Třinecká patnáctka přivezla z Wroclawi pohár

Třinecká patnáctka přivezla z Wroclawi pohár

(25.07.2013) Třinecký výběr do 15 let dosáhl vynikajícího úspěchu. Na mezinárodním turnaji v Polské Wroclaví nenašel přemožitele a odvezl si kromě spousty zážitků i zlaté medaile a pohár pro vítěze.

Premiérového ročníku Wroclaw trophy se v sedmi kategoriích zúčastnilo více než 80 družstev z devíti zemí. „Organizačně to bylo velmi dobře zařízené. Kluci tam zažili ve čtvrtek návštěvu utkání Evropské ligy, kde na stadionu, na němž hrála Česká reprezentace skupinové zápasy EURA, porazila domácí Wroclaw černohorský tým 4:0. Na stadionu bylo 15 tisíc diváků a kluci z toho mají nezapomenutelný zážitek,“ okomentoval organizaci turnaje trenér Zdeněk Cieslar. Jeho tým byl kromě na fotbale i v centru Wroclavi a v místním aqvaparku, kde regeneroval po pátečních utkáních.

Třinečtí prošli skupinovou fází s přehledem. Ve čtyřech utkáních neztratili ani bod a inkasovali pouze jednu branku od kosovského Dinama Ferizaj.

Ve finále se utkali s domácí Wroclawí. „Bylo to kvalitní, vyrovnané utkání, ve kterém jsme jako první prohrávali. Poté se trefil Dan Ryba a po přestávce Šimon Petružálek strhnul vedení na naší stranu. Deset minut před koncem se prosadil Kubala. V závěru ještě domácí vstřelili jednu branku, ale ta na vítězství našich kluků neměla vliv,“ okomentoval utkání trenér.

„Jsem rád, že kluci poznali zase něco nového a zažili nové týmy, nové herní styly, jiné družstva, než se kterými se potkává na okolních turnajích,“ dodává Cieslar.

Zápasy Třince

FK FOTBAL TŘINEC – MOOSBURG (Německo) 9:0 (6:0)

Branky: 8., 12. a 14. Nieslanik, 3. a 19. Kubala, 10. Kisza, 25. J. Cieslar, 30. Konečný, 40. Kolesnáč.

FK FOTBAL TŘINEC – GLKS ZAMEK KAMIENIEC ZĄBKOWICKI (Polsko) 3:0 (2:0)

Branky: 6. Kubala, 11. Kisza, 15. M. Petružálek.

FK FOTBAL TŘINEC – TJ SOKOL KOŠŤANY 5:0 (2:0)

Branky: 8. Nieslanik, 11. Kisza, 24. J. Cieslar, 35. M. Petružálek, 38. Potůček.

FK FOTBAL TŘINEC – FC DINAMO FERIZAJ (Kosovo) 11:1 (7:1)

Branky: 3., 10. a 12. Ryba, 15., 17. a 19. Kubala, 15. M. Petružálek, 22. Nieslanik, 29. Konečný, 31. Grainca (vlastní), 34. Š. Petružálek – 7. Guta.

SMS JUNIOR PARASOL WROCLAW (Polsko) – FK FOTBAL TŘINEC 2:3 (1:1)

Branky: 5. a 38. Wator – 8. Ryba, 22. Petružálek, 33. Kubala.

Sestava Třince

Tomáš Unucka, Bohdan Kreželok , Daniel Ryba, Matouš Petružálek, Filip Kubala, Jiří Cieslar, Vojtěch Cieslar, Stanislav Potůček, Rostislav Kisza, Denis Nieslanik, Martin Konečný, Jakub Kolesnáč, Marek Kubík.

Slovo na závěr

„Chtěl bych poděkovat rodičům Kubalovým, Petružálkovým a panu Kolesnáčovi za veškerou pomoc na turnaji a hráčům za příkladné chování a vzornou reprezentaci klubu FK Fotbal Třinec,“ sdělil Zdeněk Cieslar.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov