Kdo projde do druhého kola: Nový Jičín nebo Třinec?

Kdo projde do druhého kola: Nový Jičín nebo Třinec?

(19.07.2013) V sobotu odpoledne vstoupí naši fotbalisté do první soutěže. Los poháru České pošty jim pro první kolo přidělil za soupeře divizní Nový Jičín, který se do hlavní části musel prodrat z předkola. Utkání začíná v 17 hodin.

Nový Jičín bude pro oceláře třetím divizním soupeřem v řadě. Ani rozdíl dvou tříd nedokázali svěřenci trenéra Pavla Hajného přetavit ve vítězství a jak z utkání v Šumperku, tak ze zápasu v Havířově, se museli spokojit pouze s remízou.

Největším problémem obou duelů byla střelecká koncovka. „Neproměněné šance jsou psychickou zátěží pro útočníky. Když střelec branky nedává, tak je to nejen pro hráče, ale i pro mužstvo nepříjemné. Nám se nedaří dávat góly a z mužstva už jde cítit jakási nervozita,“ říká trenér Pavel Hajný.

V Novém Jičíně to budou muset změnit. Zdravotní otazník visí nad startem útočníka Tomáše Gavláka, který měl v posledních dnech problémy se zády.

Novojíčínští si místenku v prvním kole vybojovali minulý týden v rámci předkola, kdy na domácí půdě porazili Lískovec, farmu Frýdku-Místku, 1:0. Jedinou branku vstřelil navrátilec z Hlučína Martin Repa, kterého v loňské sezóně chtěl otestovat trenér Kouřil, ale novojíčínský útočník se nakonec rozhodl jinak.

FK Nový Jičín – Sokol Lískovec 1:0 (1:0)

Branka: 30. Repa. Rozhodčí: Z. Kneisl – L. Kneisl, Chlevišťan. Žluté karty: Pešek, Prepsl (oba Lískovec). Návštěva: 140 diváků.

Nový Jičín: Leskovjan – Hejdušek, Malina, Bajer, Kiss, Farkaš – Novotný, Molnár, Rybařík, Hanzelka (89. Nippert) – Smolarčík (70. Ollender), Repa.

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí zkušený ligový sudí Petr Mikel, na čarách mu budou pomáhat další ligoví rozhodčí Ladislav Gallo a nováček na listině sudích 1. a 2. ligy Petr Antoníček.

Kromě rozhodčích a hráčů přicestují na utkání i třinečtí fanoušci, neboť fanklub na toto utkání pořádá zájezd. Ten startuje srazem na vlakovém nádraží v Třinci ve 13 hodin. Cena zájezdu je odhadována na pouhých 150 Kč včetně vstupenky. Neváhejte a pojeďte si užít první soutěžní zápas Třince v nové sezóně.

Třinečtí loňskou cestu českým pohárem zakončili až v osmifinále na hřišti Mladé Boleslavi. Kam až dojde družina trenéra Hajného letos?

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov