Preview k zápasu

Přijede Vyškov. Třinec chce vyhrát a slavit záchranu

úterý 10. května. 2022 | Redakce
Zítřejší domácí derniéra s Vyškovem, která má výkop v 17. hodin, bude pro třinecké fotbalisty utkáním roku. Pokud navážou na předchozí úspěchy na svém trávníku a zapíšou do tabulky tři body, budou zachráněni. „Čeká nás klíčové utkání, chceme je vyhrát,“ zdůraznil trenér Třince Martin Zbončák.

Na podzim si Třinec přivezl z Drnovic, kde Vyškov k domácím zápasům nastupuje, tři body. Pokud by je získal i v odvetě, bude mít jistotu, že druhou nejvyšší soutěž udrží – bez ohledu na to, jak si v posledních dvou utkáních povede Ústí nad Labem.

Všechny týmy už jsou zachráněné, kromě 14. Třince (30 bodů) a 15. Ústí nad Labem (25. bodů). Severočeši jsou po sérii nezdarů jednou nohou ve třetí lize. Pokud nezvítězí v Opavě, jistojistě padají.

Svěřenci trenéra Martina Zbončáka letošní sezonu zakončí právě v Ústí nad Labem. Nechtějí připustit žádné komplikace a na sever Čech hodlají vyrazit v pozici mužstva, které má jistotu startu v novém ročníku druhé nejvyšší soutěže.

Chceme se rozloučit s fanoušky vítězstvím, a to bez ohledu na to, jak bude hrát Ústí v Opavě. Musíme se soustředit sami na sebe a vyhrát, protože doma máme na jaře dobrou bilanci a chceme v ní pokračovat. Ze šesti zápasů jsme čtyři vyhráli a dva remizovali, tak věřím, že na to navážeme a odčiníme prohru ve Vlašimi,“ prohlásil trenér Třince Martin Zbončák.

O víkendu si nenechal ujít vítězné vystoupení nováčka, který přetlačil Jihlavu. Nejvíce branek Vyškova v letošní sezoně zaznamenali Ondřej Vintr (10) a Bienvenue Kanakimana (6).

Je to bojovný tým, zodpovědně brání, hraje jednoduše a má rychlý přechod do útoku. Velmi nebezpečný je rychlý Kanakimana. Vyškov je poctivý v defenzívě a nebezpečný z brejků. Hraje podobným stylem jako my. Musíme být aktivní. Doma nám ofenzíva nedělá problém, pevně věřím, že se s fanoušky rozloučíme vítězstvím a oslavíme společně záchranu,“ dodal hlavní kouč Třince.

Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04