Pohled na mladé

Pohled na mladé

(10.05.2013) /FOTO/ Ve středečních zápasech mládeže dokázali starší dorostenci potřetí v řadě bodovat. Žáci nedokázali přehrát favorizovanou Sigmu Olomouc. V článku naleznete ještě víkendové výsledky přípravek. O víkendu všechny mládežnické týmy cestují. Výjimku mají starší žáci, kteří mají volno.

Kategorie U19

FK FOTBAL TŘINEC – FC Hlučín U18 2:2 (0:0)

Branky Třince: Konečný, Ďuriš.

Kategorie U15

SK Sigma Olomouc – FK FOTBAL TŘINEC 2:0 (0:0)

Kategorie U14

SK Sigma Olomouc – FK FOTBAL TŘINEC 4:0 (1:0)

Zdeněk Cieslar (trenér Třince): „Za toto utkání proti nejkvalitnějšímu týmu soutěže, který doposud neztratil ani bod, zaslouží všichni hráči obrovskou pochvalu, protože pokud jim nedošly síly, tak odehráli na Sigmě velmi kvalitní utkání. První poločas byli domácí aktivnější, ovšem svým koncentrovaným výkonem jsme domácím moc nedovolili, a pokud si vytvořili šanci, tak vše zlikvidoval velmi dobře chytající Unucka. Minutu před koncem poločasu se domácí dostali do vedení, když se nádherně trefili do šibenice. Druhý poločas jsme začali malinko pasivně a domácí zaslouženě dvakrát trestali. V této části hry Olomouc dominovala a ukázala své kvality. I přes domácí převahu jsme dokázali svým presingem vynutit Olomouc k chybám, díky čemu jsme si vytvořili šance, ale bohužel jsme je nedohráli do gólové tečky. Ještě jednou chci klukům poděkovat za odmakaný zápas a věřím, že je tento výkon povzbudí do dalších zápasů. Velmi dobrým výkonem se prezentovali bratři Petružálkové a brankář Unucka.“

Třinec: Unucka – Krenželok (68. Lisztwan), Potůček, Š. Petružálek, Ryba – Kisza, J. Cieslar, M. Petružálek, V. Cieslar – Nieslanik, Kubala.

Kategorie U13

FK FOTBAL TŘINEC – SK Sigma Olomouc 3:13 (0:6)

Minizápasy a branky Třince: TRI (A) vs. OLO (A) 0:5, TRI (B) vs. OLO (B) 0:1, TRI (A) vs. OLO (B) 2:4 (Misiorz 2), TRI (B) vs. OLO (A) 1:3 (Novotný).

Jaroslav Andrejko (trenér Třince): „Sigma potvrdila své kvality a zcela zaslouženě vyhrála. Pokud bychom chtěli sehrát s hosty důstojnou partii, museli bychom být v plném složení a mít v průběhu hry hráče na střídání. To se nám v poslední době moc nedaří. Doufám, že se naši hráči brzy dají zdravotně dohromady. V dalších zápasech nás čekají hratelnější soupeři. Chtěl bych pochválit našeho brankáře Davida Misiorze. Ve druhém poločase kvůli zranění spoluhráče musel nastoupit na hrot útoku a dokázal vstřelit dvě branky.“

Třinec (A): Misiorz – Kuffa, Lukosz, Wantula – Sabela, Míra, Palarčík – Niemczyk (střídající: Pszczolka). Třinec (B): O. Chlebek – Špánik, Wilk, Hanák – Jež, Novotný, Válek – Latocha (střídající: Štefek).

Kategorie U12

FK FOTBAL TŘINEC – SK SIGMA OLOMOUC 5:13 (4:5)

Minizápasy a branky Třince: TRI (A) vs. OLO (A) 4:1 (Bora 2, Michalek, Bujok), TRI (B) vs. OLO (B) 0:4, TRI (A) vs. OLO (B) 0:5, TRI (B) vs. OLO (A) 1:3 (Walaski).

Ivan Martinčík (trenér Třince): „V dalším utkání jsme přivítali hráče Olomouce. Utkání v dusném počasí pro nás začalo fantasticky a s favorizovaným týmem jsme drželi krok a poločas prohráli o jednu branku. Bohužel kvalita hostujícího týmu se začala projevovat a v druhém poločase nám již nezbyly síly na to, abychom hostům mohli vzdorovat. Přesto chlapci zaslouží pochvalu za odhodlání, bojovnost a snahu se porvat s hrou nejlepšího týmu soutěže.“

Třinec (A): Wojkowski – Burgo, Bujok, Kisza – Puczok, Hamrozi, Michalek – Pilch (střídající: Lasota, Bora). Třinec (B): Gleta – Laba, Walaski, Martinčík – Walek, Chmiel, Szarzec – Jalovičor (střídající: Dadák).

Kategorie U11

Turnaj v Otrokovicích

Tým do 11 let se zúčastnil vícedenního turnaje v Otrokovicích. Turnaje s názvem „O pohár osvobození města Otrokovice“ se zúčastnilo deset týmů včetně Zlína, Dubnice, nebo Trnavy. Třinečtí se umístili na 4. místě.

Výsledky Třince

TŘINEC – KROMĚŘÍŽ 2:0
Branky Třince:
Bora, Szarzec.

TŘINEC – BAŤOV „B“ 8:2
Branky Třince:
Szarzec 2, Dadák 2, Lasota 2, Rusz 2.

TŘINEC – DUBNICA 1:2
Branka Třince:
Szarzec.

TŘINEC – MYJAVA 4:2
Branky Třince:
Szarzec, Bora, Dadák, Rusz.

TŘINEC – BAŤOV „A“ 3:0
Branky Třince:
Szarzec, Dadák, Rusz.

TŘINEC – OTROKOVICE 6:4
Branky Třince:
Bora 3, Szarzec 2, Lasota.

TŘINEC – TRNAVA 1:1
Branka Třince:
Dadák.

TŘINEC - BRUNTÁL 2:0
Branky Třince:
Dadák, Lasota.

TŘINEC – ZLÍN 0:3

Konečné pořadí

1. Zlín, 2. Dubnica, 3. Trnava, 4. TŘINEC, 5. Bruntál, 6. Baťov „A“, 7. Otrokovice, 8. Kroměříž, 9. Myjava, 10. Baťov „B“.

Fotogalerie


Fotogalerie z turnaje v tomto odkaze

Karty Cup

FK FOTBAL TŘINEC – MFK OKD Karviná 10:6

Branky Třince: Dadák 6, Bora 2, Bujak, Švančara.

Třinec: Strokosz (Kreželok) – Ryszawy, M. Burgo, Rusz, Bora, Dadák – Szuscik, Bujak, Švančara, Pieter, R. Sikora.

Kategorie U10

Přípravka do desíti let se zúčastnila dvoudenního turnaje v Petřkovicích. „Ve skupině jsme skončili sedmí. Velice dobré utkání jsme odehráli proti Kroměříži a Zbrojovce Brno. V těchto utkáních se mi líbilo nasazené kluků. Utkání, které jsme vyloženě nezvládli, to bylo s Horní Suchou, kde jsme ještě dvě minuty před koncem vedli 1:0, ale po individuálních chybách jsme nezvládli konec zápasu. Stále se potýkáme se stejnými nedostatky, jako je střelba na bránu a individuální chyby vedoucí k inkasované brance,“ popsal první den trenér Lubomír Vašek ml.

Druhý den nastoupili do bojů o umístění. Z 32 družstev skončili sedmadvacátí. Nejlepšími hráči Třince byli na turnaji O. a D. Sikora, kteří svým nasazením převyšovali zbytek týmu. Nejlepším střelcem byl s třemi góly O. Mrozek. „Bohužel zklamal mě přístup některých hráčů,“ podotkl na závěr trenér U10.

Výsledky Třince

TŘINEC – PROSTĚJOV 0:4

TŘINEC – KROMĚŘÍŽ 0:1

TŘINEC – BRNO 0:2

TŘINEC – FRÝDEK-MÍSTEK 1:3
Branka Třince:
R. Sikora.

TŘINEC – PETŘKOVICE (U11) 1:2
Branka Třince:
Mrozek.

TŘINEC – MICHÁLKOVICE (U11) 2:1
Branky Třince:
Bujak, O. Sikora.

TŘINEC – HORNÍ SUCHÁ (U11) 1:2
Branka Třince:
Mrozek.

TŘINEC –BÍLOVEC 0:3

TŘINEC – MICHÁLKOVICE (U11) 0:0, na penalty 2:1

TŘINEC – BANÍK OSTRAVA (dívky) 1:1, na penalty 1:2
Branka Třince:
D. Sikora.

TŘINEC – BANÍK OSTRAVA „B“ 3:2
Branky Třince:
Rusz, Pryczek, O. Sikora.

Třinec: Houška – Sikora, Trombik, Mrozek, D. Sikora, R. Sikora, Pryczek, Bujak, Lasota, Konderla. Rusz.

Kategorie U9

Tento víkend se třinecká přípravka zúčastnila turnaje v Baťově. Dobře obsazený turnaj s českými a slovenskými týmy se pro Třinec nevyvíjel moc dobře. Výsledky byly uspokojivé, avšak výkony nikoliv, až s konečným pořadím a zejména posledním dnem to napravili. Za zmínku stojí dobré výkony gólmanů, zejména Jakuba Benedika, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje v kategorii ročníku 2004.

Výsledky Třince

TŘINEC – BRUNTÁL 6:1
Branky Třince:
Delinčák 3, Kovář 2, Mieszek.

ZLÍN – TŘINEC 7:1
Branka Třince:
Delinčák.

