Ebus Onuchukwu: Dnes byl můj šťastný den

Ebus Onuchukwu: Dnes byl můj šťastný den

(16.05.2010) Předposlední domácí duel sezóny 09/10 znamenal pro Třinec toužebně očekávané tři body. Středočeskou Vlašim zdolali po solidním výkonu 2:1 a opět se vyhoupli do horní poloviny tabulky na sedmou pozici. Autorem obou branek byl nigerijský útočník Ebus Onuchukwu, kterého jsme po zápase požádali o bezprostřední dojmy.

Velká úleva byla znát na tvářích třineckých fotbalistů po posledním hvizdu sudího Hájka. V jarní části druholigové soutěže zaznamenali teprve druhý plný bodový zisk. V prvním dějství se ujala nekompromisní rána Ebuse Onuchukwu, pro něhož to zároveň byl premiérový jarní zásah: "Dlouho jsem čekal na gól a konečně to přišlo. Obránce soupeře tam myslím trochu podklouznul, míč prošel pokutovým územím ke mně a zkusil jsem střelu nahoru. Jsem rád, že to skončilo gólem," kvitoval svůj brankový příspěvek.

Africká akvizice i nadále svým aktivním pohybem dělala starost vlašimské obraně. Ve druhé půli se po skrumáži před brankou prosadil podruhé: "Byl jsem trochu překvapený, že se míč dostal až ke mně. V malém vápně jsem jen nastavil nohu a před gólmanem tečoval míč do sítě," popisoval poněkud šťastnou branku, která však byla logickým vyústěním třineckého tlaku.

První gólová radost

Velký oblíbenec třineckých fanoušků nenastupuje v jarní části pravidelně, proto si váží každé příležitosti, kdy může ukázat své fotbalové dovednosti: "Dnes to byl můj šťastný den. Nastoupil jsem od začátku a hrálo se mi skutečně dobře. Chci poděkovat trenérovi za důvěru. Snažil jsem se odvděčit dobrým výkonem. Snad se mi to povedlo," ohodnotil svou hru.

Ani deštivé počasí, které ve druhé polovině týdne zasáhlo východní část republiky, výrazněji nekomplikovalo hru. Podle slov Ebuse byl trávník ve slušném stavu: "Nebyl v tom žádný problém. Mokrý trávník je v pořádku. Když mám obuté tvrdší kopačky, neomezuje to výrazněji v pohybu," vysvětluje sympatický Nigerijec.

Po prvním gólu se v návalu euforie rozběhl spolu s kolegy slavit pod tribunu s domácím obecenstvem. Pod svým dresem odhalil nápis, kterým chtěl vyjádřit své pocity: "Mám pod dresem triko s nápisem "God is good" (Bůh je dobrý). To je moje životní motto. Cítil jsem radost a potřeboval jsem se o ní podělit se spoluhráči a fandy," řekl závěrem. Nutno dodat, že třinecké publikum si svou hrou rozhodně získal. Když v 78. minutě opouštěl hrací plochu, dočkal se potlesku a skandování svého jména.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U9: Stříbrní z Karviné

První zimní halový turnaj dopadl pro mladší přípravku kategorie U9 velice úspěšně. S jedinou prohrou obsadili krásnou druhou příčku a nejlepším hráčem turnaje se stal hoch z třineckého týmu Viktor Klimek.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál