Hutnicko-hornické derby nabídne souboj o trůn

(29.05.2010) Poslední domácí utkání s Karvinou nebude pouhým derby zápasem, ale také duelem o titul nejlepšího druholigového slezského celku. Třinečtí mají na Karvinou náskok dva body a případné vítězství bude pro domácí znamenat jistotu slezského krále. Utkání začíná na stadionu Rudolfa Labaje netradičně v 16 hodin.

FK FOTBAL TŘINEC

Zatímco venku se Třinci nedaří, doma to je o něco lepší. Hutníci v jarní části prohráli doma pouze jednou, s pražskou Duklou 2:1. Poslední domácí utkání dopadlo pro tým trenéra Nečka vítězně. Dvěma góly Onuchukwa porazili Vlašim 2:1. Bohužel venku už to tak dobré není. Poslední dva zápasy skončily neslavně.

Trenér Neček nebude moci při skládání sestavy počítat s vyloučeným Bednarkem.

Poslední zápas

FC TESCOMA ZLÍN - FK FOTBAL TŘINEC 3:1 (1:1)

Branky: 26. z penalty a 89. z penalty Kroupa, 56. Žůrek - 41. Szmek. Rozhodčí: Příhoda - Novák, Koval. Žluté karty: Vozábal - Matůš, Chlebek. Červená karta: 25. Bednarek (Třinec). Počet diváků: 1025.

Třinec: Bruk - Lisický, Chlebek, Hupka, Bednarek - Malíř, Ceplák, Maroši, Matůš (72. Eismann) - Doležal (77. Joukl), Szmek. Trenér: Jiří Neček.

MFK OKD KARVINÁ

Karviná rovněž neprožívá nejpovedenější jaro. Tak jako Třinec i hornický klub na jaře zvítězil pouze dvakrát. Po pátém jarním zápase bez vítězství (21. kolo: Karviná - Jihlava 1:1) opustil trenérskou stoličku Leoš Kalvoda. Na jeho místo usedl bývalý trenér Zábřehu Jiří Balcárek. Ani tomu se nepovedlo radikálně pozvednout svůj tým a ve zbylých sedmi zápasech Karviná zvítězila pouze dvakrát.

V posledním zápase ztratili Slezané body proti Sokolovu v posledních deseti minutách. Nejprve nadějný výsledek 2:0 snížil Radzinevičius, aby v poslední minutě Vaněček urval na dlouhou cestu do západních Čech aspoň bod.

MFK OKD KARVINÁ - FK BANÍK SOKOLOV 2:2 (1:0)

Branky: 27. Milosavljev, 62. Štajer - 80. Radzinevičius, 90. Vaněček. Rozhodčí: Mikel - Handlíř, Santarius. Žluté karty: Opic - Duchnič, Pilař, Čupr, Javorský. Počet diváků: 1394.

Karviná: Kučera - Hoffmann, Suchý, Buryán, Štajer - Jursa, (84. Slončík), Kostoláni, Tchami, Milosavljev (64. Ciku) - Mišinský (70. Opic), Pontus. Trenér: Jiří Balcárek.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

2008/2009

FK Fotbal Třinec - MFK Karviná 1:0 (1:0)

Branka: 24. Veselý. ČK: Opic (Karviná).

MFK Karviná - FK Fotbal Třinec 4:1 (2:0)

Branky: 22. a 58. Opic, 1. Milosavljev, 67. Mišinský - 72. Fizek.

2009/2010

MFK OKD Karviná - FK Fotbal Třinec 3:1 (2:0)

Branky: 10. a 19. Mišinský, 47. Jursa - 83. Doležal. Rozhodčí: Možíš - Pelikán, Peřina. Žluté karty: Kuděla, Chlebek, Doležal (všichni Třinec). Počet diváků: 2275.

Karviná: Kafka - Jursa, Hoffmann, Novák, Staš - Pavlík - Ciku, Ficek, Milosavljev (58. Tchami) - Opic (70. Pontus), Mišinský (81. Medjedovic). Trenér: Leoš Kalvoda.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř, Stýskala (72. Adaszek), Ceplák, Eismann (72. Joukl) - Doležal, Szmek (60. Matůš). Trenér: Jiří Neček.