Divoké výsledky v mládeži

(20.08.2013) Mládežnický víkend měl dvě tváře. Dorostenci vysoko prohráli s nulou na kontě vstřelených branek. Patnáctka zdolala Vítkovice, totéž se čtrnáctce nepovedlo. Mladší žáci vypráskali Orlovou. Už ve středu pokračují žáci dalšími zápasy.

Kategorie U19

FC Hlučín – FK FOTBAL TŘINEC 5:0 (3:0)

Zápas rozhodla úvodní dvacetiminutovka, ve které domácí vstřelili tři branky. Adept na postup kontroloval hru a třinecké dorostence téměř k ničemu nepustil. Ve druhé půli přidali svěřenci trenéra Kolínka další dva góly a zvítězili 5:0.

Třinec: Galusík – Kalfas (29. Tomeček), Dobiáš (82. Vršanský), M. Pecko, Pilch – Cymorek, Šipula – Králíček, Pustka (43. Reis), Krziemieň (66. Sakmar) – Bulawa.

Kategorie U17

FC Vysočina Jihlava – FK FOTBAL TŘINEC 4:0 (3:0)

Stejně jako nejstarší dorostenci, si o den později vedli ti mladší. Na Jihlavu neměli vůbec nárok. O vítězi zápasu rozhodl už první poločas, který domácí výrazným rozdílem vyhráli.

Třinec: Orawski (70. Navrátil) – Malyjurek (70. Wilk), Göllner, Alexa, Pieter – Puczok, Pěla, Žyla, Bujok (65. Urbiš) – Zogata, Zimka.

Kategorie U16

FC Vysočina Jihlava – FK FOTBAL TŘINEC 5:0 (4:0)

Ještě o branku více dostala v Jihlavě třinecká šestnáctka. Ta s domácími mladíky inkasovala potupného bůra. Domácí vtěsnali čtyři branky do rozmezí 28 minut, čímž zcela rozhodli o utkání. Třinec se nezmohl ani na čestný úspěch.

Třinec: Bocek (41. Szotkowski) – Byrtus (25. Houdek, 60. Stawowiak), Kucharčík, Lanc, Kotas – Kantor, Samiec, Lasota, Sliwka – Liška (65. Špila), Vávra.

Kategorie U15

FC Vítkovice 1919 – FK FOTBAL TŘINEC 2:4 (1:1)

Branky Třince: Ryba (1:1), Nieslanik (1:2), Nieslanik (1:3), Nieslanik (1:4).

Třinecká patnáctka nevstoupila do utkání dobře. Než se rozběhala, prohrávala 1:0. Zhruba do 15. minuty se hrál vyrovnaný fotbalem, pak hosté zlepšili pohyb a agresivním napadáním po celém hřišti přitlačili domácí na jejich polovinu. Ostravané začali kupit chyby a po jedné z nich dostali Třinečtí možnost přímého kopu. Dan Ryba trefil šibenici a vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili Slezané velmi aktivně, zamkli soupeře a začali střílet i branky. Po rohu Ryby se prosadil svým důrazem Nieslanik, vzápětí stejného hráče vysunul Konečný a Třinec vedl o dvě branky. Čistý hattrick stačilo třineckému útočníkovi 20. minut, když s přehledem obstřelil domácího gólmana. Domácí ještě snížili na 2:4, ale na zcela zaslouženém vítězství Třince se nic nezměnilo. „Chtěl bych klukům poděkovat za to, že do utkání šli naplno, nešetřili krokem a celý zápas v extrémním horku odmakali nadoraz,“ poděkoval svým svěřencům trenér Cieslar.

Třinec: Unucka – Krenželok (60. Byrtus), Potůček, Š. Petružálek, Ryba – V. Cieslar, J. Cieslar, M. Petružálek, Konečný (64. Zahaluk) – Nieslanik, Kisza (64. Mustabašič).

Kategorie U14

FC Vítkovice 1919 – FK FOTBAL TŘINEC 4:0 (2:0)

„I přes vysokou porážku, která pramenila ze snahy hrát kombinační fotbal a z individuálních chyb, jsem na naší hře našel i pozitiva. Hlavně se musíme zlepšit v řešení situací uvnitř i kolem šestnáctky,“ zhodnotil utkání trenér Andrejko.

Třinec: Misiorz (45. O. Chlebek) – Jež (40. Válek), Wilk, J. Chlebek, Lukosz – Szotkowski (43. Pszczolka), Míra, Špánik, Niemczyk – Mitrenga – Safak.

Kategorie U13

FK FOTBAL TŘINEC – FK Slavia Orlová-Lutyně 24:0 (8:0)

Branky: Michalek 4, Jalovičor 4, Lukosz 3, Bujok 3, Walaski 3, Puczok 2, Hamrozi 2, Chmiel, Burgo, Zowada.

„Na začátek jsme si nemohli vybrat lehčího soupeře. Začátek byl z naší strany nervózní, ale postupem času a hlavně ve druhém poločase si kluci začali věřit a předváděli zajímavý kombinační fotbal se spoustou šancí. Jen díky špatného řešení proměňování šancí mohou být rádi za takový výsledek. Až teď nám začnou opravdová utkání. Ve středu jedeme do Opavy a v sobotu hrajeme ve Vítkovicích a v takových zápasech se ukáže, zda-li jsme trénovali správně a těm kvalitním soupeřům se přiblížíme herně i výsledkově,“ řekl o zápase trenér Ivan Martinčík.

Třinec (A): Gleta – Bujok, Kisza – Zowada, Hamrozi, Michálek – Lukosz (střídající: Nieslanik). Třinec (B): Winkler – Walaski, Martinčík – Burgo, Chmiel, Puczok – Jalovičor.

Kategorie U12

FK FOTBAL TŘINEC – FK Slavia Orlová-Lutyně 16:3 (9:1)

Všechna žákovská družstva ve středu proti Opavě

Všechny dorostenecké a žákovské celky Třince už zahájily novou sezonu, dorostenci už mají za sebou dokonce dva kola. Žákovské týmy začínaly o víkendu a zápasy druhého kola je čekají už tuto středu. Starší žáci přivítají Opavu na Borku, mladší žáci budou cestovat právě na hřiště Slezského FC.

Kategorie: U15

Patnáctka trenéra Cieslara začala sezonu úspěšně, když v sobotu v Ostravě zdolala nepříjemného soupeře z Vítkovic poměrem 4:2 a v tabulce se zařadila mezi šest vítězných mužstev na 6. místo. Ve středu budou hrát nejstarší žáci poprvé doma, a to na Borku. Na stařičkém stadionu se střetnou od 15:00 se Slezským FC Opava. Opava kvůli lichému počtu týmů v prvním kole nehrála a v Třinci bude sezonu zahajovat.

Kategorie: U14

Starší žáci do 14 let hráli v sobotu také ve Vítkovicích, ale na rozdíl od patnáctky se s bodovým úspěchem nepotkali. Vítkovice porazily Třinec 4:0 a v pořadí týmů poslaly hráče zpod Javorového na 12. místo. Šanci na nápravu nelichotivého výsledku z úvodu soutěže mají svěřenci trenéra Andrejka ve středu na Borku. Proti Opavanům, kteří ještě nemají v nohách první mistrovské utkání, nastoupí po skončení zápasu patnáctek v 16:45.

Kategorie: U13

Hráči do 13 let vstoupili do nového ročníku bravurně, když v Třinci rozdrtili orlovskou Slavii 24:0. V tabulce Moravskoslezské ligy - sever okupují po prvním kole krásnou 3. příčku a dobrý výkon z úvodního utkání mohou potvrdit už ve středu. Právě ve středu totiž čeká třinecké mladší žactvo výjezd do Opavy. Opavská třináctka zvládla na úvod sezony těžký zápas v Šumperku a zvítězila 8:5, v tabulce je sedmá. Utkání v Opavě začne v 15:00.

Kategorie: U12

Dvanáctka zvládla přechod z kategorie přípravek do mladších žáků také na výbornou a první mistrovský zápas zvládla s přehledem. Na domácí půdě si nejmladší žáci poradili se Slavii Orlová 16:3 a v tabulce jim patří 2. pozice. Lépe je na tom pouze Opava, proti které bude Třinec hrát v dalším kole. Opava je v čele soutěže kvůli lepšímu skóre, v Šumperku totiž vstřelila dvacet gólů a obdržela jen tři. Střetnutí mezi Opavou a Třincem začne ve středu v 16:30 na hřišti Slezského FC.