Derby je tady - Přijď podpořit Třinec!

Derby je tady - Přijď podpořit Třinec!

(09.11.2012) /+INFO pro Frýdek fans/ Po devíti letech uvidí diváci na Lesní okresní derby mezi hutníky a valcíři. Pikantní souboj okoření postavení v tabulce. Třinečtí mají na svém kontě 32 bodů, Lipina jen o tři méně. Poslední soutěžní utkání v roce 2012 na stadionu Rudolfa Labaje začíná v sobotu od 10:15.

Hlavní sponzor

FK Fotbal Třinec

Vynikající atmosféra v kabině. Třinečtí už pět zápasů v řadě neprohráli a sérii nemíní ukončit ani v následujícím derby s Frýdkem-Místkem. Po Prostějovu a Mladé Boleslavi to je další těžký soupeř. S tím souhlasí i bývalý hráč Frýdku-Místku Hynek Prokeš: „Bude to asi nejtěžší zápas, který nás teď čekal, protože Prostějov měl dobrý tým, ale obranu si nehlídali. Frýdek vychází ze zajištěné obrany, a když se soupeř zapomene, tak zaútočí a třeba dají nějaké góly. Tady tohle mají dobře propracované. Bude to na stejné úrovni jako s Boleslaví, ale Frýdek nebude tak dobře kombinovat.“

Třinečtí mají menší zdravotní problémy, proto visí otazník nad čtveřicí hráčů. Karetně ohrožený je útočník Hynek Prokeš.

Poslední zápas

FK FOTBAL TŘINEC – FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 53. Hupka - 68. Bulut. Rozhodčí: Plesar – Gallo, Vysloužil. Žluté karty: Lisický, Motyčka, Švec – Bořil, Janíček. Návštěva: 542 diváků.

Třinec: Lipčák – Lisický, Švec, Cigánek, Joukl – Malíř (67. Matoušek), Hupka, Motyčka, Eismann – Prokeš (64. Christu), Gavlák (79. Vlachovič). Trenér: Miroslav Kouřil.

MFK Frýdek-Místek

Tým trenéra Milana Duhana má za sebou střídavé období. Po loňské skoro úspěšné sezóně opustila kádr trojice výborných hráčů, kteří našli místo v profesionálních klubech. Matěj Biolek zamířil do HFK Olomouc, Radim Grussmann do Bohemians a dnešní útočník Třince Hynek Prokeš do Opavy.

Letošní sezónu zahájila Lipina velice dobře a po remíze v Kroměříži, výhře nad Slováckem a Prostějovem prohrála až ve čtvrtém kole v Orlové 3:2. Poté následovaly střídavé výsledky a dosavadní část zakončili pěti vítězstvími ze šesti zápasů, když klopýtli v dohrávce v Uničově 0:3.

„Jedeme do Třince vyhrát a dotáhnout se v tabulce. Bylo by to super zakončení podzimu. Doufám, že trenér vymyslí to nejlepší a my uspějeme,“ prozradil redakci cíl cesty záložník Frýdku-Místku Jiří Pešek.

Trenéru Duhanovi bude v zápase chybět vykartovaný obránce Zdeněk Staněk, jinak je kádr pravděpodobně kompletní.

Poslední zápas

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FC Slovan Rosice 2:0 (1:0)

Branky: 38. Švrček, 89. Chýlek. Rozhodčí: Tomanec – Miko, Drozdy. Žluté karty: Staněk – Lang. Návštěva: 578 diváků.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Literák, J. Prokeš – Talián, Wozniak, Förster (60. Pešek), Mozol – Molnár, Neubert (36. Teplý, 83. Chýlek). Trenér: Milan Duhan.

Poslední vzájemné zápasy – soutěžní

2003/2004

FOTBAL TŘINEC – FK Frýdek-Místek 2:0 (1:0)

Branky: Kurzeja, Kubík z penalty. Rozhodčí: Adámek – Kubáň, Mikel. Žluté karty: Pindor, Zbončák, Gardošík, Kocur, Kluz – Literák, J. Myšinský, Kořínek, L. Myšinský. Červená karta: 84. Literák (FM). Návštěva: 220 diváků.

Třinec: Gardošík – Pindor, Petr Zbončák, Malíř, Kocur, Škarka (83. Jakus), Pavlus, Kubík, Šulák (88.Ploszek), Kurzeja, Kluz, Müller. Trenér: Zdeněk Dembinný.

Frýdek-Místek: Šajer – Prokop, Odstrčilík, Literák, Adam (65. Šrámek), Pěgřim, J. Myšinský, Hodulík (65. Kořínek), L. Myšinský, Čerňák, Žižka (46. Skotnica). Trenér: Roman Divina.

FK Frýdek-Místek – FOTBAL TŘINEC 1:0 (0:0)

Branky: 72. Skotnica. Rozhodčí: Chramcov – Možíš, Hulcký. Žluté karty: Literák – Ciesalr, Jakus, Lachowicz, Gardošík. Návštěva: 150 diváků.

Frýdek-Místek: Krabec- Jordán, Prokop, Pěgřim, Matysík, Gottwald, Literák, Hodulík (74. Bartoš), Skotnica, Čerňák, Šrámek (90. Kořínek). Trenér: Roman Divina.

Třinec: Gardošík – Pindor, Topiarz, Malíř, Cieslar, Lachowicz, Pavlus, Kubík, Jakus, Kurzeja (59. Walica, 80. Kluz), Müller (80. Ploszek). Trenér: Zdeněk Dembinný.

Informace o utkání

Hlavní partner utkání

Rozhodčí

Utkání povede trojice brněnských rozhodčích. Jako hlavní bude zápas řídit Jiří Fojt, s praporky mu budou pomáhat Pavel Julínek a Ivan Vostrejž. Pro všechny tři to bude v třineckém případě premiéra.

Bulletin

Tak jako na každém zápase si můžete zakoupit bulletin, bude tomu tak i v utkání s Frýdkem-Místkem. Za 5 korun se můžete dočíst, co od zápasu očekává Hynek Prokeš, jak se na něj připravuje a zda s bratrem svedou bratrovražednou válku.

Informace pro fanoušky Frýdku-Místku

Klub FK Fotbal Třinec vyhradil pro fanoušky sektoru hostí. Vstup do sektoru je veden od zimního stadionu (WERK Arény), přes atletický stadion k pokladně. Zde budou návštěvníci podrobeni důkladné prohlídce.

Důrazně upozorňujeme, že vnášení nebezpečných předmětů a pyrotechniky je přísně zakázáno. Sektor hostů bude monitorován a případné škody budou po vinících vymáhány.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál