Za půl roku se pozná, kdo na ligu má a kdo ne, říká trenér juniorů

(02.08.2013) Velmi nespokojen byl po včerejším utkání juniorské ligy třinecký trenér Kamil Papuga. Jeho celek prohrál před domácím publikem s Jabloncem 1:4. O vítězi hodně napověděl úvod utkání, ve kterém domácí dvakrát inkasovali.

Pane trenére, jaké bylo utkání 2. kola juniorské ligy pohledem trenéra Kamila Papugy?

„Pro nás to bylo špatné utkání, pro mě jako trenéra ještě horší. My si v šatně něco řekneme a po patnácti minutách je to úplně naopak. Upozorňovali jsme na osobní souboje a výbornou útočnou formaci Jablonce, protože ti jsou v útoku dvakrát lepší než v obraně. Mají tam hráče, které jsem trénoval, jako Jurča nebo Skwarczek. Jsou to výborní fotbalisté a my jsme s nimi prohrávali osobní souboje. V téhle herní činnosti jsme propadali i v Boleslavi. Velký fotbal je o osobních soubojích a ty musíte vyhrávat, abyste se mohl dostat do nějaké šance. S prvním poločasem jsem nebyl spokojen. Kluci se v kabině začali hecovat, říkali si, že druhá půle bude úplně jiná a vlezete na hřiště a dostanete gól, na který nemám slov. Abychom byli konkurenceschopní ligovým mužstvům, tak takové branky nesmíme dostávat. Jednak kvůli tomu, že kluci získávají zkušenosti z jiného tempa, jiných soubojů a taktiky. A najednou ve snaze, kdy se zvedáme, tak uděláme takovou chybu. Byl to jeden z nejzkušenějších hráčů, na které spoléháme. Od stavu 0:3 musím pochválit za to, že se nepoložili. Dali jsme gól, měli jsme další šance, Dennis měl dnes tři, které měl proměnit. Měli jsme tam ještě náznaky střel, které do branky nedošly. Jablonec nás v prvním poločase ve všem předčil a ukázal nám, jak by se měla juniorská liga hrát.“

Byl Jablonec lepší než Mladá Boleslav, nebo byl Třinec horší než v Mladé Boleslavi?

„Já bych řekl, že Třinec byl horší než v Mladé Boleslavi. V Mladé Boleslavi jsme také dostali hloupé góly, ale dnes jsme v první půlce hráli hůř než v Mladé Boleslavi. Tam si své do defenzívy plnilo všech deset hráčů, i brankář nás podržel, i když dostal laciný první gól. My jsme jako tým hráli lépe.“

Co tento výsledek znamená pro budoucnost? Už v pondělí jedete k dalšímu utkání do Příbrami.

„Je to další výzva pro kluky. Oni byli v kabině skleslí, ale říkal jsem jim, že my si ty góly dáváme sami. Je třeba s nimi pracovat, makat dál. Já to znám z Baníku, tam jsme taky dělali hrubky, ale prohrávali jsme po jedné chybě jen 1:0. Tady to mužstvo je jiné, kvalita v Baníku byla jiná. Hráči musí každý den, každou tréninkovou jednotku zapracovat na nedostatcích a to co mají dobré, si musí zlepšovat. Půl rok v juniorské lize ukáže, kdo má na vrcholový fotbal a kdo naopak nemá. V juniorské lize to jde strašně vidět.“