Motyčka v hokejové brance: Bylo to perfektní

Motyčka v hokejové brance: Bylo to perfektní

(08.12.2013) Ve své kariéře působil třinecký kapitán Martin Motyčka v pozici obránce nebo záložníka. Při hokejovém tréninku okusil novou roli. Postavil se do brány, kam se mnoho lidí bojí vkročit.

„Bylo to perfektní, akorát kluci musí střílet. Když si mě povodí, tak se to nedá chytit,“ pochvaloval si novou roli gólmana.

Fotbalistům chyběla brankářská jednička Václav Bruk. Zkušený gólman zářil v minulých letech i v hokejové brance, letos se k Michaelu Hupkovi přidal právě Martin Motyčka. Do brány ho spoluhráči netlačili. „Ptal jsem se kluků a když nikdo nechtěl, tak jsem šel. Hupi mi slíbil výzbroj, což bylo super.“

V těžké výstroji to pro něj nebylo úplně ideální. „Cítil jsem se v ní hrozně. Ze začátku jsem byl plný elánu, říkal jsem klukům, ať pořád střílejí, ale pak po hodině a půl už jsem byl rád, že jsem mohl jít z ledu,“ popsal své pocity z tréninku v brankářské masce.

Hokej občas bolí, Motyčka to pocítil na vlastní kůži. „Jedna rána mě štípla a druhou jsem dostal do kolena, to docela bolelo. Ale jinak se to dalo.“ Přesto výměnu trávníku za led kvituje. „Je to lepší než vymýšlet nějaké testy nebo běhání. Myslím si, že pro kluky je to ještě náročnější než pro nás brankáře.“

V těchto dnech už tráví dovolenou se svými nejbližšími. „Já mám malého, takže si volno užiji v rodinném kruhu. Jedeme k našim,“ prozradil plány a zároveň přiznal, že blížící se individuální příprava mu nedělá problémy. „Já nevydržím sedět doma. Pořád musím něco dělat. Chci být připravený na zimní přípravu, bylo by špatné, kdybych musel v lednu něco dohánět,“ je si vědom záložník se sedmnáctkou na dresu.

Hráči se znovu setkají až po Novém roce. V pondělí 6. ledna zahájí zimní přípravu a už v sobotu 11. ledna vstoupí do Tipsport ligy zápasem proti Baníku Ostrava na umělem trávníku v Ostravě-Vítkovicích.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál