Šestnáctka porazila Sigmu!

(23.05.2013) O jedno velké překvapení se postarali ve středu muži, o druhé třinecká šestnáctka. Ta na domácím trávníku dokázala porazit vedoucí celek soutěže Sigmu Olomouc 2:0. Vítězná byla i čtrnáctka na hlučínské umělce. Další zápasy odehrají mladší žáci v pátek na Borku proti Baníku Ostrava, ostatní pokračují v sobotu.

Kategorie U17

FK FOTBAL TŘINEC – SK Sigma Olomouc 0:5 (0:2)

Branky: Kyselák (0:1), Kotůlek (0:2), Sikora (0:3), Havlíček (0:4), Moric (0:5).

Favorit z Olomouce potvrdil v Třinci svou roli a přesvědčivě zvítězil. Domácí se dostali jako první šance, ta ovšem skončila na tyči. V dalším průběhu už dominovali Hanáci. Ve 14. minutě otevřel skóre Kyselák, šest minut na to navýšil skóre Kotůlek. Poté tempo do konce poločasu opadlo. Po změně stran opět hráči Sigmy přidali na aktivitě a domácím to padalo do brány. Trefili se Sikora, Havlíček a Moric a stanovili konečný výsledek na 0:5.

Třinec: Kostka (55. Galusík) – Tomeček, Bulawa, M. Pecko, Alexa – Vršanský (41. Folwarczny), Pustka, Králíček (70. Rojček), Pilch – Chnúrik, Reis (50. Latocha).

Olomouc: Spurný – Kotůlek, Markovič, Sikora (52. Baďura), Vogl – Fojtík, Kubeček (60. Lasovský), Kyselák (52. Moric), Stanečka – Havlíček.

Kategorie U16

FK FOTBAL TŘINEC – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: Puczok (1:0), Walek (2:0).

Petr Sostřonek (trenér Třince): „Bylo to zasloužené vítězství nad vedoucím týmem soutěže. Hráši opět dokázali, že při soustředění na vlastní výkon mohou hrát vyrovnanou partii s každým předním mužstvem. Vítězství je o to cennější, že jsme hráli otevřenou partii, dobře napadli soupeře již na jejich polovině a vytvářeli si tím šance. První gól se zrodil po rychlé akci Žyly, Labaje a Puczoka, který dokázal celou akci s přehledem zakončit gólem. Ani ve druhém poločase jsme neupustili od aktivní hry a v poslední minutě pečetil naše vítězství střídající Walek.“

Třinec: Orawski – Wilk, Göllner, Zoubek, Pieter (65. Alexa) – Malyjurek (79. Walek), Žyla, Pěla, Puczok – Labaj (75. Hrbáček), Zimka.

Kategorie U15

FC Hlučín – FK FOTBAL TŘINEC 2:0 (1:0)

Petr Blažek (trenér Třince): „Vyrovnané utkání s mnoha šancemi na obou stranách. Na rozdíl od nás domácí dvě z nich proměnili. Zápasu by vzhledem k vývoji spíše slušela remíza. Kluci dřeli celý zápas, ale bohužel to na body nestačilo.“

Třinec: Bocek – Kantor, Lanc, Samiec, Kotas – Bažanowski (61. Roman), Mitrenga, Lasota, Stříž – Vávra, Caputa.

Kategorie U14

FC Hlučín – FK FOTBAL TŘINEC 0:3 (0:1)

Branky: Kubala (0:1), Kubala (0:2), Š. Petružálek (0:3).

Zdeněk Cieslar (trenér Třince): „Utkání hrané z nepochopitelných důvodů na umělé trávě spíše připomínal boj než fotbal a celý první poločas jsme nemohli na malé umělce najít svůj herní projev. Přesto jsme se ujali vedení, když Filip Kubala proměnil penaltu za faul na svou osobu. Do druhého poločasu jsme vstoupili daleko aktivněji, maximálně jsme zjednodušili hru a tím si vytvořili převahu, ze které se rodily šance. Nejprve dvě stoprocentní neproměnil Kubala, ale vzápětí se po přihrávce ze strany od Šimona Petružálka nemýlil. Poté se objevil sám před brankářem Nieslanik, ovšem svou šanci trestuhodně zahodil. V poslední minutě padla nejhezčí branka zápasu, když míč putoval po ose J. Cieslar, Kubala, V. Cieslar až k Šimonu Petružálkovi, který vymetl šibenici domácí brány a stanovil konečný výsledek na 0:3.“

Třinec: Unucka – Kisza, M. Petružálek, Krenželok, Potůček (63. Hanák) – V. Cieslar, J. Cieslar, Š. Petružálek, Ryba – Nieslanik (65. Niemczyk), Kubala.

Mladší žáci začínají už v pátek

Zajímavý víkend čeká třineckou mládež. U19 se v sobotu vydá do Olomouce k souboji se Sigmou. Sedmnáctka se šestnáctkou pocestují také v sobotu do Opavy. Starší žáci se v sobotu na Borku střetnou s Hranicemi a mladší žáci už v pátek s Baníkem Ostrava.

Kategorie: Dorostenci

Devatenáctka porazila Třebíč a odpoutala se ze dna tabulky na třinácté místo. K dalšímu utkání pojede v sobotu do Olomouce. Hrát bude se třetí Sigmou a v zápase nemá co ztratit. Těžké utkání pro třinecké dorostence začne v 15:30 v Olomouci.

Hráči do sedmnácti let prohráli všechny tři zápasy se silnými soupeři na domácí půdě. Nic lehkého je nečeká ani v sobotu, kdy se představí na půdě osmé Opavy. Patnáctý Třinec na podzim s SFC remizoval 1:1, podaří se mu něco podobného i v sobotu v 10:15?

Šestnáctka dokázala ve středu konečně přetavit dobrý výkon ve vítězství a udolala první Sigmu Olomouc 2:0. Obhajovat překvapivé vítězství pojede v sobotu do Opavy. Půjde o souboj osmého SFC s desátým Třincem. Utkání odstartuje ve 12:15.

Kategorie: Žáci

U15 se drží v klidném středu tabulky své ligy. Sedmé místo by si měli nejstarší třinečtí žáci pohlídat i o víkendu. Na Borek totiž v sobotu dorazí předposlední Hranice. Třinec bude v utkání jasným favoritem, ale nesmí nic podcenit. Utkání začne v sobotu v 11:45.

Čtrnáctka se v tabulce sice drží na krásném čtvrtém místě, ale před týdnem prohrála na půdě posledního HFK Olomouc. V sobotu se střetne s desátými Hranicemi a můžeme se těšit na zajímavý souboj. Střetnutí Třince s Hranicemi začne na Borku v sobotu v 10:00.

Mladší žáci do třinácti let odehrají utkání sedmadvacátého kola už v pátek. Od 17:00 se na Borku představí proti Baníku Ostrava. Před derby zápasem jsou na tom lépe třetí Ostravané, ale pátý Třinec nezůstává pozadu. Přijďte v páteční podvečer na Borek shlédnout zajímavý zápas třinecké třináctky.

Nejmladší dvanáctka rozdrtila minulý víkend tabulkového souseda z Hranic 10:0 a upevnila si tak svou jedenáctou pozici. V pátek se představí na Borku proti Baníku z Ostravy. Čtvrtí Baníkovci budou favoritem, ale Třinečtí mohou překvapit. Hrát se začne v 15:45.