Třinec ve druhé půli zkolaboval

(21.8.2015) Zápas dvou poločasů byl k vidění ve Znojmě. Zatímco prvnímu dějství vládli červenobílí a zaslouženě vedli po 45 minutách 2:1, druhé dějství ovládli domácí, vstřelili čtyři góly a zcela jasně si řekli o tři body.

4.kolo, pátek 21.8.2015
1.SC Znojmo
5:2
(1:2)
Branky a asistence: 26. Jakub Teplý (as. Daniel Černý, 0:1), 32. Šimon Šumbera (as. Rostislav Šamánek, 1:1), 33. Jaroslav Málek (as. Jakub Teplý, 1:2), 59. Rostislav Šamánek (2:2), 66. Šimon Šumbera (as. Rostislav Šamánek, 3:2), 69. Libor Žondra (as. Tomáš Cihlář, 4:2), 81. Stijepo Njire (penalta, 5:2). Rozhodčí: Radim Dresler – Petr Vysloužil, Valter Boček. Žluté karty: Šimon Šumbera, Stijepo Njire - Václav Mozol, Jaroslav Málek, Peter Šenk, Pavel Hloch. Neproměněná penalta: 17. Václav Mozol (Třinec).
1.SC Znojmo: Vlastimil Veselý – Radek Mezlík, Tomáš Cihlář, Daniel Odehnal, David Helísek – Šimon Šumbera, Radim Nepožitek, Tomáš Okleštěk (87. Jevgenij Serenkov) – Libor Žondra, David Ledecký (67. Stijepo Njire), Rostislav Šamánek (77. Pavel Lapeš). Trenér: Radim Kučera.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Peter Šenk, Benjamin Vomáčka, Pavel Hloch, Tomáš Knötig – Imrich Bedecs – Petr Joukl (86. René Dedič), Václav Mozol (78. Martin Motyčka), Jaroslav Málek – Daniel Černý, Jakub Teplý (65. Jiří Janoščín). Trenér: Radim Nečas.
Počet diváků: 1673

Třinečtí vstoupili do utkání s čerstvou posilou ze Senice Peterem Šenkem a už v 9. minutě se mohli radovat, do obrovské šance se dostal po dlouhém pasu Málka Joukl, z pravé strany byl zcela sám před brankářem Veselým, jenže tvrdou střelou přestřelil znojemskou bránu.

V 17. minutě jeden ze Znojemských zahrál po hlavičce Bedecse ve vápně rukou a Třinečtí měli výhodu pokutového kopu. Míč si na bílý bod postavil Václav Mozol, ale jeho penaltu mířenou k levé tyči brankář vyrazil.

Třinečtí byli v první polovině úvodního dějství o něco lepší a ve 26. minutě se nejlépe v závaru před malým vápnem zorientoval Jakub Teplý a tvrdou střelou pod břevno nedal brankáři Veselému šanci.

Ve 32. minutě se domácím trochu šťastně podařilo vyrovnat, poté co křížná přízemní přihrávka Šamánka našla Šimona Šumberu a znojemský hráč střelou po zemi se štěstím vyrovnal na 1:1.

Naštěstí pro nás na vyrovnávací gól dokázal hned následující akce odpovědět po prudké přihrávce Teplého střelou z otočky Jaroslav Málek a vrátil vedení na třineckou stranu.

Hned na začátku druhé půle nepříjemně ohrozil znojemskou bránu Joukl, na druhé straně hlavička Žondry skončila v rukavicích brankáře Palečka.

Domácí s přibývajícím časem přidali na aktivitě a v 59. minutě se zaslouženě radovali z vyrovnání, když si na centr z levé strany nejlépe naskočil Rostislav Šumbera a vyrovnal na 2:2.

Bílomodré vyrovnávací branka nakopla a na třineckou bránu se valil jeden útok za druhým. V 66. minutě si dlouhý balón na levou stranu zpracoval Šamánek, přízemním centrem nabídl gólovou pozici pro Šimona Šumberu a znojemský útočník střelou po zemi poslal domácí do vedení.

Ještě hůř bylo pro Třinecké o tři minuty později. Po centru Cihláře z levé strany se do vzduchu pověsil nejvyšší muž na hřišti Libor Žondra a přesnou hlavičkou do protipohybu zvýšil stav na 4:2 pro domácí.

Navíc v 80. minutě Hloch při obranném zákroku poslal k zemi Šumberu a penalta se kopala na druhé straně. Exekuce se ujal Stijepo Njire a střelou do protipohybu brankáře Palečka uzavřel konečný účet na 5:2.