Kula: V první půli jsme v poli vypadali dobře, ale skončilo to 3:0

(19.05.2014) Pohledný fotbal, pro hosty možná krutý výsledek, ale zasloužené vítězství Táborska. Takové bylo utkání Třince v Sezimově Ústí. Podobně to viděli i trenéři obou týmů – třinecký Karel Kula a táborský Petr Frňka.

Karel Kula (trenér Třince)

„Já bych chtěl pogratulovat Táborsku k zaslouženému vítězství, protože byli velice produktivní. Z příležitostí, které jsme jim nabídli v prvním poločase, dali dvě rychlé branky, čímž se dostali do hry. My jsme tam ještě měli nějaké možnosti na snížení nebo srovnání stavu, bohužel jsme dvě velmi dobré situace neproměnili. Musím pochválit brankáře Tomu, protože perfektně vyrazil hlavičku Vomáčky, stejně jako Malířovy šance. V prvním poločase jsme v poli vypadali celkem dobře, ale skončilo to 3:0. Do druhého poločasu jsme šli s cílem vstřelit kontaktní gól, ale to se nám nepodařilo, naopak Táborsko zvýšilo na 4:0 a zápas dohrálo v pohodě.“

Překvapením bylo, že od začátku utkání nenastoupil Radek Gulajev. Proč?

„Radek v posledních dvou utkáních nepředvedl takové výkony, jaké si od něj představuji. Nedal do toho všechno, a proto šanci dostal Gavlák, který dnes neodehrál špatné utkání. Každý si to místo musí vybojovat. Radek sice dal sedm branek, ale o to více musí na tom hřišti makat.“

Petr Frňka (trenér Táborska)

„Já osobně jdu do zápasů s velkou pokorou a s velkým respektem. Jedna věc je výsledek, ale druhá věc je výkon a předvedená hra. Myslím si, že v prvním poločase, za stavu 0:0, měl soupeř zajímavé situace, takže ten zápas nebyl tak jednoznačný. My jsme druhý zápas za sebou byli velice efektivní a správným způsobem jsme řešili situace kolem šestnáctky. Pak je na týmu znát, když z těch šancí, které si vytváří, dává branky, potom se vám hraje lépe. Pak už se utkání vyvíjelo jednoznačně v náš prospěch. Po vyloučení Vomáčky se to více méně jen dohrávalo. Diváci by byli možná radši, kdyby to byla větší strhující podívaná, ale i pro hráče je obtížnější udržet tempo hry. Zápas nebyl tak jednoduchý a jednoznačný, jak skončil.“

Měli jste nějakou speciální přípravu na podmáčeném terénu? Na vašich hráčích bylo vidět, že se s terénem popasovali lépe.

„Na tom terénu jsme neměli žádnou speciální přípravu. Pro oba manšafty to bylo složité, vznikaly tam nepředvídané situace, kdy se míč odrazil a hráči nekontrolovatelně klouzali, což vedlo k několika šancím. My jsme se na to speciálně nepřipravovali, protože jsme nevěděli, že terén bude takto obtížný.“