• Vítejte na novém webu FK Fotbal Třinec!
Preview k zápasu

Do Chrudimi pojedeme s odhodláním, říká trenér Straka

pátek 07. května. 2021 | Redakce
Další ze série utkání, v nichž půjde o hodně, je před fotbalisty Třince. Zítra od 17.00 hodin vyběhnou na trávníku Chrudimi.

Středočeši se usadili v horních patrech tabulky Fortuna:Národní ligy. Z posledních pěti zápasu však svěřenci Jaroslava Veselého vydolovali pouze jeden bod, a i proto klesli na osmou příčku. Mají 31 bodů, o pět více než Třinec.

Naproti tomu výkonnostní křivka svěřenců Františka Straky v posledních týdnech jde nahoru. Na Hřišti Rudolfa Labaje na jaře neprohráli, třikrát zvítězili, dvakrát remizovali, a především ve čtyřech duelech nedovolili soupeři skórovat.

Jedenáct získaných bodů v domácím prostředí Třinci umožnilo opustit sestupové příčky. „Klukům jsem řekl, že to je naše hřiště, náš domov. Že si musejí uvědomit, proč mají na sobě červenobílý dres. Musejí se postarat o to, aby i příští sezoně Třinec válčil ve druhé lize,“ prohlásil po vítězném utkání s Ústím hlavní trenér Třince František Straka.

Zatímco doma si hráči Třince vedou obstojně, venku jsou sotva poloviční. V Blansku a v Táborsku prohráli 2:0, ve Vlašimi, Jihlavě a Hradci Králové prohráli 1:0. Nepříznivou bilanci chtějí napravit v Chrudimi, s níž se na podzim rozešli po remíze 2:2.

V Chrudimi musíme udělat další krok k záchraně. Nesmíme připustit, aby se opakovalo Táborsko,“ narážel trenér Straka na nepovedené poslední vystoupení svého týmu na cizím hřišti.

Duel na Stadionu Za Vodojemem bude pro oba dva celky náročný, protože předešlé utkání odehrály o tři dny dříve. „Proti Táborsku jsme odehráli třetí zápas v šesti dnech, a to se nedá, s tím mají problémy i prvoligové celky. Teď hrajeme znovu po třech dnech. I přesto se na zápas v Chrudimi musíme dobře připravit. Věřím, že tam pojedeme s odhodláním a urveme tři důležité body, které nás posunou někam jinam,“ uzavřel František Straka.

Aktuálně

Aktuality

SLEDUJ ŽIVĚ

Poslední domácí utkání 25. kola F:NL FK FOTBAL TŘINEC : FK BLANSKO můžete sledovat zde.

18. 5. 2021, 14:51

SLEDUJ ŽIVĚ 24.kolo F:NL

Stream 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FK Fotbal Třinec – 1.SK PROSTĚJOV můžete sledovat díky STARMEDIA na našem webu ZDE.

11. 5. 2021, 14:16