Přes víkend hrají mladší dorostenci a mladší žáci

Přes víkend hrají mladší dorostenci a mladší žáci

(01.05.2014) Téměř všechna mládežnická mužstva Třince hrála své mistrovské zápasy během pracovního týdne. Zatímco devatenáctka a starší žáci budou mít o víkendu volno, zbývající týmy čekají další boje. Mladší dorostenci budou v sobotu hostit Opavu, mladší žáci se vydají v tentýž den k těžkým soubojům na půdu olomoucké Sigmy. Přijdte v sobotu podpořit fotbalisty do 17 a 16 let!

Kategorie: Dorostenci

Sedmnáctku smetla z vítězné vlna jihlavská Vysočina. Slezané šli do domácího utkání se dvěma vítěznými zápasy v zádech, ale nastupovali proti vedoucímu týmu soutěže. Vysočina se dostala do vedení, o které však mohla ve druhém poločase přijít. Třinci se skórovat nepodařilo, prohrál 0:1 a v tabulce mu patří 12. místo s osmadvaceti body. Stejný počet bodů má i jedenáctý Hlučín, zato třináctý Frýdek-Místek je za Třincem s odstupem pěti bodů. V dalším kole čeká svěřence trenéra Sostřonka soupeř ze středu tabulky, a sice Slezský FC Opava. Opavané se nacházejí na 9. příčce se čtyřiceti body a naposledy remizovali s pátým Prostějovem 1:1. Říjnové utkání v Opavě však bylo pro Třinecké snad nejhorším v dosavadním průběhu sezony. Slezský FC nadělil hutníkům debakl 6:0, když už v první půli nastřílel pět branek. Jarní odvetu bude v sobotu od 10:15 hostit Městský stadion v Třinci. Přijďte!

Mladší dorostenci do 16 let hráli v utkání se silnou Jihlavou také důstojný part, ale ani oni žádné body nevytěžili. Po remízovém poločase rozhodla o svém vítězství Vysočina a z Třince odjela s výhrou 1:2. Fotbalisté vedení koučem Hrazdílkem zůstali i přes porážku na solidní 9. příčce, kterou okupují se ziskem třiceti bodů. Na osmý Hlučín už je ztráta veliká, a to dvanáctibodová. Třinečtí se tak musí soustředit spíše na týmy za sebou, desátý HFK Olomouc je za Třincem o tři body, další týmy také nejsou daleko. Zklamáním letošího ročníku jsou výkony opavské šestnáctky, která bude právě dalším protivníkem Třince. Opavu najdeme v pořadí soutěže až na 14. místě se čtyřiadvaceti body. V dosud posledním utkání dokonce podlehla šestnáctému Prostějovu doma 0:4. Vzájemný zápas Opavy a Třince na podzim skončil ve větším městě smírem 2:2. Nyní se bude hrát v sobotu od 12:15 na Městském stadionu v Třinci. Buďte u toho!

Kategorie: Žáci

Mladší žáci do 13 let předvádějí v posledních zápasech dobré výkony a v drží se v klidném středu tabulky. Naposled hráči kouče Martinčíka rozstříleli Hranice 17:3, zvedli si sebevědomí a upevnili si 8. příčku, kterou zaujímají díky přídělu sedmadvaceti bodů. Sedmé Valašské Meziřící má před Třincem k dispozici sedmibodový náskok, zato devátý Uničov a desátý Hlučín jsou pouze o skóre horší než hutníci. Mladší žáci přes týden mistrovské utkání nehráli a mohli se v klidu připravovat na víkendový zápas v Olomouci. V Řepčíně budou hosty olomoucké Sigmy, tedy týmu ze 3. pozice pořadí. Sigma nasbírala jednapadesát bodů a na druhý Frýdek-Místek ztrácí jen tři body. V doposud posledním představení si poradila se čtvrtými Vítkovicemi a zvítězila v Ostravě 6:11. Podzimní vzájemné střetnutí v Třinci vyznělo lépe pro hanáky, kteří odjeli s výhrou 1:14. Favority budou i v sobotu, ale možná je v pohodě hrající Slezané překvapí. Začne se v 10:30 v Řepčíně.

Dvanáctka se v souboji s Hranicemi také chytla a konečně přerušila šňůru čtyř porážek v řadě. Svěřenci trenérů Honuse a Hadravy vedli nad Středomoravany po prvním poločase již o čtyři branky, dále náskok navyšovali, až se skóre zastavilo na drtivé výhře 8:1. Ze 13. místa se sice Slezané nepohnuli, ale na kontě mají už alespoň dvanáct bodů a utekli předposlednímu Šumperku na vzdálenost šesti bodů, od poslední Orlové je dělí bodů devět. Dalším soupeřem Třince bude Sigma Olomouc a jakýkoliv bodový zisk hráčů zpod Javorového by byl senzací. Hanáci jsou na 2. pozici se sedmapadesáti body, v sezoně prohráli jen jednou a jinak pouze vítězí. Ve Vítkovicích naposled vyhráli 3:10 a stále věří, že jsou schopni dotáhnout vedoucí Frýdek-Místek. Na podzim se Sigma představila v Třinci, v utkání dominovala a zvítězila 1:9. Podobný průběh se očekává i v Řepčíně, ale kdo ví. Utkání začne v sobotu ve 12:00.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál