Trenéra Hajného mužstvo zklamalo

Trenéra Hajného mužstvo zklamalo

(12.08.2013) Prohra v Ústí nad Labem opět ukázala, že utkání Třince se rozhodují v začátcích. Na Žižkově Třinec vedl, doma se Sokolovem i nyní v Ústí brzo prohrával.

V severočeském městě se tak stalo už ve 4. minutě, když po ruce Čelůstky rozhodčí Kalenda odpískal pokutový kop a domácí vedli po brance Valenty 1:0. „Pro mě je to velké zklamání, protože my jsme se celý týden na něco připravovali, hráče jsme na to upozorňovali, přišla třetí minuta a penalta po dvou rohových kopech. Míra Ceplák kopl balón do autu a z tohoto všechno vzniklo. Už je to třetí zápas, kdy jsme začali špatně. To je pro mě nepochopitelné. Obrovsky to ovlivnilo zápas, protože jsme věděli, že Ústí je dopředu hodně silné a spoléhá především na protiútoky. Po inkasované brance mohli hrát to, co chtěli,“ stěžoval si na nepovedený začátek trenér Třince Pavel Hajný.

Poté se hra vyrovnala a mohlo se měnit i skóre ve prospěch Třince, nestalo se tak. „Po obdržené brance to bylo v celku vyrovnané utkání, měli jsem tam jednu vyloženou šanci v podání Pavla Malíře, dobrou příležitost měl Josef Čtvrtníček. Bohužel po naší chybě soupeř zvýšil na 2:0.“

  • LUKÁŠ PŘEROST (trenér Ústí nad Labem)
  • „Předvedli jsme dobrý fotbal, vytvořili jsme si spoustu šancí, dali jsme tři góly. Myslím si, že jsme mohli dát další tři navíc. S dnešního výkonu jsem spokojen. Máme tři body a pro lidi to je dobrá pozvánka na další utkání.“

Ani druhý gól Třinec nesrazil do kolen a pokračoval v tlaku, který okořenil brankou Čelůstka. „Do konce poločasu jsme měli územní převahu, ale soupeř hrozil z brejků. Nám se podařilo ve 40. minutě snížit, ale vzápětí přišla ztráta míče na levé straně a gól na 3:1, což mělo na zápas obrovský vliv.“ okomentoval trenér závěr první půle.

Do druhého dějství měli Třinečtí jasný cíl. Pokusit se s dvougólovým mankem něco udělat. „Společně s hráči jsem věřil, že to můžeme zvrátit, protože dozadu byl soupeř hratelný. Patnáct, dvacet minut jsme měli velkou územní převahu, ale kromě vyložené šance Motyčky a pološance Malíře, jsme vyložené šance neměli. To utkání rozhodlo, protože bylo jasné, že jestli nějakou rychlou branku nedáme, tak těžko v tom tempu a tlaku vydržíme.“

Klíčovým bodem zápasu byly osobní souboje. Po šancích v úvodu druhého poločasu si přestali Třinečtí věřit a na závěrečný tlak mohli zapomenout. „Prohrávali jsme klíčové souboje, které rozhodovaly o tom, jestli půjdeme do akce my, nebo oni. Těch situací bylo hodně, což je na této úrovni až zarážející. Bylo jen otázkou, jestli z toho dají gól, nebo ne. Posledních dvacet minut bylo hodně špatných. To mě velmi zklamalo,“ říká trenér smutným hlasem.

Čím si vysvětluje závěrečnou psychickou rezignaci ze strany jeho hráčů? „Jak už jsem jednou říkal. My jsme do druhého poločasu vstoupili s tím, že chceme vyrovnat. Jasně jsme je přehrávali, Ústí v některých momentech nevědělo, co má hrát. Důležité bylo vstřelit branku, ale my jsme jí nedali a hráči pak v podstatě v hlavě rezignovali. Není možné hrát tímto způsobem. Kdybychom hráli vabank, měli šance a nedali je, tak neřeknu. Ale tomu tak nebylo. My jsme uprostřed hřiště ztráceli míče a oni chodili do protiútoku, kde mohli dát další tři branky.“

Ústí soupeřům ukázalo, jak na Třinec. Bude toho třeba hodně změnit především v hlavách poražených hráčů. Třinec má na svém kontě tři body, Hradec je na tom ještě hůře. Sobotní zápas může hodně napovědět do budoucnosti.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

V Třinci jsem byl rád. Klukům budu držet palce, řekl Filip Kubala

Fotbalový Třinec přišel v zimní pauze o svého nejlepšího střelce. Jeho odchovanec Filip Kubala, autor sedmi podzimních branek, přijal nabídku Karviné, které chce pomoct k záchraně nejvyšší soutěže.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál