Kouřil: O většině týmu už mám jasno

Kouřil: O většině týmu už mám jasno

(22.05.2012) Utkání mezi Jihlavou a Třincem rozluštilo tajenku postupujících i sestupujících týmů. Na straně domácího celku propukla nevídaná radost, naopak Slezané zažili to, co nechce nikdo zažít – sestup.

„Je to krásné,“ radoval se z historického úspěchu Jihlavy její trenér Roman Pivarník a začal hodnotit utkání: „Chtěli jsme hrát aktivně a rozhodlo to, že jsme nebyli nijak zvlášť nervózní. Samozřejmě i bojovnost je důležitá, ale dokázali jsme hrát koncentrovaně, důsledně a dali jsme góly. Bezproblémové utkání to určitě nebylo, chtěli jsme mít zápas pod kontrolou, což se nám dařilo a nakonec jsme ho dotáhli do vítězného konce,“ lovil slova jihlavský kouč.

Ten zažil postup do nejvyšší soutěže před několika lety na Slovensku. „Tak určitě pocity jsou veliké, Ten tým se jednu dobu zachraňoval a loni byl sedmý. Jsem rád, že hned první rok co jsem zde, jsme spolu s hráči, realizačním týmem a vedením dokázali sezónu proměnit v postup,“ popsal pocity slovenský trenér.

To jeho konkurent na lavičce Třince měl zcela opačné pocity. „V kabině propukl velký smutek. Bylo to utkání, které definitivně rozhodlo o našem osudu pro příští sezónu. Před tímto zápasem jsme ještě měli nějakou naději na záchranu, ale porážka s Jihlavou jí zcela ukončila,“ vysoukal ze sebe nešťastný Miroslav Kouřil (na úvodním snímku).

Jak viděl utkání svého týmu? „To utkání je těžké hodnotit v jedné nebo dvou větách. Rozhodlo se hodně brzy, domácí se dostali do vedení po čtvrt hodině hry a o deset minut později nám rozhodčí vyloučil Reháka. Za tohoto stavu už se zápas těžko otáčel. Kluci se snažili, bojovali, ale na kvalitní Jihlavu navíc v deseti lidech to nestačilo,“ řekl.

Trenér přiznal, že už má o osudu většiny týmu jasno. Tento týden a zápas se Zlínem rozluští poslední otazníky. „V pondělí jsme seděli s generálním manažerem nad tématem hráčský kádr pro příští sezónu. Vytvořili jsme si seznam našich hráčů, které oslovíme pro příští ročník, a na nich bude záležet, jestli budou chtít pokračovat, nebo dostanou lepší nabídku z jiných klubů. Naopak jsem si vytvořil i seznam těch, kteří po sezóně v Třinci skončí. Nad některými hráči visí otazník. O těch se rozhodne tento týden na tréninku a vyvrcholí to zápasem se Zlínem,“ upozornil na důležitost utkání se Zlínem zkušený trenér.

Poslední druholigové utkání odehrají Třinečtí tuto sobotu na stadionu Rudolfa Labaje. Vstupné na utkání je dobrovolné a výtěžek bude sloužit mládežnické kopané v Třinci.

FOTO: Miroslav Kouřil (autor: Petr Rubal), Roman Pivarník (zdroj: fcvysocina.cz).

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Přidej se k nám

Po nucené pauze opět do pohybu. Přijďte s dětmi 15.6.2020 na fotbalový nábor a staňte se členy naší fotbalové rodiny. Budeme se na Vás těšit na 4.ZŠ ve velké tělocvičně od 16 hodin.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál