Dařilo se pouze starším žákům, dorostenci hrají i dnes

(28.08.2013) Třinecká mládež má za sebou třetí fotbalový víkend. V tom se dařilo pouze starším žákům, kteří porazili HFK Olomouc shodným výsledkem 1:0. Ostatní celky bodovat nedokázaly. Některé to mohou napravit už ve středu.

Kategorie: U19

FK FOTBAL TŘINEC – MFK Vyškov 1:2 (0:0)

Branka Třince: Králíček.

Starší dorost v domácím prostředí neuspěl proti Vyškovu a po remíze s Břeclaví a prohře v Hlučíně má po třech kolech pouze jeden bod. Jediný gól Třince z pátečního utkání vstřelil Králíček.

Kategorie: U17

FK FOTBAL TŘINEC – 1. HFK Olomouc 0:2 (0:1)

Sedmnáctka si doma neporadila s HFK Olomouc a prohrála 0:2. Hosté zaslouženě vyhráli, měli více šancí a hlavně vstřelili dva góly, což se domácím nepovedlo.

Kategorie: U16

FK FOTBAL TŘINEC – 1. HFK Olomouc 0:1 (0:0)

Petr Hrazdílek (trenér Třince): „Bohužel naši hráči se přesvědčili, jak dokáže být fotbal krutý. Téměř celý zápas se odehrál na jednu branku, vytvořili jsme si velké množství vyložených šancí, ale bohužel pouze díky naší střelecké nemohoucnosti a špatnému technickému provedení při zakončení jsme nebyli schopni se střelecky prosadit. Vše vyvrcholilo již třetí neproměněnou penaltou v řadě v této sezóně. Nakonec se potvrdila stará pravda o tom, že soupeři stačí v takovém utkání jediná příležitost. A ta nastala tři minuty před koncem po ojedinělém rohovém kopu soupeře a naší individuální chybě při bránění této standardky. Porážka nás strašně mrzí, ale musí nás do dalších utkání poučit.“

Třinec: Bocek – Byrtus, Lanc, Samiec, Vávra – Kantor, Lasota, Kotas, Sliwka – Procházka, Špila (50. Stawowiak).

Kategorie: U15

FK FOTBAL TŘINEC – 1. HFK Olomouc 1:0 (0:0)

Branka Třince: Ryba (1:0).

Zdeněk Cieslar (trenér Třince): „Naši hráči zvládli dobře odehrát třetí mistrovské utkání během šesti dnů, když porazili nevyzpytatelnou Olomouc. Od úvodních minut bylo utkání vyrovnané, ovšem naši hráči měli častěji míč na svých kopačkách. Úvodní šanci jsme si vytvořili po rohu Jiřího Cieslara, když se po pravé straně skvěle uvolnil Vojtěch Cieslar a přesným centrem našel na zadní tyči úplně osamoceného Byrtuse, který ovšem svou šanci trestuhodně zahodil. Ve druhém poločase se hrál stále vyrovnaný zápas a rozhodla standardní situace, když si na přímý kop Jiřího Cieslara naběhl Ryba a křížnou střelou překonal hostujícího gólmana. V závěru si hosté vytvořili náznak šance, ovšem včasným vyběhnutím jí zmařil brankář Unucka. Klukům bych chtěl poděkovat za přístup k fotbalu. Momentálně je našim cílem dát kluky po zdravotní stránce dohromady, jelikož nás trápí zranění a nemoci a čeká nás těžký derby dvojutkání venku a to v Karviné a Frýdku-Místku.“

Třinec: Unucka – Krenželok, Potůček, Š. Petružálek, Ryba – V. Cieslar, J. Cieslar, Konečný, Byrtus (66. Lisztwan) – Nieslanik, Kisza (66. Zahaluk).

Kategorie: U14

Branka Třince: Špánik (1:0).

Jaroslav Andrejko (trenér Třince): „V prvním poločase bylo utkání herně vyrovnané. Hosté se dostali do dvou nebezpečných zakončení, avšak selhali v koncovce. Ve druhém poločase po oboustranném střídání jsme měli o něco více ze hry a ze dvou tutovek v závěru utkání jsme jednu proměnili.“

Třinec: Misiorz (36. Twardzik) – Jež (44. Godfryd), Wilk, J. Chlebek, Lukosz – Válek (44. Špánik), Míra (61. Wantula), Niemczyk, Szotkowski (61. Pszczolka) – Mitrenga – Safak (50. Novotný).

Kategorie: U13

MFK Vítkovice – FK FOTBAL TŘINEC 15:2 (3:1)

Branky Třince: Jalovičor 2.

Ivan Martinčík (trenér Třince): „V dalším těžkém utkání jsme opět zhřešili nad počtem hráčů. Klukům děkuji za přístup.“

Třinec (A): Wojkowski – Burgo, Walaski, Martinčík – Cienciala, Hamrozi, Szarzec – Jalovičor. Třinec (B): Winkler – Bujok, Lukosz, Kisza – Gleta, Chmiel, Michalek – Hadravová.

Kategorie: U12

MFK Vítkovice – FK FOTBAL TŘINEC 12:4

Branky Třince: Safak, Bora, Žabka, Szuscik.

Třinec (A): Strokosz – Míra, Lasota, Ryszavý, Žabka, Bora, Safak, Bujak, Pavel Rusz. Třinec (B): Houška – Burgo, Roman, Petr Rusz, Szuscik, Szarzec, Pieter, Hamrozi, Trombik.

MLADŠÍ DOROSTENCI VE STŘEDU DO FRÝDKU-MÍSTKU

Před týdnem se na frýdecko-místeckém stadionu Stovky odehrálo pohárové okresní derby mezi druholigovými A mužstvy Valcířů a Třince. Ve středu 28. 8. se ve Frýdku-Místku střetnou znovu stejné kluby, avšak jiné kategorie. Proti Valcířům nastoupí třinecká šestnáctka a sedmnáctka.

Sedmnáctka začala sezonu domácím vítězstvím 4:0 s Kroměříží, pak ale přišla porážka 0:4 v Jihlavě a v dosud posledním zápase po nemastném, neslaném výkonu podlehl tým trenéra Sostřonka v domácím prostředí HFK Olomouc 0:2. Ve středu nečeká Třinecké vůbec jednoduché utkání, Frýdek-Místek ve třech úvodních zápase pouze vítězil, když porazil Znojmo, Hlučín i Vyškov a v tabulce je na 4. místě, Třinec okupuje 12. pozici. Derby utkání hráčů do 17 let začne ve Stovkách, ve středu 28. 8., v 10:00.

Hráčům ročníku 1998 nevyšel přechod mezi žákovskou a dorosteneckou kategorií podle jejich představ a po třech kolech mají na svém kontě jediný bod. Nejdříve doma zbytečně ztratili s Kroměříží a remizovali 2:2, v Jihlavě prohráli 0:5 a v Třinci nestačili na HFK Olomouc 0:1. V tabulce jsou až na 14. místě. Jejich soupeř z Frýdku-Místku si v této sezoně zatím připsal jedno vítězství a dvě porážky, zvítězit dokázali Valcíři doma s Hlučínem. Třinečtí budou hrát ve Frýdku-Místku ve středu 28. 8. v 12:00 hodin.