(13.05.2013) Nejen muži, ale i nejstarší dorost bojoval o důležité body v Břeclavi. Nakonec bral jeden. Mladší dorost hrál v Kroměříži a mladší žáci v Olomouci. Výsledky naleznete v článku.

Kategorie U19

MSK Břeclav - FK FOTBAL TŘINEC 1:1 (0:0)

Branka Třince: Cienciala.

V souboji posledních dvou celků zachraňoval Třinec body v nastaveném čase. Domácí se dostali do vedení v 70. minutě po gólu, který zaváněl offsidem. Cestu z prázdnou odvrátil v nastaveném čase přesně zakončující Cienciala. Díky jeho gólu Třinec udržel na poslední tým tabulky pětibodový náskok.

Třinec: Buba - Šipula (82. Pustka), Teofil (78. Kalfas), Samek, Cienciala - Kantor, Hála - Ďuriš (73. Králíček), Dawid, Konečný - Buryan (85. R. Pecko).

Kategorie U17

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK FOTBAL TŘINEC 2:1 (0:0)

Branka Třince: Vršanský.

Zbytečná porážka, o které rozhodly dvě zaváhání v úvodu druhého poločasu. Po této sprše Třinečtí převzali iniciativu, byli lepším mužstvem, ale do konce utkání se jim podařilo jen snížit na 2:1. „Hráči si musí uvědomit, že nestačí odehrát solidně jen část utkání, ale musí hrát zodpovědně celý zápas,“ řekl Petr Sostřonek.

Třinec: Galusík - Cymorek, Bulawa, M. Pecko, Pilch - Vladík, Pustka, Žingor, Králíček - Chnúrik, Reis (Vršanský).

Kategorie U16

SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK FOTBAL TŘINEC 0:5 (0:1)

Branky Třince: Puczok 2, Urbiš 2, Zoubek.

Třinecká šestnáctka zaslouženě zvítězila v zápase, kde byla lepším mužstvem a dokázala to potvrdit i střelecky. Na konci prvního poločasu se po centru Labaje prosadil Puczok. V úvodu druhého si Puczok situaci zopakoval, ovšem centrujícím byl Urbiš. V 64. minutě přidal třetí branku branku po centru Pěly a následném uvolnění Urbiš, aby za další tři minuty rozjásal své spoluhráče hlavou skórující Zoubek. Potupného bůra soupeři zasadil po výkopu brankáře Orawského svou druhou brankou Urbiš a uzavřel skóre na stavu 5:0.

Třinec: Orawski - Malyjurek, Göllner (67. Mravec), Alexa, Pieter (55. Janík) - Bujok (61. Walek), Žyla, Pěla, Puczok - Labaj (41. Zoubek), Urbiš (70. Gajdzica).

Kategorie U13

1. HFK Olomouc - FK FOTBAL TŘINEC 4:10 (1:4)

Minizápasy a branky Třince: HFK (A) vs. TRI (A) 1:2 (Szotkowski 2), HFK (B) vs. TRI (B) 0:2 (Novotný, Latocha), HFK (A) vs. TRI (B) 2:5 (Latocha 4, Pszczolka), HFK (B) vs. TRI (A) 1:1 (Szotkowski).

Jaroslav Andrejko (trenér Třince): „Rozdílné postavení soupeřů v tabulce nám velelo toto mistrovské utkání vyhrát a zkusit si zahrát dobrý fotbal. Náš výkon byl průměrný. Naši hráči v mnoha případech upřednostňovali individuální řešení mnoha situací. Tento fakt nás brzdí zejména ve finální fázi.“

Třinec (A): Misiorz - Kuffa, Lukosz, Wantula - Sabela, Palarčík, Szotkowski - Niemczyk (střídající: Štefek). Třinec (B): O. Chlebek - Špánik, Wilk, Válek - Jež, Novotný, Pszczolka - Latocha.

Kategorie U12

1. HFK Olomouc - FK FOTBAL TŘINEC 2:15 (1:7)

Minizápasy a branky Třince: HFK (A) vs. TRI (A) 1:6 (Martinčík 2, Pilch 2, Jalovičor, Michalek), HFK (B) vs. TRI (B) 0:1 (Puczok), HFK (A) vs. TRI (B) 0:5 (Kisza, Walaski, Lasota, Chmiel, Walek), HFK (B) vs. TRI (A) 1:3 (Jalovičor 2, Pilch).

Ivan Martinčík (trenér Třince): „Utkání pro nás začalo skvěle, hráči po krátkém oťukávání brzy vstřelili branku, což bylo motivačním impulsem pro další průběh. Kluci předváděli pěkný kombinační fotbal s velkým množstvím střeleckých příležitostí. Ve druhém poločase bylo utkání zcela v naší režii a jen jsme koukali, co dokážou chlapci, když mají utkání pod kontrolou. Tento výsledek je zásluhou kolektivního výkonu těší mě fakt, že se do střeleckých statistik zapsalo hned deset hráčů.“

Třinec (A): Gleta - Burgo, Martinčík, Laba - Jalovičor, Hamrozi, Michalek (střídající: Pilch). Třinec (B): Wojkowski - Lasota, Walaski, Kisza - Walek, Chmiel, Puczok.