Druhý letní test: Třinec prověří Baník Ostrava

Druhý letní test: Třinec prověří Baník Ostrava

(01.07.2013) V úterý na stadionu na Borku proti sobě postaví tradiční bojovníci v posledních přípravách. Do Třince zavítá prvoligový Baník Ostrava. Utkání má naplánovaný začátek na 17. hodinu.

FC Baník Ostrava

Nejznámější klub v kraji zahájil letní přípravu v době, kdy Třinečtí měli čerstvě po jejím skončení. V jejím programu stihl odehrát tři přípravné utkání. Poslední dva v rámci turnaje v Žirovnici, kde Ostravané skončili na třetím místě, za vítězným duem Bohemians 1905, Jihlava.

Baník Ostrava v Žirovnici

Semifinále: Ostrava – Jihlava 0:2 (0:1)

Branky: 28. Koloušek, 51. Přeučil.

Ostrava: Pavlenka – Mejič, Kaprálik, Frydrych, Vengřínek – Lukeš, Kukec, Hable (56. Šichor), Milosavljev – Fantiš, Kraut.

O 3. místo: Ostrava – Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Branka: 55. Baránek.

Ostrava: Bárta – Byrtus, Zawada, Baránek, Stronati – Šichor, Foltýn, Vašenda, Holzer – Ferenčík, Popovič.

Hráno 2x 40 min.

Ostravané mají problém s marodkou. V Žirovnici chyběli defenzivní hráči Droppa, Vomáčka, Staško a Velner. Navíc manažer klubu Radek Slončík má starosti s podepsáním nových kontraktů rukou klíčových hráčů Kaprálíka a Kukece.

Pozitivně pro trenéra Svědíka nedopadla ani zkouška dvou Balkánců, krajního obránce Mejiče a útočníka Popoviče. Ani jeden Ostravské neuspokojil natolik, aby si vybojoval další účast v klubu.

FK Fotbal Třinec

Pro Třinecké bude úterní utkání teprve druhým přípravným duelem. Po nedělním volnu se v pondělí odpoledne opět zapojili do tréninkového procesu. V utkání s Liptovským Mikulášem zkoušel trenér Hajný čtyři fotbalisty ze Slovenska, ale nikdo z kvarteta testovaných si svým výkonem o angažmá neřekl. Svůj herní standard nepředvedli ani Hlučínští Marek Čelůstka s Tomášem Dostálem.

Svůj dojem budou moci napravit v úterním utkání. I toto utkání bude pro nového trenéra zkušebním zápasem. O místo v kádru bude bojovat hned několik fotbalistů.

Chcete vědět, kdo dostane šanci obléknout třinecký dres? Přijďte se podívat v úterý odpoledne na stadion Borek. Vstup na utkání je zdarma.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál