V srpnu 2012 byly zveřejněny tyto aktuality:

31.8.Vítěz narazí na BaníkPohárový souboj mezi Hlučínem a Třincem bude soubojem o to, kdo bude hostit ve třetím kole atraktivní Baník Ostrava. Prvoligový celek sive středu poradil s Karvinou a vyhrál 2:1.
31.8.Výsledky mládežeU17 - Jihlava 0:1 (0:1)
U16 - Jihlava 1:2 (0:1)
22.8.Program mládežeLíšeň - U19 1:0 (0:0)

Opava - U15 1:0 (0:0)
Opava - U14 1:4 (0:2)
B: Kubala, D. Ryba, M. Petružálek, V. Cieslar.

B: Pěla, Göllner.
17.8.I žáci startujíK rozběhlým dorosteneckým soutěžím se o tomto víkendu připojí i žákovské kategorii. Ve hře tak budou všechny třinecké týmy. Na nejstarší dorostence čeká v neděli cesta do Markvartovic na souboj s hlučínskou osmnáctkou, mladší dorost bude hrát v sobotu doma s Vyškovem a žáky čeká ve stejný den Sigma Olomouc. Starší na Borku, mladší v Olomouci.

Sobota 18. 8. - 15:30, Řepčín
16.8.Dorostenci zahájili soutěžV sobotu družstvo U19 a ve středu družstva U17 a U16 zahájila nový ročník mistrovských soutěží. U19 zvítězila v domácím prostředí nad Vyškovem 2:1, U17 prohrála v Břeclavi 1:3 a ze stejného místa si odvezla bod šestnáctka za remízu 1:1.
16.8.Turnaje přípravekV nejbližších týdnech odehrají třinecké přípravky čtyři turnaje. Ve dnech 24. a 25. srpna pojede nejstarší přípravka U11 do Opavy, o týden později (1. 9.) U9 do Kozlovic. 8. a 9. září pořádají turnaj pro kategorii U10 Vítkovice a v tutéž neděli si zahraje U8 v Ostravě Petřkovicích.
9.8.Příprava mládežeU14 - Juventus Žilina 4:1
B: Kluz 2, Konečný, V. Ryba.
U13 - Martin 4:5
B: Novotný 2, Kuffa, Szotkowski.
U12 - Martin 3:6
B: Lukosz 2, Machálek.
3.8.V Hulíně už v pátekPo dohodě obou klubů se utkání 4. kola mezi Hulínem a Třincem překládá na pátek 31. srpna se začátkem v 17:00. Pravděpodobně se v následujících dnech změní i termín pohárového utkání původně plánovaného na středu 29. srpna.

Jsme smutní z toho, že jsme dostali gól tak pozdě, přiznal Habanec

Srdnatě bojující fotbalisté Třince se mohli stát dalším týmem, který letos nedovolil bodovat naplno suverénním Pardubicím. Od remízy je dělilo sotva pět minut. „Sílu soupeře uznáváme, vyhrál zaslouženě ,“ uznal trenér Třince Svatopluk Habanec.