TŘINEC – KROMĚŘÍŽ 4:1
Branky Třince:
O. Kajfosz 3, Klimek.

DUBNICA NAD VÁHOM – TŘINEC 3:0

TŘINEC – BAŤOV 6:2
Branky Třince:
Delinčák 3, Benedik 2, Klimek.

OTROKOVICE – TŘINEC 1:6
Branky Třince:
Klimek 2, O. Kajfosz 2, Buryan, Kovář.

TŘINEC – TRNAVA 5:4
Branky Třince:
Delinčák 2, Klimek, Voznica, O. Kajfosz.

Konečné pořadí

1. Zlín, 2. Dubnica, 3. TŘINEC, 4. Trnava, 5. Kroměříž, 6. Bruntál, 7. Otrokovice, 8. Baťov.

Třinec: Benedik, Voznica, Mieszek, Krupa, Kovář, O. Kajfosz, Delinčák, J. Kajfosz, Samiec, Klimek, Buryan, Jopek.

Fotogalerie


Fotogalerie z turnaje v tomto odkaze

Kategorie U8

Třinečtí mladíci odehráli dva turnaje v rámci Arsenal Cupu. V prvním turnaji prohráli s Petržalkou 0:5, s Kinder teamem 0:5 a s Frýdkem-Místkem remizovali 2:2 (Nguyen, Brzezina), což stačilo pouze na 4. místo.

Ve druhém turnaji už dopadli o poznání lépe. Frýdek-Místek porazili 3:2 (Roček 2, Nguyen), Jablůnku 7:0 (Biskos 3, Nguyen, Brzezina, Pszczolka, Roček) a Čadcu 11:1 (Nguyen 7, Pieter, Pszczolka, Kaleta, Brzezina).

Sestava Třince: Kirschner, Broda – Roček, Š. Kaleta, K. Kaleta, Wojnar, Pieter – Nguyen, Brzezina, Pszczolka, Biskos, Kolařík.

Fotogalerie

Mládež o víkendu jen venku

Jarní část sezony je v plném proudu a jízdní řád typu víkend-středa-víkend je nastaven i v mládežnických soutěžích. O následujícím víkendu odehraje své zápasy pět mládežnických celků Třince. Bohužel všechny se představí na cizích hřištích. Devatenáctka pojede v neděli do Břeclavi, už v sobotu se do Kroměříže vydají mladší dorosty a mladší žáky čekají v sobotu utkání na půdě HFK Olomouc.

Kategorie: Dorostenci

Devatenáctka se pomalu zvedá z mizérie a v posledních třech zápasech vždy bodovala. Nyní ji čeká tým Břeclavi, který je v pořadí až na posledním patnáctém místě. Třinec má na čtrnáctém místě na Jihomoravany náskok pěti bodů, na třinácté místo ztrácí tři body. V utkání dvou posledních týmů půjde o hodně, začne se v neděli ve 13:00 v Břeclavi.

Sedmnáctku čeká po volném týdnu výjezd do Kroměříže. Hráči Třince okupují patnáctou příčku, Hanácká Slavia z Kroměříže je v tabulce na dvanácté pozici čtyři body před Slezany. Na podzim zvítězili Hanáci v Třinci 4:0 a sedmnáctiletí Třinčané tak mají Kroměříži co vracet. Zápas odstartuje v sobotu, v 10:15 v Kroměříži.

U16 prožila po porážce s Baníkem Ostrava taktéž sedm dní bez ligového zápasu. Další střetnutí odehraje v sobotu na půdě Kroměříže. Hanáci jsou v tabulce až patnáctí, Třinec drží jedenáctou pozici s náskokem 16 bodů na svého sobotního soupeře. Doma navíc zvítězili 3:0, v Kroměříži to ale bude něco jiného. Hrát se bude v sobotu od 12:15.

Kategorie: Žáci

Starší žáci kategorií do 15 a 14 let mají o víkendu volno.

Mladší žáci do 13 let prožijí v tomto týdnu dva velice odlišné zápasy. Ve středu se utkali s vedoucí Sigmou Olomouc, na kterou nestačili a prohráli 3:13. V sobotu je naopak čeká cesta do Olomouce, kde budou hrát s holickým HFK, které je v tabulce s pouhými třemi body až na posledním místě. Šestý Třinec bude v utkání obrovským favoritem. Úvodní hvizd zazní v sobotu, v 10:00 v Olomouci.

Dvanáctka se ve středu stala první týmem, který dokázal olomouckou Sigmu v této sezoně obrat o nějaký bod. V Třinci se totiž zrodila divoká remíza 9:9. I přesto jsou nejmladší žáci pevně zasazeni na jedenáctém místě tabulky. V sobotu se utkají s tabulkovým sousedem - s dvanáctým HFK Olomouc. Vyrovnané utkání začne v 11:30 v Olomouci.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov