Junioři v plné přípravě

Junioři v plné přípravě

(18.07.2013) Juniorský tým se již více než dva týdny připravuje na premiérový start v juniorské lize. Ten si junioři odbudou v pondělí 29. července na stadionu v Mladé Boleslavi.

S nečekaným a rychlým vstupem do juniorské soutěže museli Třinečtí najít nejen hráče, ale především nové trenéry k tomuto družstvu. Mužstvo do úvodních juniorských bitev povede dvojice Kamil Papuga (hlavní trenér) - Lubomír Vašek. „Byl jsem osloven sportovním vedením Třince, které se dohodlo se sponzory a rozhodlo se přihlásit tým do juniorské ligy,“ prozradil hlavní trenér, který loni vedl v juniorské soutěži Baník Ostrava.

Začátek soutěže bude pro Třinecké velkým otazníkem. Kromě trenéra Papugy juniorskou soutěž nikdo nezažil. „Začátek bude těžký, ale do budoucna, pokud by se to podařilo nastartovat, by se to mohlo vyplatit. Přechod do mužské kategorie bude pro hráče snazší. Když se v dorostu najde talent, tak ta konfrontace není taková, jakou by trenéři potřebovali, aby zjistili jeho kvality. Z druhé dorostenecké ligy je strašně daleko do vrcholového fotbalu. Juniorská liga je daleko kvalitnější, protože v ní hrají béčka ligových mužstev, takže si myslím, že se to po těch zápasech dá hodnotit. Další výhodou účasti je, že se ze soutěže nepadá, ovšem vždy se hraje na výsledky. Každý musí chtít vyhrávat. To od prvního tréninku vštěpuji hráčům v Třinci. Všichni uděláme vše proto, aby to nevyznělo do ztracena.“

V Třinci diváci uvidí nejlepší mládežnické týmy. Do města oceli přijedou družstva Sparty, Slavie, Plzně, nebo pražské Dukly. „To musí být motivace i pro diváky, aby si našli cestu na stadion,“ nabádá k návštěvě bývalý hráč Vítkovic, Třince nebo Hlučína.

Juniorka zahájila přípravu s úvodním červencovým dnem. „Měli jsme zde nějaké hráče na zkoušku, něco již odešlo, některé ještě máme v hledáčku. Chceme spolupracovat s okolními kluby, ale klíčové pro nás je, abychom pracovali s třineckými fotbalisty a fotbalisty z okolí s cílem, aby se jich co nejvíce objevilo v mužském týmu,“ prozradil cíl čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Ten by chtěl mít základní kádr šestnácti hráčů. Čtrnáct hráčů do pole a dva brankáře. „To je optimální stav vzhledem k tomu, že v soutěži může hrát pět starších hráčů z toho dva ze soupisky A-mužstva.“ Důležité bude, aby se dařilo výsledkově i výkonově mužskému výběru. Pak to půjde poznat i na juniorce. „Doufám, že kluci nebudou brát přesun z mužů do juniorky jako nějaký krok zpět. Bylo by to hodně špatné, kdyby takto někteří přemýšleli,“ upozorňuje Papuga.

Juniorka má za sebou tři přípravná utkání. V prvním zápase prohráli s Lískovcem, farmou Frýdku-Místku, 1:0. „Na to že jsme byli teprve týden v tréninkovém procesu, tak to utkání na mě působilo pozitivně. Trochu jsem byl překvapený z toho, jakým způsobem jsme ho zvládli. Mělo docela dobrou úroveň. Nezasloužili jsme si ho prohrát,“ okomentoval zápas trenér Třince. Druhé utkání vyhráli nad SK Louky jednoznačně 9:0. „Jsem rád za to, jak se k tomu Louky postavily. Nehrály zákeřně, mělo to náboj. My jsme si zakombinovali, odehráli jsme to v nějakém tempu a vyzkoušeli co nejvíce hráčů. Viděl jsem v akci další dorostence. Jednoho nebo dva vždy na zápas vezmu. Byl to dobrý trénink.“

Ve středu odehrál zatím poslední přípravné utkání proti Petrovicím. Třinečtí mladíci dokázali zdolat divizního soupeře. V sestavě se objevil i Marek Kyselý, který vstřelil dvě branky.

FK FOTBAL TŘINEC - TJ Lokomotiva Petrovice 3:2 (2:1)

Branky Třince: Marek Kyselý (1:0), Martin Vlachovič (2:0), Marek Kyselý (3:2).

Třinec: Buba - Dawid (62. M. Cienciala), Samek, Marák (62. J. Cienciala), Musiol (46. Machala) - Voves, Hála - Švábík (46. Buryan), Kyselý, Byrtus - Vlachovič (70. Latocha). Trenér: Kamil Papuga.

Juniorský tým čeká před startem juniorské ligy ještě jeden přípravný zápas. V úterý odehrají generálku proti Českému Těšínu. „Po utkání v Těšíně se budeme připravovat na premiérové utkání v Mladé Boleslavi. Bude to příprava fyzická, taktická a hlavně mentální, pro některé bude tento zápas velkým svátkem,“ představil plán trenér Papuga.

Ten si přeje, aby jeho tým v juniorské lize překvapil a v prvních kolech urval co nejvíce bodů. Třinec začne v Mladé Boleslavi a už ve čtvrtek 1. srpna doma přivítá juniorku Jablonce.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál