Třinecká série skončila

(3.4.2011) Devítizápasová bodová série třineckých fotbalistů skončila. Trenér Luhový musel poprvé zkousnout druholigovou porážku, když Slezany překonalo patnácté Znojmo.

20.kolo, neděle 3.4.2011
1.SC Znojmo
2:0
(0:0)
Branky: 50. z penalty Nepožitek, 54. Lukáš. Rozhodčí: Jílek - Peřina, Urban. Žluté karty: Lacko - Siegl, Kuděla, Malíř.
1.SC Znojmo: Šustr - Švarc, Coufal, Trnovec, Hříbek - Lukáš, Lacko, Nepožitek (90. Podzemský), Hnaníček, Krajičič (81. Zifčák) - Krhut (87. Šplíchal). Trenér: Bohumil Smrček.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický (70. Ceplák), Hupka, Kuděla, Joukl - Malíř, Hanus, Siegl, Rehák (53. Minarčík) - Mrázek, Onuchukwu (64. Surynek). Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 810

Příznivé výsledky pátečních a sobotních duelů daly možnost třineckému týmu postoupit v případě vítězství na druhé místo tabulky. K tomu se proti nim postavili mladíci ze Znojma.

Úvodní minuty nasvědčovaly, že třinecké vítězství bude jen otázkou času. Postupnou kombinační hrou se hráči v červených dresech dostávali před bránu Šustra, který měl první práci hned na začátku utkání, kdy musel jít na zem po tečované střele Malíře.

Třineckou kombinační činnost narušovaly znojemské brejky. V 9. minutě úprk Hnaníčka uhasil čistým zákrokem Kuděla. V závěru poločasu měl dvě brankové příležitosti Nepožitek, ale v obou případech netrefil branku.

Hosté hrozili především ze standardních situací. Malý roh Joukla vyrazil Šustr mimo bránu, míče z hlav Hanuse a Onuchukwy po rohových kopech nenašly prostor mezi tyčemi.

Nečekaný a hlavně nejhorší vstup do druhé půle zažili muži z ocelářského města. Ve 49. minutě odletěl domácí Krhut po souboji rameno na rameno s obráncem Jouklem a sudí Jílek ukázal na bílý puntík. Pokutový kop s přehledem proměnil Radim Nepožitek.

V minulých zápasech inkasovaná branka nakopla Třinecké k lepšímu výkonu. To však dnes domácí nedovolili a o pět minut později skórovali podruhé. Nepožitek poslal ideální pas na pravou stranu rozběhnutému Tomáši Lukášovi a ten přesnou střelou podél vybíhajícího Lipčáka rozradostnil tribunu podruhé.

Dvě branky bylo i na Třinec moc a outsider ze Znojma se ocitl v laufu. Z toho pramenily i další šance domácích. V 61. minutě Krajičič z trestného kopu netrefil bránu, Hnaníček o dvě minuty později sice bránu trefil, ale na míč si počíhal brankář Lipčák.

Červení si největší šanci vypracovali v samém závěru, avšak Mrázek prudkou střelou po zemi o fous minul pravou tyč znojemské branky.

První jarní porážka poslala Třinec zpět na páté místo tabulky s jednobodovou ztrátou na druhé trio Vlašim, Jihlava, Žižkov.

Zajímavosti

- Znojmo ukončilo sérii devíti zápasů Třince bez porážky.
- Pro trenéra Luhového je to první druholigová porážka.
- Obránce Radek Kuděla viděl první žlutou kartu v sezóně.
- Třinec má se Znojmem nejhorší bilanci ze všech 15 soupeřů druhé ligy - 2 zápasy, 0 bodů, skóre 0:5.