1710 diváků? To bude náš cíl pro další sezónu, slíbil trenér Kalivoda

1710 diváků? To bude náš cíl pro další sezónu, slíbil trenér Kalivoda

(27.05.2015) Derby utkání nabídlo krásnou atmosféru, zajímavý a bojovný fotbal a hlavně to nejdůležitější – vítězství Třince. Třinecký tým prolomil dlouhou sérii bez zisku tří bodů a v tabulce přeskočil svého rivala.

„Utkání se mi hodnotí pozitivně, protože jsme poprvé na jaře zvítězili venku. Pro oba týmy to byl zápas útěchy. Jarní část bychom si představovali s vyšším bodovým ziskem, než nakonec máme, ale kluci k tomu přistoupili velice dobře. Hráli jsme od začátku aktivně a nezměrná bojovnost nás nakonec dovedla ke třem bodům. V poločase jsem musel vystřídat Gajdošíka, protože takovou chybu minutu před koncem si nemůžeme dovolit. Soupeř nás za to trestá a my ztrácíme body. Dnes jsme to dokázali ve druhém poločase zvrátit a Gajdošíka to bude stát pouze něco do kabiny. V dalších zápasech se toho musíme vyvarovat, ale jinak před kluky smekám. Kdyby takto hráli každý zápas, měli bychom více bodů,“ zhodnotil utkání třinecký trenér Marek Kalivoda.

Jeho protějšek Karel Orel hovořil zklamaným tónem. „Odehráli jsme klasický zápas s Třincem, kdy Třinec hrál to, co jsme očekávali. Třinec je bojovné mužstvo, ale my jsme se s tím na maximální úrovni nevyrovnali. Dalším našim problémem je šířka kádru, kterou nyní máme. Je žalostná, velmi citelně nám chyběli tři vykartovaní hráči a zápas jsme odehráli v jedenácti lidech. Hosté zápas svým způsobem kontroloval, ale v závěru jsme si po standardní situaci vytvořili jasnou šanci, kdy hlavičku Literáka vyrazil Paleček k našemu hráči a ten trefil tyč. Z tohoto pohledu jsme mohli uhrát bod, ale štěstí se k nám nepřiklonilo a opět jsme prohráli.“

Předchozí derby ve frýdecko-místeckých Stovkách navštívilo více než sedm tisíc diváků. Na to nedělní zavítaly necelé dvě tisícovky příznivců, kteří měli vstup zdarma. „Návštěva odpovídá našim jarním výkonům. Musíme se do příští sezóny polepšit,“ přeje si domácí trenér. Číslo 1710 v Třinci letos překonáno vůbec nebylo. „Bude to náš cíl pro další sezónu,“ slíbil trenér Marek Kalivoda.

Splnit to můžete už v neděli, kdy v posledním utkání sezóny hostíme třetí Fastav Zlín. Utkání začíná v 17 hodin. Vstup na toto utkání je zdarma.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 10:15
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov