V říjnu 2009 vyšly tyto články:

31.10.Diváci se branek nedočkaliTRI - JIH 0:0, 14.kolo | Roman BaselidesSouboj Třince a Jihlavy, sousedů v druholigové tabulce, skončil bezgólovou remízou. Z nerozhodného výsledku měli větší radost hostující fotbalisté, kterým se proti Třinci obvykle daří.
24.10.Tři body zůstaly ve VlašimiVLA - TRI 2:0, 13.kolo | Roman BaselidesBodová série Třince neměla dlouhého trvání. Po remíze a dvou výhrách neuspěl na trávníku houževnatého nováčka z Vlašimi. Středočeský tým slavil vítězství v poměru 2:0.
17.10.Třinec zaslouženě porazil loňského ligistuTRI - ZLN 3:1, 12.kolo | Roman BaselidesVe šlágru 12. kola druhé ligy ukončili fotbalisté Třince sérii domácích zápasů bez vítězství a v souboji s postupovým kandidátem, Tescomou Zlín, si po zásluze připsali tři body. Tři ze čtyř branek padly v posledních deseti minutách.
10.10.Zápas s Duklou rozhodl střídající DoležalDUK - TRI 0:1, 11.kolo | Roman BaselidesTři body mající velkou hodnotu si z pražských Dejvic odvezli fotbalisté Třince, kteří trefou střídajícího Doležala zaslouženě vyhráli nad Duklou Praha nejtěsnějším rozdílem 0:1.
3.10.Třinečtí remizovali s VotrokyTRI - HKR 1:1, 10.kolo | Roman BaselidesV utkání dvou rozdílných poločasů mezi Třincem a Hradcem se stejně jako v předešlé sezoně zrodila remíza. První poločas patřil aspirantovi na postup, ve druhém měli blíže k vítězství domácí fotbalisté.

Baník uštědřil Třinci těžký knock-out

Osmigólový příděl si ze hřiště ostravského Baníku odvezli fotbalisté Třince. Ve druhém poločase herně naprosto zkolabovali, inkasovali hrozivých šest branek.