Dorostenci ve středu bodovali, o víkendu si zahrají i žáci

(16.08.2013) Sedmnáctka a šestnáctka odehrála ve středu svůj první zápas. Starší s přehledem vyhráli nad Kroměříží 4:0, mladší ztratili dvougólové vedení a remizovali 2:2. O víkendu pokračují dorostenci druhým kolem, svá premiérová utkání odehrají žáci. Mladší nastoupí na Borku proti Orlové.

Kategorie U17

FK FOTBAL TŘINEC – SK Hanácká Slavia Kroměříž 4:0 (1:0)

Branky: Pěla, Urbiš, Žyla, Zimka.

Třinecká sedmnáctka si v prvním utkání sezóny poradila s Kroměříží jednoznačně 4:0. Hosty pustili pouze do jedné vyložené šance, ale po střele se míč odrazil od břevna těsně před brankovou čáru. Domácí využili své kvality a chyb kroměřížské defenzívy a zaslouženě získali tři body.

Třinec: Orawski – Malyjurek, Göllner, Alexa, Pieter – Puczok, Pěla (56. Urbiš), Žyla, Bujok – Zogata (75. Wilk), Zimka.

Kategorie U16

FK FOTBAL TŘINEC – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:2 (2:0)

Branky Třince: Liška 2.

Třinecká šestnáctka ztratila v utkání se Slavií dva body. V prvním poločase se po gólech Lišky dostali do dvoubrankového vedení. Po změně stran sice byli lepší, ale kupili chybu za chybou. Po jedné z nich soupeř snížil na 2:1 a v závěru utkání po faulu třineckého gólmana Kroměříž z pokutového kopu vyrovnala na konečných 2:2.

Třinec: Bocek – Byrtus, Kucharčík, Lanc, Mieszek – Kantor (60. Špila), Kotas, Lakota, Sliwka – Liška (41. Stawowiak), Vávra (65. Houdek).

Kategorie U15

FK FOTBAL TŘINEC - LKS Lodžianka (POL) 9:2 (3:1)

Přípravné utkání - Branky Třince: Nieslanik 4, Tumlíř 2, Konečný, M. Petružálek, Ryba.

Zdeněk Cieslar (trenér Třince): „Generálka s polskou Lodžiankou ukázala naši tvář, kdy kreativita a ofenzívní schopnosti našeho mužstva převažují nad defenzívou, nad kterou budeme muset dále zapracovat. V utkání jsme si vytvořili množství šancí a za hru směrem dopředu zaslouží kluci pochvalu,protože řada akcí měla hlavu a patu a bylo radost se na ně dívat.“

Třinec: Kubík - Byrtus, Potůček, Š. Petružálek, Krenželok, - V. Cieslar, J. Cieslar, M. Petružálek, Ryba, Konečný (Tumlíř) – Nieslanik.

O víkendu hrají starší žáci i dorost venku

O následujícím víkendu se v Třinci nepředstaví ani jeden z mládežnických celků, jak starší žáci, tak všechny dorostenecké týmy totiž hrají venku. Starší žáci do 15 a 14 let si ve Vítkovicích odbydou premiérová střetnutí v nové sezoně, mladší dorostenci pocestují do Jihlavy a devatenáctka bude hrát v Hlučíně.

Kategorie: Dorostenci

Devatenáctka trenéra Grussmanna prožila minulou sobotu rozpačitý start do sezony, když doma jen remizovala s Břeclaví a navíc se jí podařilo vyrovnat až v nastavení druhého poločasu Latochou. V tabulce se usadila na 7. místě a v sobotu bude hrát na půdě prvního Hlučína. Hlučín patří mezi největší favority soutěže a v tabulce po výhře 4:1 v Líšni vede. Třinecké nečeká nic lehkého, v Hlučíně budou hrát v sobotu 17. 8. v 10:15.

