Zápas

Nepříznivá série je u konce! Třinec veze tři body z Chrudimi

sobota 08. května. 2021 | Redakce
Na šestý pokus to třineckým fotbalistům konečně vyšlo. Díky zásahům Samiece a Hýbla získali tři body v Chrudimi a udělali veliký krok k záchraně druhé ligy.

Zatímco výkonnostní křivka chrudimských fotbalistů na jaře klesá, u Třince má vzrůstající tendenci.

A zatímco Východočeši šli do utkání s cílem přerušit sérii posledních nezdarů a konečně zabodovat naplno na domácím pažitu, jejich soupeř chtěl skoncovat s jarní nepříznivou bilancí na soupeřových kolbištích.

Hned v úvodu se o to mohl zasloužit Bolf, ale po Ciencialově křídelní akci mu zkazila radost tyčka domácí brány.

V dalších minutách se nic podstatného neudálo. Na obou stranách bylo k vidění několik nedotažených akcí, standardních situací bez přímého ohrožení brány a po jedné žluté kartě na každé straně.

Několik minut před přestávkou předvedli druhou povedenou akci v zápase hosté z Třince. Po levé straně potáhl míč Hýbl a posléze ideálně našel Martina Samiece, který z malého vápna střelou z první otevřel skóre – 0:1.

Domácí na nic nečekali a okamžitě se pokusili o odpověď, avšak k přímému ohrožení třinecké brány se nedopracovali.

Chráněnci trenéra Veselého se snažili vyvíjet aktivitu také po změně stran, ovšem na pozornou defenzívu svého rivala nic nevymysleli.

Obraz hry se výrazněji nezměnil ani po několika střídáních na každé straně, kterými se oba trenéři snažili oživit hru.

Co však nezůstalo stejné, byl průběžný výsledek utkání. Přibližně deset minut před koncem se hostujícím fotbalistům náramně vyvedla kombinační akce. Po přihrávce Habusty byl na jejím konci Matěj Hýbl, který přesně umístěnou střelou nedal brankáři Zímovi šanci – 0:2.

V nastaveném čase mohli Třinečtí domácím zasadit třetí úder. Nieslanik s Javůrkem postupovali sami na bránu, prvně jmenovaný přihrával, ale Javůrek zakončit nedokázal, protože jej dostihl obětavě se vracející Hašek.

Po podzimní remíze 2:2, která se zrodila na tenkrát zmrzlém třineckém hřišti, skončila jarní odveta zaslouženým triumfem Slezanů.

Svěřenci trenéra Františka Straky zvítězili ve čtyřech z posledních pěti zápasů a udělali obrovský krok z udržení druholigové příslušnosti.

Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04