Rozhovory

Jedeme dál, teď nesmíme polevit, říká střelec Omasta

čtvrtek 29. dubna. 2021 | Redakce
Hrdinou střetnutí se Žižkovem se stal pravý obránce Třince Tomáš Omasta. Dohrávku rozsekl dvěma zásahy z úvodních minut.

Dva tři góly za zápas jsi naposledy sázel v divizním Havířově, je to tak?

To je pravda. Jsou to moje první dva góly za zápas v profesionálním fotbale. Taková premiéra.

Ačkoliv nebyly moc pohledné, o to více byly důležité, souhlasíš?

To určitě. Před tím prvním gólem jsem čekal, že Sam (Samiec) mi to nacentruje dozadu. Já byl v náběhu, on vystřelil a já už jen míč dorazil. Ve druhém případě jsem dostal výborný balón. Když už to vypadalo, že ho obránce odvrátí na roh, trefil jsem míč kolenem. Snažil jsem se tam jít tak, abych míč zasáhl, což se mi povedlo. Měl jsem veliké štěstí.

Žižkov se snažil ovládnout hru, ale vy jste mu nedovolili ani kontaktní gól.

Myslím si, že Žižkov byl po tom úvodu poněkud zaražený. Všichni jsme hráli velice zodpovědně zezadu, od toho se všechno odvíjelo. Pokud budeme takhle pokračovat, bude to jen a jen dobře.

Když se Žižkov v závěru pokoušel vyvíjet tlak, nebáli jste se, že vás může o cennou výhru připravit, jak se to povedlo Dukle?

S postupujícím časem tlak Žižkova sílil. Je potřeba hrát až do samotného konce, člověk nikdy neví, co se stane. Když v 85. minutě nastřelili tyčku, byť to bylo z ofsajdu, podíval jsem se na časomíru a řekl si, že se snad nebude nic opakovat. Zvládli jsme to velice dobře.

Je té doslova plné hřiště, stíháš útočit i bránit. Odkud čerpáš energii?

Cítím se velice dobře. Nějaká únava každopádně je, ale vždy se snažím dobře zregenerovat. Z únavu se dostanu celkem rychle a jsem nachystaný na další zápas.

Do Třince jsi přišel jako ofenzivní záložník, ale trenéři tě nasazují jako pravého obránce. Vyhovuje ti to?

Musím říct, že mě to na pravém beku baví. Pokud dostanu dobré balóny, snažím se toho využít. Je to fyzický náročné, ale mi to vyhovuje.

Takže máš dostatek síly na další porci zápasů?

Ano. Máme dva dny na to, abychom se mezi zápasy připravili na další utkání. Takže jedeme dál.

Po rozpačitém jarním rozjezdu jste se i výsledkově zvedli. Projevuje se to i na náladě v šatně?

Určitě, pohoda v kabině je mnohem větší. Udělali jsme dva důležité kroky, ale pořád ještě není konec. Musíme se soustředit na další zápasy a nepolevit.Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04