Mládež v akci

(11.4.2012) Velmi těžký týden měli mladí třinečtí fotbalisté. Jak žáci, tak dorostenci nastoupili proti velmi silným soupeřům, bohužel ani jeden tým nedokázal v celkovém zúčtování urvat nějaký bod.

DOROSTENCI

FC BANÍK OSTRAVA – FK FOTBAL TŘINEC U19 4:1 (1:0)

Branka Třince: 89. Hála (4:1).

Třinečtí fotbalisté ukázali, že se ostravského celku nebojí, bohužel individuální chyby a vyšší kvalita soupeře jim nedovolila na ostravském pažitu bodovat. Čestné branky se Třinečtí dočkali až v závěru, kdy uspěl Radek Hála.

Třinec: Sikora – M. Teofil, Bodeček, Samek, Placzek (46. J. Cienciala) – Švábík (86. M. Cienciala), Zoubek (75. Kisza), Buryan, Hála – Dawid, Nowak.

FK FOTBAL TŘINEC U17 – FC HLUČÍN 1:5 (1:3)

Branka Třince: 40. Holeksa (pen., 1:3).

Naši dorostenci po přídělu od Olomouce schytali bůra i od Hlučína. V první půli se svým výkonem dostali do tříbrankové ztráty, kterou snížil v závěru poločasu z penalty brankář Holeksa. Po změně stran opět gólový příděl narostl a zastavil se až na čísle pět.

Třinec: P. Holeksa – Kalfas (70. Pilch), Šipula, Hudzieczek, Krzemieň (55. Válek) – Šlampiak, Martynek, Pindor, Heřmánek – R. Pecko, Guznar.

FK FOTBAL TŘINEC U16 – FC HLUČÍN 1:2 (1:0)

Branka Třince: 8. Bulawa (1:0).

Nejvyrovnanější souboj obou víkendů sehrála třinecká šestnáctka. Ta se proti Hlučínu dostala do vedení, bohužel po změně stran o něj dvěma góly přišla a nakonec prohrála 1:2.

Třinec: Kostka (58. Revay) – D. Cienciala (60. Toráč), Kufa, Marčišin, Rojček (41. Králíček) – Cymorek, Pecko, Pilch – Vršanský (52. Czudek), Bulawa – Latocha (41. Folwarczny).

ŽÁCI

FC BANÍK OSTRAVA – FK FOTBAL TŘINEC U15 3:0 (0:0)

„Ze zápasu s prvním mužstvem tabulky jsme odešli se vztyčenou hlavou a několikrát jsme domácí hráče dostali do problémů. Kluci podali kolektivní výkon nad kterými vyčnívali Orawski, Bujok a Puczok,“ řekl o zápase trenér Tomáš Červenka.

FC BANÍK OSTRAVA – FK FOTBAL TŘINEC U14 4:0 (2:0)

„Od začátku utkání se hrálo ve vysokém tempu a až do 30. minuty jsme drželi nadějný bezbrankový stav. Našim klukům nešlo upřít snahu, kvalita se však záhy projevila. Za celý zápas si však zaslouží pochvalu, že utkání odmakali do poslední minuty,“ zhodnotil utkání trenér Petr Blažek.

Třinec: Bocek (46. Szotkowski) – Kotas, Lanc, Byrtus, Sliwka (66. Roman) – Kantor, Samiec, Lasota, Bažanowski – Vávra (61. Wantula), Stawowiak.

FK FOTBAL TŘINEC U13 – FC BANÍK OSTRAVA 2:8 (1:7)

A-zápas: 1:1 (1:1) – Branka Třince: M. Petružálek. B-zápas: 1:7 (0:6) – Branka Třince: Kopka.

„Proti favorizovanému Baníku si šáhli naši hráči na dno svých sil a ve čtyřech minizápasech dokázali třikrát remizovat a především jejich obětavý kolektivní výkon si zaslouží maximální pochvalu, protože naprostá většina hráčů podala nadstandardní výkon korunovaný skvělým výsledkem. Na tento tým jsem hrdý a věřím, že v těchto výkonech budou kluci nadále pokračovat a fotbal je bude nadále bavit tak, jak je tomu doposud,“ říká spokojený trenér Zdeněk Cieslar.

Třinec: (A): Unucka – Potůček, M. Petružálek, D. Ryba – J. Cieslar, Š. Petružálek, Konečný – V. Cieslar (náhradníci: Nieslanik, Lisztwan). (B): Kubik – Krenželok, Krucina, Aresin – Byrtus, Kopka, V. Ryba – Kisza (náhradníci: Frgala, Kluz).

FK FOTBAL TŘINEC U12 – FC BANÍK OSTRAVA 4:9 (2:5)

A-zápas: 2:5 (1:2) – Branky Třince: Szturc 2. B-zápas: 2:4 (1:3) – Branky Třince: Nonotný, Wilk.

„Velmi těžký, ale zároveň hezký zápas s dobrým soupeřem. Všichni kluci si zaslouží pochvalu za velkou bojovnost. Nejlepšími hráči byli Misiorz a Szotkowski z A-týmu, z B-týmu pak Novotný s Wilkem,“ pochválil výkon proti Baníku trenér Milan Heczko.

Třinec: (A): Misiorz – Jež, Šimeček, Válek – Špánik, Szotkowski – Szturc, Pszczolka (náhradník: O. Chlebek). (B): Twardzik – Niemczyk, Wilk, Lukosz – Novotný, Míra – Lisník, Kuffa (náhradník: Martinčík).