Hajný: Je třeba stavět na bojovnosti a vůli

Hajný: Je třeba stavět na bojovnosti a vůli

(27.08.2013) Úspěch vs. neúspěch, vítězství vs. porážka. Jedni se mohli po závěrečném hvizdu radovat, druzí propadnout do ještě hlubší krize. Utkání v pražském Proseku nabídlo napětí, nervozitu a stresové situace. Hrálo se o hodně.

Nakonec se usmálo štěstí na připravené. Třinečtí byli po většinu utkání lepším celkem a zaslouženě vyhráli. Po závěrečném hvizdu byla cítit z třineckých hráčů úleva. Stejně to viděl i trenér Pavel Hajný. „Je to úleva pro všechny. Situace nebyla jednoduchá. Věděli jsme o co tady hrajeme. Bylo jasné, že Bohemians jsou soupeřem, který bude hrát o záchranu. O to více to bylo těžší. Po nepovedeném začátku soutěže byla z našeho týmu cítit nervozita, ale nakonec se nám to podařilo,“ popsal těžké chvíle třinecký kouč.

Jako tradičně se zápas nevyvíjel pro Třinec dobře. „Bohužel jsme zase obdrželi branku po náhodné situace, kdy soupeř vystřelil nepřesně a dostalo se to ke spoluhráči. Cigánek proti němu vystoupil, což byla chyba nejen jeho, ale i ostatních. Naštěstí jsme si ihned vytvořili tlak, vytvořili jsme si šance a nakonec z penalty vyrovnali.“ Penalta byla klíčovým momentem. „Kdybychom tu penaltu nedali, tak nás to zlomí. Radek Gulajev to psychicky zvládl a vyrovnal. Byla to obrovský úleva,“ určil klíčový moment hlavní kouč.

Po přestávce vyběhlo na prosecký pažit úplně klidné mužstvo, které nevypadalo na to, že by bojovalo o záchranu. „Budu se opakovat, ale penaltová situace rozhodla. V kabině bylo cítit, že si hráči věří a hecovali se tím, že bod je málo a že šance na zisk tří existuje. To bylo klíčové,“ přiblížil Hajný přestávkový děj v třinecké kabině.

Třinečtí ve druhé půli přidali další dva góly a zvítězili 3:1. „Teď už můžu říct, že zápas ve Frýdku byl pro nás takovým malým krůčkem. Toto je další malý krůček. Důležité je, že jsme po třech porážkách získali další body. Výkon nebyl nijak oslnivý, ale bylo to vybojované vítězství, na kterém je potřeba stavět. Nejsme takový tým, abychom ty ostatní přehrávali. Pro nás je nejpodstatnější, že jsme ukázali bojovnost a vůli. Na tom je třeba stavět.“

Postaví na tom jeho svěřenci svou hru v sobotu dopoledne proti Vlašimi? O tom se můžete přesvědčit na vlastní oči. Začínáme tradičně v 10:15.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Spadli jsme na dno, vyvodíme z toho důsledky, varoval kouč Třince Habanec

Pouze jeden vstřelený gól a devět obdržených. Poslední dva přípravné duely se fotbalistům Třince hrubě nevyvedly. „Vyvodíme z toho důsledky. Proti generálce s Petřkovicemi to musí vypadat úplně jinak,“ předeslal znepokojený trenér Svatopluk Habanec.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál