Mládež v akci

(22.11.2012) /Aktualizováno/ Třinecká mládež ani o uběhlém víkendu nezahálela. Dorostenci v posledním kole podzimu prohráli, žáci v Bílovci pátí, přípravky hrály ve Smilovicích.

KATEGORIE: Dorost

MFK Vyškov – FK FOTBAL TŘINEC U19 1:0 (0:0)

Branka: 77. (1:0).

Třinečtí dorostenci prohráli v posledním utkání tohoto roku ve Vyškově a zimní přestávku stráví na třinácté příčce s jednobodovým náskokem na Třebíč a dvoubodovým na poslední Břeclav.

Třinec: Buba – Šipula, Teofil, Samek, Kmošťák (83. Kalfas) – M. Cienciala, Buryan, Dawid, Hála – Ďuriš (80. Bulawa), Kantor (86. Wenglorz).

KATEGORIE: Žáci

Turnaj U15 v Bílovci

Naši nejstarší žáci o víkendu absolvovali halový turnaj v Bílovci, kde se umístili na pátém místě.

Petr Blažek (trenér Třince)

„Až na první utkání s Opavou, které se po příjezdu na turnaj vůbec nepovedlo, jsme v ostatních utkáních odehráli vyrovnané partie a dokázali jsme potrápit i taková mužstva, jakými jsou Karviná, Hlučín nebo Baník Ostrava. Právě s posledně jmenovaným (pozdější vítěz) sehráli naši kluci nejlepší utkání na turnaji a i když odcházeli poraženi, tak se vztyčenou hlavou.“

Sestava Třince

Bocek, Szotkowski – Lanc, Samiec, Lasota, Sliwka, Kotas, Kantor, Bažanowski, Mitrenga, Vávra, Polák, Houdek, Caputa.

Turnaj U13 v Bílovci

Třinecká třináctka odehrála turnaj v Bílovci. Bohužel trochu oslabená dokázala v konkurenci sedmi týmů vyhrát pouze jednou. S Hlučínem 4:2. S dalších zápasů bohužel odešli poraženi.

Jaroslav Andrejko (trenér Třince)

„Na tento turnaj v Bílovci jsme odjeli se třemi čtyřkami hráčů do pole a dvěma brankáři. Pro špatný přístup k tréninku jsme doma nechali dvě výrazné opory družstva. Všichni hráči na tomto turnaji si zahráli rovnoměrně. Snad pro ty, kteří zůstali doma, to bude dostatečným poučením.“

Přípravná utkání

TŘINEC U14 – Jablunkov 3:3 (3:0)

Branky Třince: J. Cieslar, V. Cieslar, D. Ryba.

TŘINEC U12 – Turzovka (SVK) 3:4

Branky Třince: Szarzec, Michalek, Pilch.

KATEGORIE: Přípravky

Halová liga ve Smilovicích

Třinecké přípravky zahájily o víkendu Halovou ligu přípravek ve Smilovicích. Liga je složena ze dvou kategorií. Každá kategorie má svůj turnaj a za celkové umístění v turnaji se připisují do tabulky body 8-1. U starší kategorie 7-1.

Kategorii r. 2004 ovládla ve Smilovicích Opava se třinácti body, která skončila na nejvyšším stupínku díky lepšímu vzájemnému zápasu se Žilinou. Na druhém místě skončil zmiňovaný slovenský klub a bronzovou příčku obsadili zástupci polského Jastrzebie. Třinecká přípravka se umístila na čtvrtém místě.

Výsledky Třince: Žilina 0:4, Frýdek-Místek 1:1, Jastrzebie 2:0, Vítkovice 1:0, Opava 0:1, Karviná 3:0.

I ročníku 2005 kralovala Opava. Ta v osmičlenném startovním poli ztratila body pouze jednou a to po remíze 1:1 s polským Jastrzebiem. Třineckým se v tomto turnaji nedařilo, v základní skupině skončili poslední, ovšem vše si vynahradili ve skupině o 5 – 8. místo, kde porazili oba ostatní soupeře a skončili pátí.

Výsledky Třince: Jastrzebie 0:3, Frýdek-Místek 0:1, Karviná 0:0, Vítkovice 1:0, Baník Ostrava 3:0.

Pořadí turnaje po 1. turnajích

1. Opava 15, 2. Žilina 13, 3. Jastrzebie 11, 4. TŘINEC 8, 5. Frýdek-Místek 8, 6. Vítkovice 5, 7. Karviná 3, 8. Baník Ostrava 1.

Turnaj U8 v Polsku

Ročník 2005 absolvoval také turnaj v polském městě Jastrzebie. Mezi osmi týmy obsadil výběr do osmi let bronzovou příčku, když v souboji o třetí místo porazil Bielik Zabrze 1:0.

Skupina: Bielik Ruda Slaska 6:0, Mosir Jastrzebie 1:1, Žory 4:0. O 3. místo: Bielik Zabrze 1:0.

Branky Třince: Pieter 4, Brzezina 3, Andrej Nguyen 3, Biskos, Roček.