Vyjádření rozhodčího k dlouhému čekání Malíře na návrat

Vyjádření rozhodčího k dlouhému čekání Malíře na návrat

(03.05.2013) Velkou vlnu nevole a pískot z tribun vzbudilo chování rozhodčích, kteří zhruba v osmdesáté minutě odmítali pustit na trávník ošetřeného Pavla Malíře. Třinecký kapitán zakopl v pokutovém území o soupeře, upadl na zem a po ošetření doběhl mezi střídačky, kde se dožadoval puštění na hrací plochu.

O vyjádření k dané situaci jsme požádali toho nejpovolanějšího – hlavního rozhodčího utkání FK Fotbal Třinec – FC Hlučín.

Ondřej Cieslar:

Po ošetření hráče na hrací ploše musí zraněný hráč hrací plochu opustit (jako doposud) a na hrací plochu se může vrátit nejdříve po uplynutí tří minut. Toto opatření platí v kategorii dospělých soutěží (MSFL a divize) a za naplnění odpovídá asistent rozhodčího. Rozhodujícím okamžikem pro opuštění hrací plochy je vstup lékaře (zdravotníka, maséra či jiné osoby) ke zjištění zdravotního stavu hráče či jiného ošetření.

Vyjímky, kdy hráči nemusí po ošetření hrací plochu opustit:
- Je zraněn a ošetřován brankář
- Jsou současně ošetřováni brankář a hráč z pole
- Jsou ošetřováni dva hráči téhož družstva
- Jsou ošetřováni dva hráči téhož družstva a hráč soupeře
- Pokud je hráč ošetřován po přestupku, za který je provinivší se hráč soupeře vyloučen

Ve všech dalších případech musí hráč hrací plochu opustit a smí se na ní vrátit se souhlasem rozhodčího nebo asistenta nejdříve po uplynutí tří minut. Doba tří minut se měří od okamžiku navázání hry po odchodu ošetřovaného hráče z hrací plochy.


V případě, že hráč sám opustí hrací plochu a nechá se ošetřit, nevztahuje se na něj tříminutová čekací doba a po ošetření může vstoupit zpět na hrací plochu.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov