Žákovské výběry změří o víkendu síly s Baníkem Ostrava

Žákovské výběry změří o víkendu síly s Baníkem Ostrava

(08.05.2014) Zatímco mladší dorostenci vyrazili do Ostravy k soubojům s Baníkem již ve čtvrtek a o víkendu budou mít volno, střetnutí s Ostravany čeká všechna žákovská mužstva. Starší žáci budou hrát v sobotu dopoledne v Ostravě, mladší žáci budou své vrstevníky z krajského města hostit v ten samý čas na Borku. Mistrovskému zápasu se nevyhne ani devatenáctka, která pocestuje v sobotu do Kroměříže. Nejmladší fotbalisté budou v sobotu v těžkém boji potřebovat vaši pomoc, přijďte se podívat na Borek!

Kategorie: Dorostenci

Z dorosteneckých týmů se o následujícím víkendu představí jen nejstarší devatenáctka. Mužstvo trenéra Kalivody uhrálo před týdnem teprve páté body v sezoně, když překvapivě na domácí půdě remizovalo s druhými Hranicemi 2:2. Třinečtí však prokazují zlepšenou výkonnost a o vítězství nad Moravany přišli až v závěru utkání. V tabulce jsou stále na předposlední 13. pozici s devíti body, přičemž poslední Sparta Brno se přiblížila na rozdíl pouhých dvou bodů. Dvanáctá Líšeň drží před Třincem náskok desíti bodů. Také v dalším kole nečeká na Slezany nic lehkého. Kroměříži patří 4. příčka se ziskem třiačtyřiceti bodů, Jihomoravané dotírají na nejlepší týmy a naposledy zvítězili v Líšni 0:2. Stejným poměrem vyhráli Kroměřížští i v Třinci na podzim. Podaří se Třineckým zlomit sérii čtyř zápasů bez vítězství? Odpověď na tuto otázku se začne vykreslovat v sobotu od 10:15 v Kroměříži.

Kategorie: Žáci

Nejstarší žáci do 15 let drží třineckou standartu vysoko a po porážce v Olomouci s tamní Sigmou se vrátili na vítěznou vlnu. Povinným vítězstvím proti Orlové si zvedli sebevědomí a v dosud posledním kole zdolali nevyzpytatelné Vítkovice nejhubenějším možným rozdílem, a sice 1:0. Tento výsledek se promítl i do pořadí soutěže, kde se Třinec nachází na 4. místě se sedmačtyřiceti body. Na třetí Frýdek-Místek ztrácí parta kouče Cieslara sedm bodů, od páté Karviné je dělí vzdálenost šesti bodů. Nedávno hrála patnáctka proti silné Olomouci, ještě silnějšího soupeře potká o tomto víkendu. Baník Ostrava je v pozici lídra celé ligy, zvítězil v dvaadvaceti zápasech, remízu nemá na kontě ani jednu a zaznamenal dosud pouze jedinou porážku. Ostravané si v předchozím kole zastříleli proti HFK Olomouc a utkání skončilo výsledkem 11:0. Na podzim odvezli z Třince výhru 0:2. Odveta bude sehrána v sobotu v 10:00 v Ostravě.

Čtrnáctka bohužel odešla ze souboje s Vítkovicemi poražena, po drtivém triumfu nad Orlovou vstupovali svěřenci trenéra Andrejka do zápasu v dobré pohodě, ale gól před domácími fanoušky nevstřelili, jednou inkasovali, a tak se zrodila prohra 0:1. V tabulce najdeme třinecké žáky v jejím klidném středu, konkrétně na 7. pozici díky přídělu pětatřiceti bodů. Šestá Karviná je před Třincem o tři body, pátý Baník Ostrava drží odstup devíti bodů. Před osmým Bílovcem mají hutníci k dispozici náskok tří bodů, osm bodů je dělí od devátého Šumperka. Dalším protivníkem Třineckých bude ostravský Baník, který v pořadí okupuje, jak už byl zmíněno, 5. místo s počtem čtyřiačtyřiceti bodů. Baník v tomto ročníku nepatří mezi úplnou elitu, avšak v posledním kole zvládli utkání s HFK Olomouc v poměru 7:2. V Třinci se v říjnu zrodila pěkná remíza 3:3. Doufejme, že Třinečtí na podzimní úspěch naváží a přivezou z Ostravy body. Začíná se v Ostravě v sobotu v 11:45.

Mladší žáky do 13 let zchladila po drtivém vítězství nad Hranicemi těžká porážka v Olomouci. Sigma porazila Třinec rozdílem několika tříd, když před domácím publikem uhrála výsledek 29:2. Následně hráli Slezané proti úplně jinému soupeři ze spodku tabulky. Orlová doma Třineckým podlehla 0:2 a první body si nepřipsala. Fotbalistům pod vedením trenéra Martinčíka patří v tabulce 8. místo, které jí náleží se ziskem třiceti bodů. Sedmé Valašské Meziříčí má na Třinec náskok sedmi bodů, odstup týmů více nahoře je ještě o hodně větší. Avšak devátý Hlučín je za Třincem jen o skóre, desátý Uničov ztrácí tři body a jedenáctý Šumperk bodů šest. Po Orlové se Slezané budou muset připravit na Baník Ostrava, bude to proti němu úplně jiný zápas. Ostravané vedou tabulku se šedesáti body, prohráli jen jednou, v posledním kole nehráli a proti Třinci vyválčili na podzim výhru 17:3. Nyní se představí v sobotu v 10:00 na Borku. Přijďte toto utkání zhlédnout!

Dvanáctka se z porážkové mizérie vzpamatovala vítězstvím nad Hranicemi, následně však byla hráči Sigmy Olomouc tvrdě vrácena na zem, když z Moravy odvezla porážku 28:2. Odlepit se od těch nejspodnějších pozic mohli hráči trenérů Honuse a Hadravy střetnutím s Orlovou. Poslední Slavii hutníci na jejím hřišti pokořili 4:14 a zvedli se dokonce na 11. příčku, již zastávají s patnácti body. Stejný počet bodů má i dvanáctý Bílovec a třináctý HFK Olomouc, ale obě tato mužstva disponují horším skóre. Zato desáté Hranice dělí od Třince propast desíti bodů. Třinečtí budou hrát v dalším kole proti Baníku Ostrava, jenž je na 6. pozici s dvaačtyřiceti body. Ostravané měli naposled kvůli lichém počtu týmů volno, na podzim si doma s Třincem poradili jednoznačně, a to 17:1. Domácí prostředí bude stát v sobotu v 11:30 na třinecké straně, jelikož se bude hrát na Borku. Podpořte zvedající se dvanáctku v jejím boji!

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U9: Stříbrní z Karviné

První zimní halový turnaj dopadl pro mladší přípravku kategorie U9 velice úspěšně. S jedinou prohrou obsadili krásnou druhou příčku a nejlepším hráčem turnaje se stal hoch z třineckého týmu Viktor Klimek.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál