Z Karviné s přesvědčivou výhrou

neděle 13. srpna. 2023 | Redakce
Druhé letošní vystoupení se třineckým fotbalistům povedlo, záložní celek Karviné porazili 4:1. Dva góly vsítil záložník Ondřej Machuča.
MSFL 2023/2024, ne 13. 8. 2023, 10:15

MFK Karviná B

1:4
1:2

Branky: 45. Rezek - 22. a 60. Machuča, 16. Omasta, 82. Barkov Rozhodčí: Ehrenberger - Vejtasa, Šimoník. ŽK: Bielan, Vinicius - Brodziansky. ČK: 48: Mrózek.

MFK Karviná B: Mrózek - Trček, Jurčák (59. Fukala), Kauan, Bielan - Jurga (49. Ulihanets), Motyčka - Molitorisz, Brzóska (67. Kaňák), Rezek - Vinicius.

FK Třinec: Adamuška - Omasta, Brak, Samiec, Slaninka - Bouguetouta (46. Clement), Machuča, Zinhasović (46. Brodzianský), Holík (76. Vučićević), Vlachovský (84. Lörincz) - Dedič (46. Barkov). Trenér: West.

O první dva střelecké pokusy se zasloužil třinecký stoper Brak, ale po centru hlavičkoval nedůrazně a poté, co vyvezl míč dopředu, pálil nepřesně.

Po patnácti minutách hry se svými spoluhráči slavil vedoucí gól – kapitán Holík se šikovně uvolnil a přesnou nahrávkou vybídl ke skórování Tomáše Omastu – 0:1.

Prakticky po rozehrání se opřel do míče Rezek, ale jeho skákavá střela skončila těsně vedle tyče.

Po souhře Bouguetouty a Vlachovského pálil zpoza vápna Dedič, jeho rána skončila těsně vedle.

Po dvaceti minutách se Třinečtí radovali podruhé. Vlachovského centr od rohového praporku se snesl na kopačku Ondřeje Machuči, který bez přípravy napálil míč do horního růžku karvinské brány – 0:2.

Nebezpečná byla i další standardní situace v podání Slaninky, Brak ovšem třetí branku nepřidal.

Nepovedlo se to ani krátce před přestávkou Vlachovskému, Mrozek jeho ránu dokázal vyškrábnout, k dorážce se nikdo v červeném nedostal.

Vzápětí po spolupráci Omasty a Zinhasoviće pálil Bouguetouta, Mrozek jeho tvrdou střelu s námahou vyrazil, ale Dedič se k dorážce nedostal.

Závěr úvodního dějství se lépe povedl domácím. Rezek dělovkou ze střední vzdálenosti orazítkoval tyčku třinecké brány.

Následovaly dvě standardní situace. Zatímco Molitorisz napálil pouze spoluhráče, Jakub Rezek báječnou střelou nedal Adamuškovi žádnou šanci – 1:2.

Třebaže hosté vedli, jeho kouč o poločase sáhl ke třem změnám. Na trávník se dostali Barkov, Brodziansky a Clement.

A právě posledně jmenovaného, který by už mohl zakončovat do prázdné brány, sestřelil před pokutovým územím brankář Mrozek a vyfasoval červenou kartu.

Z následného trestného kopu pálil Vlachovský, ale nový muž mezi tyčemi Ulihanets vytěsnil jeho střelu na rohový kop.

Zanedlouho se třinečtí mohli radovat potřetí, ale Clement, který běžel sám na bránu, Ulihanetse nepropálil.

Třinečtí zužitkovali převahu jednoho muže v poli o několik minut později. Omasta se probil do šestnáctky a naservíroval míč Barkovovi. Toho obránci zablokovali, míč se dostal k Ondřeji Machučovi a ten vsítil svou druhou branku v zápase – 1:3.

Hosté z Třince si dvougólové vedení hýčkali a v závěrečné desetiminutovce pojistili výhru čtvrtým gólem. Clement našel přesným centrem Timofeje Barkova a ten přesnou hlavičkou stanovil konečné skóre – 1:4.

Trenér Třince Roman West: „Do utkání jsme nevstoupili dobře, neměli jsme správné soubojové chování. Domácí jsme pustili do dvou možností. Naštěstí jsme po dvou akcích dali dva góly, takže výsledkově to vypadalo dobře. Závěr poločasu nám znovu nevyšel, soupeř trefil tyčku a z přímého kopu snížil. To nás mělo probudit, abychom věděli, že to je málo. Před druhou půlí jsme udělali tři změny, poslali jsme na hřiště brejkové hráče, abychom oživili a zrychlili hru. To se povedlo, Clement zařídil červenou kartu, pak šel sám na bránu. Brejkových situací bylo hodně, měli jsme do nich vložit větší kvalitu a proměnit je v góly. S výsledkem jsme spokojení, vítězství jsme potřebovali, aby hráčům rostlo sebevědomí a zlepšovala se úroveň naší hry.“