Devatenáctka remizovala, mladší dorostenci startují dnes

(14.08.2013) O víkendu zahájili nový ročník nejstarší dorostenci. V domácím utkání remizovali s Břeclaví 1:1. To patnáctka si pozvala do Třince Zaglebie Sosnowiec, které porazila díky výborné druhé půli 7:3. Další mládežnická utkání se odehrají již dnes. Do sezóny vstoupí mladší dorostenci.

Kategorie U19

FK FOTBAL TŘINEC – MSK Břeclav 1:1 (0:1)

Branky: Košút (0:1), Latocha (1:1).

Nejstarší dorostenci se do premiérového utkání pustili s vervou, jenže začátek jim nevyšel a po gólu Košúta prohrávali 0:1 a téměř celý zápas tahali za kratší konec, jenže v poslední minutě se opřel do míče Latocha a vyrovnal na konečných 1:1.

Kategorie U15

Příprava: FK Fotbal Třinec – Zaglebie Sosnowiec 7:3 (3:3)

Branky Třince: Nieslanik 2, Konečný 2, M. Petružálek, Ryba, Paholik.

Zdeněk Cieslar (trenér Třince): „Kvalitní přípravné utkání, ve kterém jsme v prvním poločase vyprodukovali množství chyb, které soupeř vždy potrestal, ovšem výkon našich kluků byl velmi dobrý. Ve druhé půli se nám podařilo vyvarovat chyb a odehráli jsme kombinačně velice zdařilé utkání, když jsme soupeře jasně přehráli a během zápasu předvedli několik skvělých akcí, které především vedli naši špílmachři Jirka Cieslar a Matouš Petružálek, kteří ve středu hřiště dirigovali hru.“

Třinec: Unucka - Kolesnáč, Potůček, Š. Petružálek, Ryba, Byrtus – V. Cieslar, J. Cieslar, M. Petružálek, Paholik – Nieslanik, Konečný.

Mladší dorostenci začnou ve středu

Své soutěže už zahájili muži, junioři i nejstarší dorostenci a ve středu se v mistrovských zápasech poprvé představí také týmy mladších dorostenců do 17 a 16 let. Soupeřem třineckých mládežníků budou mužstva Hanácké Slavie Kroměříž. Hrát se bude na Městském stadionu v Třinci a mírnými favority budou v obou případech domácí.

Sedmnáctka neprožila výsledkově zrovna povedenou přípravu, ale známé fotbalové pořekadlo praví, že v lize to pak bývá naopak a doufejme, že toto nepsané pravidlo bude platit i pro Třinecké. V minulé sezoně skončilo družstvo trenéra Sostřonka v nejvyšší moravskoslezské lize šestnáctek na 11. příčce mezi 18 mužstvy a postaralo se o nejlepší umístění jakéhokoliv dorosteneckého týmu Třince. S Kroměříží si poradili jak na podzim, kdy doma zvítězili 3:0, tak i na jaře, když tehdy Hanáckou Slavii na jejím hřišti deklasovali 5:0.

Tým do 17 let by měli táhnout Jiří Orawski, Pavel Alexa, Martin Pěla nebo Jakub Puczok, trenérem bude Petr Sostřonek. Třinecká sedmnáctka bude hrát nejvyšší dorosteneckou moravskoslezskou ligu a jejím prvním soupeřem bude Kroměříž, utkání začne ve středu 14.8. v 17:00 na trávníku Městského stadionu v Třinci.

Hráči do 16 let stojí na prahu své první sezony v dorostenecké kategorii. Jedná se o ročník 1998, který dlouhá léta dosahuje velmi dobrých výsledků a patří mezi ty nejnadějnější v třinecké mládeži. Poslední sezonu v žácích zakončili Třinečtí na 7. místě v patnáctičlenném poli a v červenci jim na Lesní začala letní příprava. Jejich úvodním soupeřem jsou slávisté z Kroměříže, se kterými se v minulé sezoně nepotkali, jelikož v žákovské kategorii je Moravskoslezská liga rozdělena na sever a jih. Kroměříž dokončila v jižní části taky na 7. místě.

Oporami nejmladšího dorostu by měli být Ondřej Bocek, Michal Lanc, Adam Kotas nebo Martin Samiec a u kormidla bude kouč Petr Hrazdílek. Šestnáctka bude na výjezdy cestovat společně se sedmnáctkou, a tak budou hrát kvalitativně stejnou soutěž a budou mít vždy tytéž soupeře. Proti Kroměříži se hráči do 16 let představí ve středu 14. 8. od 15:00 na Městském stadionu v Třinci.

Všichni jste na zápasy mladšího dorostu srdečně zváni. Chcete-li vidět v akci třinecké mládí, najděte si ve středu odpoledne cestu na Lesní.