Dream Team míří do Třince

Dream Team míří do Třince

(31.05.2013) Tradiční sobotní dopolední čas bude opět věnován třetiligovému fotbalu na stadionu Rudolfa Labaje. Do Třince přijedou páni fotbalisté, tedy hráči se zkušenostmi nejen z 1. ligy, ale i z evropských pohárů, včetně Ligy mistrů.

Tomáš Bureš (minulost: Olomouc, Brno), Tomáš Hunal (Žižkov, Teplice), Ivo Zbožínek (Olomouc, Brno), Tomáš Mazouch (Olomouc), Tomáš Kazár (Olomouc), Lukáš Zelenka (Sparta, Anderlecht, Manisaspor, Slovácko), Petr Pavlík (Jablonec /kapitán/) a Michal Pospíšil (Žižkov, Liberec, Sparta, Hearts) – to je výčet hráčů Prostějova s prvoligovými zkušenostmi. Po podzimu zde chybí ostrostřelec ze střední vzdálenosti Petr Papoušek, který ukončil aktivní kariéru.

Ani s těmito hráči „Dream Team“ nevládne Moravskoslezské lize. Hanáci prožili velmi dobrý podzim, na vedoucí Třinec ztráceli dva body, ale na jaře ztratili dech a v jedenácti zápasech přišli o patnáct bodů. Z posledních sedmi utkání zvítězili pouze dvakrát, naposledy doma s Rosicemi 3:1.

1. SK Prostějov – FC Slovan Rosice 3:1 (2:0)

Branky: 27. a 51. Pospíšil, 32. Hloch – 82. Selinger. Rozhodčí: Ondráš – Ogrodník, Batík. Žluté karty: Pospíšil – Šenk, Pšikal. Návštěva: 290 diváků.

Prostějov: Bureš – Hloch, Hunal, Zbožínek, Kazár – Pančochář, Pavlík, Zelenka, Hirsch – Zatloukal (81. Krejčíř), Pospíšil (65. Fládr). Trenér František Jura.

Pro dva hráče Prostějova to bude specifické utkání. Pro Martina Svozila a Pavla Krejčíře to nebude cesta do neznámého prostředí. Oba pod Javorovým v minulosti působili. Svozil v sezónách 2004/05 a 2005/06, Krejčíř v sezóně 2007/08.

Třinečtí mají za sebou nápravu z nevydařeného zápasu ve Žďáru. V Kunovicích porazili Slovácko B 2:1 a udrželi si čtyřbodový náskok na druhý Frýdek-Místek. Shodou okolností se může stát, že v případě sobotního vítězství a nedělní prohře Frýdku-Místku v Rosicích, bude o postupujícím do druhé ligy rozhodnuto. Rozdíl šesti bodů a méně by dával Valcířům ještě naději.

Třinci bude opět chybět trojice Sporysz, Lisický a Cigánek. „Je to strašné, kdybych to sledoval aspoň z tribuny, ale zápas se Slováckem jsem sledoval přes online přenos. Když svítilo, že prohráváme 1:0, tak jsem si říkal, že to není možné. To bychom měli jen bod náskoku a bylo by to o hubu. Stačilo by Frýdku doma s námi vyhrát a byla by celá práce ztracená. Já věřím, že se kluci nedají a získají potřebné body, fandím jim,“ řekl zraněný Cigánek.

Jak to se stoperem vypadá? „Teď už je to lepší, jen mě to ještě bolí v operovaném místě.“ Ovšem při posledních zápasech bude trnout „Netěším se na ně, protože nemůžu hrát. Na tribuně je z toho vždycky jiný pocit. Na hřišti to hráč vnímá jinak. Když dostaneme gól, tak si jen řekneš, že to otočíš a makáš naplno. Z tribuny tomu nelze nijak pomoct.“

Poslední vzájemné utkání v Prostějově vyznělo výsledkově pro Třinec, herně to tak dokonalé nebylo. „Vydrželi jsme déle než domácí udržet kompaktní obranu na delší čas. I oni jí měli dlouho kompaktní, ale nám se podařilo otevřít okénka a udeřit. Prostějov jsme porazili jejich zbraněmi,“ popsal po vzájemném utkání důvody exportu bodů trenér Kouřil.

1. SK Prostějov – FK FOTBAL TŘINEC 0:3 (0:1)

Branky: 16. Prokeš, 69. vlastní Pavlík, 87. Eismann. Rozhodčí: Ondráš – Ogrodník, Sedláček. Žluté karty: Papoušek, Hunal – Eismann. Návštěva: 780 diváků.

Prostějov: Kofroň – Hloch, Hunal (81. Fládr), Zbožínek, Kazár – Hirsch (85. Dostál), Zelenka, Papoušek – Machálek, Pospíšil (64. Zatloukal). Trenér: František Jura.

Třinec: Lipčák – Lisický, Švec, Cigánek, Sporysz (60. Joukl) – Malíř, Motyčka, Hupka, Eismann – Gavlák (85. Matoušek), Prokeš. Trenér: Miroslav Kouřil.

Hlavním rozhodčím sobotního utkání bude Bojkovický Vlastimil Ogrodník. Ten byl nejen u posledního prostějovského zápasu, ale i u podzimního duelu na Hané. S praporkem budou hlídat zápas uherskohradišťský Lukáš Miko a frýdeckomístecký Jakub Vojkovský.

V letošní sezóně si budete moci zakoupit poslední standardní zpravodaj. Ten další bude převážně věnován prvnímu postupu třineckých fotbalistů do nejvyšší soutěže. Hvězdou sobotního zpravodaje je masér René Raszka. Rozhovor s ním si budete moci přečíst za pouhých 5 Kč.

Více o sobotním soupeři naleznete na webu Prostějova - www.1skprostejov.cz.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov