Fotbalisté Třince padli se Zlínskem

sobota 11. listopadu. 2023 | Redakce
Třebaže po prvním poločase tvrdého a místy až vyhroceného utkání třinečtí fotbalisté vedli, ve druhém půli o náskok přišli a v nastaveném čase inkasovali podruhé, čímž utrpěli druhou domácí porážku v sezoně.
MSFL 2023/2024, so 11. 11. 2023, 10:15

FC Zlínsko

1:2
1:0

Branky: 42. Dedič z pen. – 71. a 90. Kašpárek. Rozhodčí: Proske – Dedek, Mankovecký. ŽK: Dedič, Zinhasović, Clement, Libuša, Brak, Pulpit – Dziuba, Kiška, Rojka. ČK: 84. Straňák – 84. Weber.

FK Třinec: Adamuška – Vlachovský (34. Brodziansky), Brak, Straňák, Omasta – Machuča, Holík (80. Maksić) – Bouguetouta, Zinhasović, Barkov (54. Clement) – Dedič. Trenér: Pulpit.

FC Zlínsko: Kalina – Mirvald, Dziuba, Krakovčík, Kiška – Dano – Gerža, Pernackij, Weber, Russmann (61. Sova) – Kašpárek (90+4. Ilic). Trenér: Rojka.

Domácí fotbalisté mohli vést už po několika minutách utkání, ale to by museli proměnit pokutový kop. Desítku Třinečtí nezahrávali, sudí Proske ji po evidentním faulu na pronikajícího Barkova nenařídil.

Po dvaceti minutách zahrával trestný kop Vlachovský. Na míč si naběhl Barkov, avšak hlavičkoval pouze do vzdálenější tyče.

Po půlhodině hry napřáhl z dálky kapitán hostů Pernackij a Adamuška jeho ránu vytáhl mimo tři tyče.

Několik minut před přestávkou Zinhasović zahrával trestný kop. Kapitán Holík prodloužil míč na bránu, ale mezi tři tyče ho nenasměroval.

Další standardní situace už přinesla radost v domácím táboře. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Brak, zkusil vystřelit a v tom ho fauloval jeden z protihráčů.

Rozhodčí Proske tentokrát na penaltový puntík ukázal, míč si postavil René Dedič a nekompromisní střelou otevřel skóre – 1:0.

Po změně stran už třinečtí fotbalisté nebyli tolik aktivní směrem dopředu jako v úvodní části hry. Brankář Adamuška si připsal dva zákroky, skvěle zasáhl proti hlavičkám Kašpárka a Pernatského.

Třinečtí drželi vedení do 71. minuty, kdy se po souboji třineckého brankáře s Geržou prodral k míči David Kašpárek a hlavou srovnal na 1:1.

Vzápětí mohlo Zlínsko vést – Gerža se dostal do úniku, ale gólmana Adamušku, který proti němu vyběhl, nepřekonal.

Na opačné straně centroval Brodziansky, sražený míč se dostal k Zinhasovićovi, jehož tvrdou střelu vyrazil Kalina na rohový kop.

Chvíli poté se hosté dostali do slibného přečíslení, které jim obětavým návratem zhatil obránce Omasta.

V 84. minutě fauloval na polovině hřiště Brak. Po jeho zákroku na ploše vznikla pořádná šarvátka, do které se zapojili téměř všichni hráči. Jejím výsledkem byla červená karta pro Webera a domácího Straňáka.

Když už se schylovalo k remíze, Zlínsko potáhlo útok po levé straně, Sova ideálně našel Davida Kašpárka a ten zajistil hostům vítězství – 1:2.

Trenér Třince Martin Pulpit: „Soupeř byl agresivní, dorážel nás, přesto si myslím, že od 15. minuty jsme se už dostali do hry. Penaltu jsme měli kopat už v prvních minutách, bohužel, rozhodčí ji neodpískal. Z další penalty jsme šli do vedení. Ve druhém poločase se opět ukázal problém našeho mužstva – a to individuální chyby. Co udělal náš brankář, nás stálo body ve Znojmě a také dnes. Soupeř měl více rychlostních typů, po odchodu zraněného Vlachovského nám nefungovala pravá strana. U hráčů mi chybí daleko větší nasazení, větší chtíč. Nemyslím si, že bychom prohráli zaslouženě, byl to remízový zápas, bohužel jsme udělali individuální chyby. Při druhém gólu jsme nechali z lajny odcentrovat hráče. Nemáme lídra, který by řídil obranu a dirigoval mužstvo.“