100. utkání trenéra Nečka: Zasloužená remíza

100. utkání trenéra Nečka: Zasloužená remíza

(20.03.2019) Jubilejní 100. druholigové utkání na třinecké lavičce odkoučoval v sobotu proti Znojmu trenér Jiří Neček. Bohužel utkání vítězstvím neskončilo, Znojmo si z města oceli odvezlo bod za remízu 1:1.

„Vzhledem k předchozím výsledkům to pro nás bylo psychicky náročnější, zvláště poté, co Znojmo v minulém kole nastřílelo šest gólů Chrudimi. Kluci to měli těžké i vzhledem k terénu. Nedalo se na tom moc kombinovat, proto jsme museli nakopávat míče do pokutového území a vytvářet si šance po standardních situacích. Věřili jsme, že se něco může stát při poslední standardce, ale tam to Buček chytil do rukavic. Výsledek 1:1 je spravedlivý,“ zhodnotil utkání trenér Jiří Neček.

Třinečtí se po dvou prohrách v černých dresech vrátili zpět k červené kombinaci dresů, vyměnili stranu pro první poločas, bohužel ani to k vítězství nevedlo. „Na dresy člověk nehledí. Po prohře v Pardubicích jsme museli potrénovat, abychom se psychicky zvedli. Udělali jsme změny i v trénincích. Remízou naše cesta nekončí, musíme pracovat dál a dřít tak, abychom získali co nejvíce bodů. Jsme v pozici, kdy hledíme na záchranu, proto v první řadě musíme uhrát dostatečný počet bodů k záchraně,“ upozornil na tiskové konferenci třinecký lodivod.

Poslední neúspěch odneslo několik hráčů posazením na lavičku. Do branky se postavil Michal Bárta, do základní sestavy se vrátil obránce Ondřej Kušnír a svůj první druholigový start v třineckém dresu od úvodní minuty zaznamenali Lukášové Hapal a Cienciala. „Museli jsme něco změnit, protože hráči, co tam byli, neodváděli to, na co mají. Mrzelo mě, že jsme museli sáhnout na pozici gólmana, protože máme dva vyrovnané gólmany a Jirka předváděl na podzim výborné výkony. Nyní měl problémy, proto jsme ho nechali odpočinout,“ okomentoval změny v sestavě.

Během čtyř sezón pod Javorovým zaznamenal třinecký tým pod vedením trenéra Jiřího Nečka 36 vítězství a 134 bodů. „Sto zápasů je úctyhodné číslo, ani jsem o tom nevěděl. Chtěl bych poděkovat všem od vedení klubu přes realizační tým, hráče až po fanoušky za to, že mi pomohli dosáhnout této mety. Škoda, že jsme jubilejní utkání nezakončili vítězně. Byly to krásné chvíle a věřím, že budou pokračovat. Třeba se společně dočkáme stého vítězství,“ zasnil se sedmapadesátiletý muž.

Na třinecké hráče nyní čeká týden tvrdého drilu a poté už příprava na nedělní utkání v Táboře, které se uskuteční 31. března. Na tento zápas vás srdečně zveme.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál