Na úvod sezony ztráta dvou bodů

sobota 05. srpna. 2023 | Redakce
Premiéra v MSFL se třineckým fotbalistům nepovedla herně ani výsledkově. S Hodonínem, loňským třetiligovým nováčkem, uhráli pouze remízu.
MSFL 2023/2024, so 5. 8. 2023, 10:15

FK HODONÍN

1:1
0:1

Branky: 66. Slaninka – 34. Langer. Rozhodčí: Lukašík – Dudek, Slováček. ŽK: Brak, Clement, Barkov – Glušah.

FK Třinec: Adamuška – Samiec, Brak, Straňák – Omasta, Brodziansky (60. Bouguetouta), Machuča (60. Zinhasović), Slaninka (71. Clement) – Holík (60. Vučićević) – Vlachovský, Dedič (60. Barkov). Trenér: West.

FK HODONÍN: Petráš – Kadlec, Sukup, Dunda, Nečas – Bohun, Glušah (95. Jáger), Langer – Puchel (91. Guzik), Holek, Roziev (62. Tomovič).

Začátek utkání měl slavnostní nádech. Vedení třineckého klubu popřálo k nedávným 90. narozeninám Ottu Lancovi, který v klubu trénoval mládež do svých 81. let.

Do základní sestavy trenér Roman West nasadil dvě nové tváře – záložníka Norberta Brodzianského a křídelníka Martina Vlachovského.

O první vzruch před bránou se postarala dvojice Vlachovský Holík, ale hostující brankář Petráš si se střelou domácího kapitána poradil.

Zhruba po 20 minutách hry se rozhodl pro individuální akci Dedič. Z levé strany hřiště navedl míč až do vápna, uvolnil se, ale následná střela mu vůbec nesedla.

Po půlhodině hry z ničeho nic uhodilo na druhé straně. Bývalý hráč Třince Puchel navedl míč do středu hřiště, posunul ho Langerovi a ten měl dostatek času k tomu, aby zacílil přesně do šibenice – 0:1.

Krátce před přestávkou mohli Třinečtí vyrovnat. Na pravé straně zakombinovali Vlachovský s Omastou, po jejich souhře přihrával napříč vápnem Machuča, ale Dedič ve skluzu na míč nedosáhl.

Hned po změně stran měl vyrovnání na kopačce Machuča. Po Omastově nahrávce si vytvořil střeleckou pozici, nicméně pálil hodně nepřesně.

Po hodině hry po střelách Omasty a Bouguetouty vznikla v šestnáctce Hodonína zkrumáž, míč však do sítě neprošel a skončil v zámezí.

Z následného rohového kopu, který zahrával Vlachovský, vsítil vyrovnávající branku Slaninka. Proti jeho parádnímu voleji přesně k tyči Petráš neměl šanci zasáhnout – 1:1.

Zanedlouho si Hodonín mohl vzít vedení zpět, ovšem Puchel po spolupráci Bohuna s Holkem zakončil těsně mimo.

V nastaveném čase sahali po vítězství Jihomoravané, střídající Tomovič naštěstí pro domácí mířil zpoza šestnáctky těsně vedle horního růžku třinecké brány.

Trenér Třince Roman West: „V prvním poločase jsme si vytvořili dvě tři šance, které jsme neproměnili a naopak soupeř se trefil z 25 metrů. Prohrávali jsme, a to pro nás byla studená sprcha. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, rozehráli jsme ho velice dobře. Obrovskou šanci měl Machuča, který mohl vyrovnat na 1:1. V 60. minutě jsme sáhli ke čtyřem střídáním, abychom toho soupeře přehráli čerstvostí. Slaninka po rohu vyrovnal na 1:1. Od té doby jako když utne – už jsme si nic nevytvořili, jen Zinhasović měl na zadní tyči nějaký náznak. Opustili jsme střed hřiště, nedotáhli jsme naše akce do šancí. Dvě velké šance měl naopak soupeř, který mohl zlomit zápas na svou stranu. Nejsem spokojen s výkonem ani s výsledkem. V prvním poločase hráči neběhali, špatně pracovali s míčem. Jsem zklamaný i proto, že střídající hráči toho nepředvedli tolik, kolik jsme od nich očekávali.“