Devatenáctku spasili mladíci

(30.05.2013) Třinečtí dorostenci dokázali v domácím prostředí opět zvítězit. Odnesla to brněnská Líšeň a mohla být ráda, že po průběhu druhé půle nebylo skóre zápasu daleko vyšší. V dalších zápasech se nedařilo žákům proti Valašskému Meziříčí. Zvítězila pouze čtrnáctka 4:1. Mládežnické soutěže pokračují dalšími zápasy už v pátek.

Kategorie: U19

FK FOTBAL TŘINEC – SK Líšeň 1:0 (0:0)

Branka Třince: (vlastní, 1:0).

Souboj s desátou Líšní nezačala třinecká devatenáctka dobře. V prvním poločase působila vlažně a vůbec to nevypadalo, že by z utkání odešla jako vítěz. Po změně stran trenér Grussmann nejenže pohovořil v kabině, ale sestavu oživil o dva hráče sedmnáctky a především na pravém kraji zálohy se zaskvěl výkonem mladý Králíček, který spoluhráčům připravil několik šancí. Po jedné z nich si hosté vstřelili vlastní gól. V dalším průběhu se ocitli sami před gólmanem oba útočníci, naneštěstí míč ani do prázdné brány nedokázali dopravit.

Kategorie: U15

TJ Valašské Meziříčí – FK FOTBAL TŘINEC 1:0 (1:0)

Petr Blažek (trenér Třince): „Utkání, ve kterém bylo opět naplněno pravidlo o tom, že pokud nedáš branku, nemůžeš vyhrát. V prvním poločase jsme hráli proti silnému větru. Domácí byli aktivnější a lacinou brankou po závaru před naší bránou šli do jednobrankového vedení. I přes silný protivítr si naši hráči během prvního poločasu vypracovali několik vyložených šancí, ale ty gólem neskončily. V druhé půli se vývoj zápasu obrátil, naši byli aktivnější a soupeř hrozil z brejků, které s jistotou likvidoval velmi dobře chytající Szotkowski. My jsme měli minimálně dvě gólové situace, ale bohužel z nepochopitelných důvodů zůstaly nevyužity, jako již po několikáté. I když kluci poctivě dřeli, odešli jsme poraženi 1:0.“

Kategorie: U14

TJ Valašské Meziříčí – FK FOTBAL TŘINEC 1:4 (0:1)

Branky Třince: Kisza (0:1), Kubala (0:2), Nieslanik (0:3), M. Petružálek (1:4).

Zdeněk Cieslar (trenér Třince): „Úvod utkání byl z naší strany ve znamení nevynucených chyb v naší obraně a tím si domácí vytvořili mírnou převahu. Zhruba v polovině prvního poločasu jsme se zklidnili, začali produkovat naší hru a vytvářeli si i šance. Dvakrát Kubala a jednou Nieslanik své příležitosti nevyužili, až v závěru poločasu se prosadil Kisza, který dorazil průnik Kubaly. Po změně stran jsme nejprve navýšili skóre po krásné akci, když centr Potůčka sklepl Nieslanik a Kubala se nemýlil. O třetí branku se postaral svým důrazem Nieslanik. Poté jsme si opět vybrali slabší chvilku v obraně a soupeř snížil. Na konečných 4:1 uzavřel krásnou střelou z hranice šestnáctky Matouš Petružálek. Jsem hrozně rád, že toto utkání kluci zvládli a věřím, že svou formu potvrdí v sobotním derby utkání v Karviné.“

Třinec: Kubik – Potůšek, Š. Petružálek, Krenželok (50. Konečný), Ryba (65. Hanák) – Kisza, J. Cieslar, M. Petružálek, V. Cieslar – Nieslanik (65. Byrtus), Kubala.

Kategorie: U12

FK FOTBAL TŘINEC –TJ Valašské Meziříčí 1:8 (0:4)

Minizápasy a branky Třince: TRI (A) vs. VLM (A) 0:4, TRI (B) vs. VLM (B) 0:0, TRI (A) vs. VLM (B) 1:2 (Lukosz), TRI (B) vs. VLM (A) 0:2.

Ivan Martinčík (trenér Třince): „Po sérii dobrých výkonů tentokrát chlapcům nevyšlo vůbec nic. Byli málo důslední v osobních soubojích, ztráceli míče a hlavně byli všude druzí. Pochválit v dnešním utkání zaslouží brankář Tomáš Gleta, který měl výborné zákroky a svůj tým podržel. Soupeř nás přehrál kvalitním pohybem a hrou založenou na jednoduchém přechodu z obranného do útočného pásma. Utkání soupeř zaslouženě vyhrál. Doufám, že kluci hodí toto nepodařené utkání za hlavu a na Karvinou se patřičně naladí.“

Třinec (A): Wojkowski – Lasota, Walaski, Laba – Walek, Hamrozi, Pilch – Jalovičor (střídající: Lukosz). Třinec (B): Gleta – Nieslanik, Bujok, Burgo – Zowada, Chmiel, Puczok – Szotkowski (střídající: Michalek).

Kategorie: U7

Nejmladší přípravka sehrála ve čtvrtek přátelské utkání s Českým Těšínem. První konfrontace mezi nejmenšími v rámci klubů dopadla lépe pro hráče z vedlejšího města. Těšín zvítězil 16:11.

Fotogalerie (po kliknutí na foto)

Víkend bude patřit zápasům s Karvinou

Všechny týmy třineckých mládežníků odehrají další kola svých soutěží o následujícím víkendu. Už v pátek přijede do Třince Zbrojovka Brno k souboji s mladším dorostem. V sobotu se pak dalších pět mládežnických celků střetne s Karvinou. U19 a mladší žáci přivítají Karvinské doma, starší žactvo čeká cesta do hornického města.

Kategorie: Dorostenci

Nejstarší devatenáctce se ve středu podařilo naplno bodovat, když doma zdolala Líšeň 1:0. V sobotu se od 17:00 představí znovu na Městském stadionu v Třinci, tentokrát však proti mnohem silnějšímu soupeři. Třináctý Třinec bude hostit vedoucí Karvinou.

Hráči do 17 let uhráli minulý víkend v Opavě pěknou remízu 2:2. V tabulce si udrželi patnáctou pozici, z níž budou vstupovat do pátečního souboje s pátou Zbrojovkou Brno. Utkání Třince s Brnem začne v 16:30 na Lesní.

Šestnáctka nedokázala v Opavě navázat na senzační výhru se Sigmou a prohrála 0:4. V pořadí se přesto pevně drží na jedenáctém místě. V pátek se utká s dalším zástupce předních příček a to se čtvrtou brněnskou Zbrojovkou. Zápas začne ve 14:30 na Lesní.

Kategorie: Žáci

Patnáctka ve středu prohrála ve Valašském Meziříčí 0:1 a její sedmá pozice trochu ztratila na pevnosti. Šanci na nápravu mají nejstarší žáci v sobotu v Karviné. Ve střetnutí s druhým týmem tabulky je ale nečeká nic lehkého. Začínají v 10:00.

U14 naopak dokázala na Valašsku uspět a přivést všechny tři body za výhru 4:1. V tabulce drží Třinečtí skvělou třetí příčku. V sobotu odehrají zápas na půdě páté Karviné, která na ně ztrácí čtyři body. Důležité utkání odstartuje v 11:45.

Žáci do 13 let ve středu zdolali Valašské Meziříčí 9:5. Drží se v lepším středu tabulky na šestém místě a v dalším kole budou hostit tabulkového souseda - sedmou Karvinou. Na Karvinské mají náskok čtyř bodů. Napínavé utkání začne v sobotu v 10:00 na Borku.

Dvanáctka ve středečním souboji s Valachy vyhořela a prohrála 1:8. Se soupeřem podobných kvalit se střetnou i v sobotu. Na Borek totiž přijede osmá Karviná, která je na tom bodově o 19 čísel lépe než Třinec. Zajímavé utkání se bude hrát od 11:30.