Žáci se rvali s Opavou, mládežnické soutěže pokračují o víkendu

Žáci se rvali s Opavou, mládežnické soutěže pokračují o víkendu

(22.08.2013) Třinečtí žáci urvali ze středečních zápasů s Opavou pouze tři body za vítězství patnáctky. Ostatní tři družstva na svého soupeře nestačily a Slezskému FC podlehly. Času na přemýšlení moc nemají, o víkendu je čekají další duely.

Kategorie: U15

FK FOTBAL TŘINEC – Slezský FC Opava 2:0 (1:0)

Branky Třince: Nieslanik (1:0), Š. Petružálek (2:0).

„Naši kluci porazili po disciplinovaném a zodpovědném výkonu Opavu 2:0, i když nutno podotknout, že Opava byla po celé utkání lepší. Celý zápas se spíše odehrával ve středu pole a šancí bylo minimum. První branku zápasu vstřelil hlavou Nieslanik, který využil přesně zahranou standardku od Ryby. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. My jsme opět udeřili ze vzduchu, když si na roh Ryby naběhl Šimon Petružálek a zvýšil na konečných 2:0. V závěru utkání si Opava vytvořila stoprocentní šanci po rozehraném signálu z rohu, ovšem skvělým zákrokem jí zneškodnil brankář Unucka. Klukům chci poděkovat za obětavý a disciplinovaný výkon, který nás dovedl ke třem bodům,“ popsal utkání trenér Zdeněk Cieslar.

Třinec: Unucka – Byrtus, Potůček, Š. Petružálek, Ryba – V. Cieslar (66. Mustabašič), J. Cieslar (36. Zahaluk), M. Petružálek, Konečný – Kisza, Nieslanik.

Kategorie U14

FK FOTBAL TŘINEC – Slezský FC Opava 1:4 (0:2)

Branka Třince: Safak.

„Hosté zaslouženě vyhráli. Náš výkon byl hodně statický s velmi nepřesnou kombinací. Přesto jsme měli více šancí na zkorigování výsledku, než tomu bylo v minulém utkání s Vítkovicemi,“ zhodnotil zápas s Opavou trenér Jaroslav Andrejko.

Třinec: O. Chlebek – Jež (45. Válek), Wilk, J. Chlebek, Lukosz – Szotkowski (50. Pszczolka), Míra, Špánik, Niemczyk – Mitrenga (45. Godfryd), Safak.

Kategorie U13

Slezský FC Opava – FK FOTBAL TŘINEC 14:7 (7:1)

Branky Třince: Jalovičor 2, Cienciala 2, Burgo, Chmiel, Winkler.

„Již před příjezdem jsme byli odsouzeni k porážce, jelikož nás jelo jen 14 hráčů. Kluci i přesto vstoupili do utkání odhodlaně a soupeři nedali nic zadarmo. Bohužel první poločas nevyšel hráčům dle představ a domácí nás vyškolili z lekce jednoduchosti a kolektivního pojetí. Během přestávky jsme museli na kluky zvýšit hlas a vysvětlit jim, že fotbal je o rychlosti, osobní statečnosti a o kolektivním výkonu. V druhém poločase se stalo přesně to, co jsme si řekli a otěže zápasu jsme převzali my. Domácí nevěděli jak mají hrát a my jsme předváděli krásné kombinace se spoustou šancí. Jen díky malému počtu hráčů a výpadku v první půli jsme na domácí neměli, jinak bychom byli zcela jistě vyrovnaným soupeřem,“ řekl trenér Ivan Martinčík.

Třinec (A): Winkler – Martinčík, Walaski – Jalovičor, Chmiel, Cienciala – Gleta. Třinec (B): Kubala – Nieslanik, Bujok – Zowada, Hamrozi, Burgo – Lukosz.

Kategorie U12

Slezský FC Opava – FK FOTBAL TŘINEC 14:5 (10:1)

Branky Třince: Pieter 2, Szarzec, Bora, Safak.

„Přechod z kategorie přípravek do mladších žáků nebývá jednoduchý. Ročník 2002 jsme museli doplnit ročníkem 2003 a o hráče Jablunkova. Kluci se přesvědčili hlavně ve druhém poločase, že svědomitá každodenní práce na tréninku má smysl. Chlapci sami zjistili a uvědomili si, co představuje dnešní moderní fotbal. Já i kolega Tomáš Hadrava tomuto týmu věříme, ale záleží jen na přístupu, nasazení a fotbalovosti našich hráčů. Už teď se těšíme na další mistrovské utkání,“ řekl o svém týmu trenér Michal Honus.

Třinec (A): Rudzki – Burgo, Hamrozi, Szarzec, Pieter, Rusz, Nieslanik, Houška, Trombik, Szuscik. Třinec (B): Strokosz – Matěj, Dadák, Míra, Bora, Safak, Ryszavý, Bujak, Konderla, Rusz.

Mládež o víkendu

Třineckou mládež čeká pořádné nabitý víkend, představí se všech sedm celků a z toho hned pět na domácí půdě. Devatenáctka přivítá v pátek na Lesní Vyškov, mladší dorostenci na tomtéž stadionu v sobotu HFK Olomouc. Starší žáci se utkají v sobotu také s Holicemi, avšak na Borku a mladší žáci pojedou v sobotu do Vítkovic.

Kategorie: Dorostenci

U19 neprožívá povedený start do soutěže, nejprve doma jen remizovala s Břeclaví 1:1 a následně utrpěla v Hlučíně debakl 0:5. V tabulce je až na předposlední 14. pozici. Její páteční soupeř z Vyškova jednou vyhrál a jednou remizoval a v tabulce mu patří 2. místo. V minulé sezoně svěřenci trenéra Grussmanna Vyškovské doma porazili 2:1, ale venku jim podlehli 0:1. První vzájemný zápas s Vyškovem v této sezoně se odehraje v pátek 23. 8. od 17:00 na Městském stadionu v Třinci.

Sedmnáctka zahájila sezonu domácím vítězstvím 4:0 nad Kroměříží, v druhém kole však stejným výsledkem padla na hřišti Jihlavy. Na Vysočině neměli Třinečtí na zisk bodů nejmenší nárok a po vyloučení Göllnera se navíc budou muset obejít bez služeb tohoto beka. V sobotu se střetnou s HFK Olomouc, se kterým v přípravě prohráli 1:4. Minulou sezonu se s Holicemi utkali dvakrát, v Olomouci prohráli 1:4, doma zvítězili 2:0. Holice jsou v tabulce po dvou porážkách až 16., Třinec je se třemi body na 10. příčce. Souboj těchto týmů začne v sobotu 24. 8. v 10:15 na Městském stadionu v Třinci.

Devatenáctka není jediná, kdo obdržel v posledním kole potupného bůra. Také hráči do šestnácti let museli skousnout tuto nepříjemnou porážku, když poměrem 0:5 nestačili na Jihlavu na jejím hřišti. V prvním utkání remizovali s Kroměříží 1:1 a v pořadí jim patří 13. místo. Jejich sobotní soupeř HFK Olomouc je na tom ještě hůře, dosud nevstřelil branku a bez bodu se nachází na 16. pozici. V loňské sezoně byli ve vzájemných utkáních úspěšnější Olomoučtí, kteří v Třinci vyhráli 1:0 a doma uhráli remízu 1:1. Sobotní utkání začne po zápase sedmnáctek, ve 12:15 na Městském stadionu v Třinci.

Kategorie: Žáci

Patnáctka zažívá bodově skvělý vstup do ročníku 2013/14. Nejdříve zvítězila 4:2 ve Vítkovicích a ve druhém kole si na Borku poradila s Opavou v poměru 2:0. V tabulce patří nejstarším žákům Třince 2. pozice a lépe je na tom pouze Baník Ostrava. To HFK Olomouc, sobotní soupeř Cieslarovy družiny, se bez zisku bodu krčí až na předposledním 14. místě. V předešlé sezoně zvládli Třinečtí Holice na domácí půdě rozdrtit 7:0, v Olomouci však zaváhali a těsně prohráli 3:4. Doufejme, že nyní se jim na Borku povede znovu skvěle. Zápas Třince proti HFK Olomouc začne na Borku v sobotu 24. 8. v 10:00.

Hráči do 14 let jsou po dvou porážkách až na 13. místě své soutěže. Po prohře 0:4 ve Vítkovicích nestačili doma ani na Opavu a podlehli jí 1:4. Teď mají svěřenci kouče Andrejka velkou šanci si svou pošramocenou reputaci napravit. Budou hrát proti olomouckému HFK, které je v tabulce až za nimi, na 14. pozici. Holičtí dokonce ve druhém kole inkasovali ve Vítkovicích 11 branek a žádnou nedokázali vstřelit. Vloni Třinečtí oba zápasy proti HFK zvládli, když doma zvítězili 9:5 a v Olomouci 10:4. Zrádné utkání proti outsiderovi Moravskoslezské ligy - sever čeká Třinecké v sobotu 24. 8. na Borku. Domácímu publiku se představí po zápase patnáctek v 11:45.

Poté co mladší žáci do 13 let deklasovali Orlovou, byli sami oběťmi těžkého debaklu, když v Opavě prohráli 3:15. V tabulce okupují 8. místo v klidném středu. V sobotu zajíždějí třinečtí fotbalisté do Vítkovic, ze kterých jde zatím pořádný strach. Vítkovice totiž ligu vedou s impozantním skóre 47:2, počet vstřelených gólů nasbírali především v Orlové, kde zvítězili 32:1. Na půdu tohoto soupeře zamíří nyní třinecká třináctka. V minulé sezoně inkasoval Třinec od Vítkovic vždy sedm branek, doma prohrál 3:7 a v Ostravě potom po vyrovnaném průběhu 6:7. Obtížný zápas čeká oceláře i nyní, v sobotu 24. 8. začnou svůj boj ve Vítkovicích v 10:00.

Dvanáctka si v současné době zvyká na přechod z kategorie přípravek do žáků a daří se jí to. Orlovou v prvním kole zničila 16:3 a drží se uprostřed moravskoslezského pelotonu. Ve druhém kole hrála v Opavě a ve třetím bude hrát znovu venku, tentokráte ve Vítkovicích. Vítkovice zatím soutěži nejmladších žáků vládnou se skóre 36:5. S Třincem se na domácí půdě střetnou v sobotu 24. 8. od 11:30, tedy po zápase třináctek.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál