V lednu 2019 byly zveřejněny tyto aktuality:

26.1.Junioři zdolali ČadcuV dnešním utkání si naše juniorka poradila se slovenskou Čadcou a na domácí umělce zvítězila 1:0. Jediný gól vstřelil Petr Joukl.

Sestava: Bárta - Potůček, Samiec, Lanc, Konečný (46. Horváth) - J. Cieslar, Joukl (70. Niemczyk) - Zahaluk, Niemczyk (46. Witoszek), Buchvaldek - Nieslanik (46. V. Cieslar).
19.1.Junioři remizovali s HlučínemJunioři posíleni o trojici hráčů z A-mužstva remizovali v dnešním přípravném utkání s třetiligovým Hlučínem 1:1. Třinec dostal do vedení v 56. minutě Niemczyk, jenže o devět minut později vyrovnal Ságner.
15.1.Tomáš Weber je zpětMladý záložník zkoušel štěstí v Karviné, ale mateřský klub z hornického města se rozhodl ponechat hráče na hostování v Třinci do konce sezóny.

Nehráli jme to, co jsme si řekli,“ řekl Jakus po utkání v Pardubicích

Po sedmi zápasech, v nichž bodovali, vyšli třinečtí fotbalisté naprázdno. Utkání na trávníku vedoucích Pardubic se jim výsledkově ani herně nevyvedlo. „Hráli jsme zbytečně ustrašeně,“ prohlásil třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.