Utkání ovlivnily dvě neomluvitelné chyby, prohlásil trenér Hajný

Utkání ovlivnily dvě neomluvitelné chyby, prohlásil trenér Hajný

(04.08.2013) Trochu smolná, ale zároveň zasloužená porážka. Tak by se dalo okomentovat sobotní utkání se Sokolovem z pohledu Třince. I když Třinec držel dlouhou dobu Sokolov v sevření, hosté kvalitně bránili a nakonec si odvezli všechny tři body.

O výsledku utkání rozhodl samotný začátek. „Nechytli jsme začátek, nevím, jestli jsme si mysleli, že to půjde samo, ale udělali jsme dvě chyby a dostali dva góly ze dvou standardek. Pak jsme sice snížili, ale oni to v deseti ubránili,“ popsal utkání brankář Václav Bruk.

Podobně zápas viděl i domácí trenér Pavel Hajný: „Utkání ovlivnil začátek zápasu a dvě neomluvitelné chyby, které se v takovéto soutěži trestají. První gól padl po nedůslednosti Cepláka, druhý po standardce, kdy jsme rovněž s hráčem neskákali. Výsledek ovlivnilo vyloučení soupeře. Poté to bylo v podstatě jen o dobývání branky, což někdy nebývá jednoduché, i když jsme na to měli osmdesát minut.“

Třinecký trenér věřil, že se jeho hráči dostanou do zakončení a výsledek otočí, ale nestalo se tak. Naopak hrozili hosté. „Věřil jsem, že se tam trpělivostí nějak dostaneme, ale trochu jsme měli strach, protože oni měli hru založenou na rychlých protiútocích. Několikrát ukázali, že to mají velmi dobře nacvičené. Naštěstí je neproměnili a drželi nás ve hře.“

Závěr patřil Třineckým. Ti si postupně vypracovali tři šance. Jednu měl Wojnar, jednu Čelůstka a jednu dokonce brankář Bruk. „Minimálně jednu jsme měli proměnit,“ shodli se gólman s trenérem. Tu poslední měl po rohovém kopu právě třinecký gólman. „Předemnou to skočilo, trefil jsem to špičkou kopačky. Škoda,“ smutně hlesl třinecký brankář, který byl hrdinou v zápase na Žižkově.

Porážku se Sokolovem se snažil hodit co nejrychleji za hlavu. „Jedeme dál, ještě je před námi 28 zápasů. Pokusíme se udělat nějaké body v Ústí nad Labem,“ říká odhodlaně.

Zatímco domácí lehli zklamáním a vyčerpáním na hrací plochu, hosté si užívali vítězství. Nesmírně šťastný byl hostující trenér Aleš Jindra, kterého vedro tak zpotilo, že na tiskovou konferenci dorazil se zpožděním. „Omlouvám se, ale musel jsem se osprchovat. Nechtěl jsem smrdět,“ omluvil se přítomným novinářům za prodlevu.

„Jsme maximálně spokojeni se ziskem tří bodů. Průběh utkání mohl být klidnější. Z mého pohledu utkání jednoznačně ovlivnilo vyloučení našeho hráče. Nemyslím si, že to byl faul a už vůbec, že to bylo na červenou kartu. Svým hráčům musím vzdát velký kompliment za to, že se v tomto počasí vydali na maximum. Na konci už to bylo o přežití. My jsme se štěstím přežili dvě šance soupeře a nakonec si odvážíme všechny body,“ prohlásil kouč Sokolova.

S hodnocením okamžiku z osmé minuty z úst trenéra Západočechů nemohl být spokojen třinecký útočník Josef Čtvrtníček. „Dostal jsem se před obránce a jak jsem se otáčel, tak mě stáhl. Faul to určitě byl. Bylo na rozhodčím, jak to vyhodnotí. Rozhodl se pro červenou kartu, která byla i podle mě správná, jelikož jsem měl k balónu blíž než gólman Sokolova,“ popsal inkriminovaný moment faulovaný hráč.

Toho čeká v sobotu dopoledne zajímavý souboj, neboť se vrátí na trávník, kde strávil loňský podzim. „Bude to pro mne trochu emotivnější zápas než ostatní, i když ten půlrok z mé strany nebyl úplně povedený. Doufám, že přijede spousta našich fanoušků, my vyhrajeme a já se střelecky prosadím,“ přál by si v sobotu Josef Čtvrtníček.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál