Víkend mládeže

Víkend mládeže

(14.11.2012) Třinecká mládež má za sebou střídavý víkend. Dorostzendcům se nedařilo a v mistrovských zápasech neuhráli ani bod. Opakem byli starší žáci, kteří se na domácích turnajích umístili shodně na druhém místě.

KATEGORIE: Dorostenci

FK FOTBAL TŘINEC U19 – MFK Frýdek-Místek 0:3 (0:0)

Branky: 48. Macíček (0:1), 84. Macíček (0:2), 90. Střalka (0:3).

Vyrovnané a bojovné utkání nabídlo pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Lepší v proměňování byli úspěšnější hosté a góly ve druhém poločase zvítězili 3:0.

Třinec: Buba - Kmošťák, Teofil, Samek, M. Cienciala – Konečný (80. Kalfas), Buryan (87. Martynek), Kantor, Hála – Ďuriš (65. R. Pecko), Dawid.

SK Sigma Olomouc – FK FOTBAL TŘINEC U17 2:0 (1:0)

Branky: 20. Havlíček (1:0), 64. Líbař (2:0).

Třinec: Galusík (41. Kostka) – Cymorek, D. Cienciala, M. Pecko, Pilch – Králíček, Pustka, Szkuta, Bulawa, Vršanský – Borovec (41. Zimka).

SK Sigma Olomouc – FK FOTBAL TŘINEC U16 3:0 (1:0)

Branky: 34. Krejčí (1:0), 46. Matocha (2:0), 72. Fojtík (3:0).

Třinec: Bocek – Wilk (41. Janík), Göllner, Alexa, Pieter – Žyla, Puczok, Zoubek, Zimka (65. Walek) – Labaj (55. Urbiš), Hrbáček (41. Bujok).

KATEGORIE: Žáci

Třinec Cup 2012 – 2. místo

V sobotu 10. listopadu pořádal náš klub v hale STaRS první halový turnaj po skončení podzimní části soutěže. Turnaj pro kategorii do 14 let se zúčastnilo 10 týmů ve dvou skupinách. Třinecký tým svou skupinu vyhrál a v semifinále narazil na Havířov, který po výsledku 2:0 vyřadil. Ve finále Třinec prohrál po urputném boji s Vítkovicemi 1:2, když rozhodující branku inkasoval minutu před koncem. „S celkovým druhým místem jsem spokojen, jelikož soupeř z Vítkovic nás porazil jak ve skupině, tak ve finále a právem si vítězství v turnaji zasloužil. Celý turnaj hodnotím kladně a po vydařeném podzimu naši hráči potvrdili, že i v hale jim zůstala forma. Musím kluky pochválit za nasazení a vůli po vítězství a věřím, že jim chuť do fotbalu zůstane, i když po finálovém souboji bylo na klucích vidět obrovské zklamání,“ zhodnotil turnaj trenér Zdeněk Cieslar.

Výsledky - Skupinová fáze

TŘINEC – KYSUCKÉ NOVÉ MĚSTO 4:0
Branky Třince:
Kisza, Kluz, Krenželok, Kubala.

TŘINEC – VÍTKOVICE 1:2
Branka Třince:
Kubala.

TŘINEC – AJAX ŽILINA 4:0
Branky Třince:
Kubala 2, J. Cieslar, Nieslanik.

TŘINEC – SK HRANICE 3:0
Branky Třince:
Nieslanik 2, Potůček.

Semifinále

TŘINEC – HAVÍŘOV 2:0
Branky Třince:
Kubala, V. Cieslar.

Finále

TŘINEC – Vítkovice 1:2
Branka Třince:
Kluz.

Celkové pořadí turnaje

1. FC Vítkovice
2. FK FOTBAL TŘINEC
3. MFK Havířov
4. MFK Frýdek-Místek
5. SK Hranice
6. FK Čadca
7. Fomat Martin
8. Ajax Žilina
9. Juventus Žilina
10. Kysucké Nové Město

Individuální ocenění

Nejlepší brankář: Filip Halamíček (Vítkovice)
Nejlepší hráč: Matouš Petružálek (Třinec)
Nejlepší střelec: Michal Rokyčák (Čadca)

Memoriál Milana Dvořáčka – 2. Místo

O den později, tedy v neděli 11. listopadu se v hale STaRS konal Memoriál Milana Dvořáčka. Turnaje pro kategorii do 15 let se zúčastnilo sedm týmů, včetně čtyř ze Slovenska. „Hned na úvod turnaje jsme se utkali s největším favoritem na vítězství a to s Opavou. Kluci podali velmi bojovný výkon a zejména díky brankáři Szotkowskému a sportovnímu štěstí jsme Opavu o branku udolali. V dalším zápase proti Vítkovicím jsme soupeře zcela jednoznačně přehráli, ale hosté dlouho odolávali a nedařilo se nám v koncovce. Nakonec o hubeném vítězství rozhodl Lasota. Proti Ajaxu jsme podali nejlepší výkon v turnaji. Byly k vidění krásné kombinační akce a skóre se zastavilo na výsledku 4:1 pro nás. Kysucké Nové Město mělo být jednoduchým soustem. Bohuřel hráči k tomuto utkání přistoupili laxně a přišel zasloužený trest. V tomto utkání jsme tahali za kratší konec a zaslouženě prohráli. Proti Čadci přišel velmi povedený reparát. V nervy drásajícím utkání jsme brankami Caputy dovedli zápas do vítězného konce a tím jsme drželi všechny trumfy na celkové vítězství. V posledním utkání s Turzovkou však opět došlo k podcenění soupeře a výsledkem byla porážka, která nás v celkovém hodnocení stála vítězství v turnaji,“ přiblížil výsledky svého týmu trenér třinecké U15 Petr Blažek.

„Konečné druhé místo lze v konečném důsledku považovat za úspěch, protože turnaje se zůčastnily velmi silné týmy z Opavy, Žiliny a Čadce. Tento dojem však kazí porážky s papírově slabšími soupeři,“ pokračoval v hodnocení.

Individuálním úspěchem v jeho týmu bylo ocenění nejlepšího brankáře, které získal třinecký gólman Jiří Szotkowski, který velkou mírou přispěl ke konečnému výsledku na turnaji.

Výsledky Třince

TŘINEC – OPAVA 2:1
Branky Třince:
Caputa, Bažanowski.

TŘINEC – VÍTKOVICE 1:0
Branka Třince:
Lasota.

TŘINEC – AJAX ŽILINA
Branky Třince:
Kotas 2, Stříž, Bažanowski.

TŘINEC – KYSUCKÉ NOVÉ MĚSTO 1:3
Branka Třince:
Sliwka.

TŘINEC – ČADCA 2:1
Branky Třince:
Caputa 2.

TŘINEC – TURZOVKA 1:2
Branka Třince:
Sliwka.

Sestava Třince: Szotkowski – Kotas, Lanc, Kantor, Vávra, Sliwka, Bažanowski, Mitrnga, Stříž, Caputa, Polák, Lasota.

Konečné pořadí turnaje

1. Opava
2. TŘINEC
3. Kysucké Nové Město
4. Čadca
5. Ajax Žilina
6. Turzovka
7. Vítkovice

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál