Další cíl: Žďár nad Sázavou

(22.05.2013) Po Hulínu a Kroměříží čeká v krátké době na Kouřilovu družinu další celek ohrožený sestupem do divize. Ve středu odpoledne se vedoucímu celku MSFL postaví nováček soutěže Žďár nad Sázavou.

Tým z Vysočiny je po 25 odehraných zápasech na posledním místě se stejným bodovým ziskem jako předposlední Hulín. Oba mají po 19 bodech, Žďas za 5 vítězství, 4 remízy a 16 porážek, při skóre 25:60.

Žďár od začátku ročníku platí tvrdou nováčkovskou daň. Prvního vítězství se fanoušci Žďáru dočkali až ve 14. zápase, kdy doma porazili Hulín 4:1. Od té doby urvali v 11 zápasech dalších 14 bodů, což je téměř třikrát více než za předchozích 14 zápasů.

Poslední dva zápasy svěřenci trenéra Jozefa Vanka prohráli. V Zábřehu nezvládli první poločas a odjeli s porážkou 4:1, v sobotním utkání doma s Hlučínem to vypadalo nadějně. Po prvním poločase vedli gólem Veselého z penalty 1:0, jenže po změně stran rychle inkasovali dva góly, navíc přišli o vyloženého střelce Pohanku. Hlučín ve zbylých minutách ještě své vedení navýšil na konečných 1:3.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – FC Hlučín 1:3 (1:0)

Branky: 42. z penalty Veselý – 49. Bogdaň, 53. z penalty a 66. Hanus. Rozhodčí: Kůrka – Hájek, Nováček. Žluté karty: Toufar, Heide, Turek – Čelůstka, Bogdaň, Schaffartzik. Červená karta: 52. Pohanka (Žďár). Návštěva: 420 diváků.

Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Veselý, Toufar, Šindelka, Cipruš – Heide (69. Bureš), Turek, Doležal (85. Nedvěd), Vomela – Pohanka, Sedláček (81. Zedníček). Trenér: Jozef Vanko.

Třinečtí mají před sebou další utkání z kategorie nevyzpytatelných. „Máme natrénováno, sil máme dost. Jediné, co nás může přibrzdit je další zranění. Už tak máme dost dlouhodobých marodů,“ upozorňuje trenér Kouřil. Ten má po sobotním zápase s Kroměříží v kádru prvního jarního hráče, jemuž hrozí při další žluté stopka. Je jím útočník Josef Čtvrtníček. Hráč Slovácka šlape ve stopách podzimního krále Hynka Prokeše. I on stačil za deset zápasů nasbírat tři žluté karty a podzim dohrával v ohrožení.

Třinec má za sebou šňůru osmi vítězství a pokud se chtějí velkým krokem přiblížit k FNL (dnešní 2. liga), musí bezpodmínečně Žďár porazit a spoléhat na klopýtnutí Frýdku-Místku v domácím zápase s třetím Prostějovem.

První vzájemné utkání obou soupeřů dopadlo na stadionu Rudolfa Labaje jednoznačným vítězstvím Třince 5:0. Domácí načali soupeře dvěma góly v prvním poločase, po změně stran už se modročerní nezmohli na nic a inkasovali búra.

FK FOTBAL TŘINEC – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 5:0 (2:0)

Branky: 4. Gavlák, 15. Lisický, 47. a 52. Joukl, 84. Vlachovič. Rozhodčí: Priesol – Nesrsta, Vojkovský. Žluté karty: Hlouš, Turek, Malínek (všichni Žďár). Návštěva: 521 diváků.

Třinec: Lipčák – Lisický, Švec (46. Joukl), Cigánek, Sporysz (56. Christu) – Motyčka, Hupka – Malíř, Kyselý (71. Vlachovič), Eismann – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.

Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Heide, Turek, Šindelka, Šandera – Hlouš (81. J. Nedvěd), Mašek, Doležal, Bureš – Malínek – Chmelíček. Trenér: Petr Nedvěd.

Hlavním rozhodčím středečního zápasu bude Ivan Vostrejž z Brna. Pomáhat mu bude duo Petr Šenkýř rovněž z Brna a Marek Podaný z Bohdalic.