U17 zažila po nepříliš povedené přípravě skvělý začátek ročníku a ve středu 14. 8. rozstřílela na Městském stadionu v Třinci Hanáckou Slavii Kroměříž 4:0. V první půli se trefil Pěla a v části druhé přidali uklidňující branky Urbiš, Žyla a Zimka. Třinecká sedmnáctka se v pořadí nachází na 4. místě a druhé kolo odehraje na půdě třetí Jihlavy, která si na úvod poradila s HFK Olomouc bez problémů 5:1. V Jihlavě se začne v neděli 18. 8. v 11:00 a Třinečtí mohou jen překvapit.

Hráči do 16 let odehráli ve středu 14. 8. první mistrovské utkání v dorostu. Byli velmi nabuzení a po čtyřiceti minutách s Kroměříží vedli 2:0. Hosté se ve druhé půli zvedli, Třinečtí znervózněli, začali chybovat a nakonec se zrodila remíza 2:2. O víkendu čeká Hrazdílkovu družinu zájezd do Jihlavy, kde bude v neděli 18. 8. od 13:00 hrát devátý Třinec proti třetí Vysočině. Jihlavané zvítězili v prvním kole s HFK Olomouc 4:0 a budou pro Slezany zatěžkávací zkouškou.

Kategorie: Žáci

Nejstarší žáci do 15 let zahájí sezonu 2013-14 v Ostravě, na hřišti Vítkovic. S vítkovickým týmem měli v loňské sezoně v lize čtrnáctek pozitivní bilanci. Na podzim ve Vítkovicích zvítězili 2:1 a na jaře se proti Ostravanům představili na Borku a byly z toho také tři body - 3:1. Vůbec celá minulá sezona byla pro svěřence trenéra Cieslara velice vydařená, když skončili v severní části Moravskoslezské ligy žáků na 3. místě za regionálními giganty Baníkem Ostrava a Sigmou Olomouc. Tímto umístěním se stali nejúspěšnějším mládežnickým týmem Třince v předešlé sezoně. Šimon Petružálek, Filip Kubala a Jiří Cieslar byli dokonce v průběhu sezony pozváni do výběru Moravskoslezského kraje a právě tito borci by měli být tahouny patnáctky i v následující sezoně. Z dalších opor lze zmínit Matouše Petružálka nebo Vojtěcha Cieslara. Družstvo do 15 let povede Zdeněk Cieslar. Tým bude působit v nejvyšší Moravskoslezské lize žáků U15 - sever. V prvním kole čekají patnáctku Vítkovice, zápas odstartuje v sobotu 17. 8. v 10:00 na hřišti soupeře.

Čtrnáctka skončila v minulé sezoně v klidném středu tabulky a své umístění bude chtít nyní zopakovat nebo vylepšit. V prvním kole se střetne s týmem Vítkovic, se kterým má z loňska úspěšnou bilanci dvou výher. V podzimní části zvítězila třinecká parta 9:3 a tři body si odvezla také z Vítkovic, kde na jaře zvítězila 6:4. Hráče v nové sezoně čeká přechod na velké hřiště a naučit se musí také všechna úskalí pravidla o ofsajdu, v mladších žácích totiž byli zvyklí hrát na půlku hřiště a zmizí také zápasové rozdělení týmu na A tým a B tým. Ve starších žácích se už hraje na celé hřiště, a to 2 x 35 minut. Čtrnáctku povede kouč Jaroslav Andrejko a k dispozici bude mít mužstvo, ve kterém jsou stěžejními hráči například Misiorz, R. Wilk, Niemczyk, Novotný nebo Mitrenga. Druzí nejstarší žáci budou hrát nejvyšší Moravskoslezskou ligu žáků U14 - sever. Na úvod soutěže zavítají Třinečtí do Vítkovic, kde budou hrát v sobotu 17. 8. v 11:45.

Mladší žáky čeká v domácím utkání na Borku nováček soutěže FK Slavia Orlová-Lutyně. Třináctka vedená Ivanem Martinčíkem začíná svůj zápas od 10 hodin, dvanáctka v 11:45.