Marek Kalivoda povede fotbalisty Třince jako hlavní trenér

Marek Kalivoda povede fotbalisty Třince jako hlavní trenér

(04.07.2014) Vedení klubu FK Fotbal Třinec přijalo rozhodnutí generálního manažera Karla Kuly, aby post hlavního trenéra v sezóně 2014/2015 obsadil Marek Kalivoda. Pozice asistentů Martina Zbončáka a Jakuba Kafky zůstávají nezměněny.

K dané situaci se vyjádřil sám generální manažer Karel Kula: „Hlavním důvodem mého rozhodnutí je má vytíženost. Těch záležitostí, které musím řešit je hodně jednak na klubu, jednak ve funkcích, které zastávám směrem k FAČR. Vzhledem k tomu, že budeme vypracovávat projekt na stavbu tribun na stadionu Rudolfa Labaje, tak toho času je čím dál méně. Nyní mám pocit, když přijdu do kabiny a nejsem tam čtyři dny, že začínám ztrácet kontakt s hráči a nevím, jaké je klima v kabině. Počítal jsem s tím, že se budu schopen do kabiny dostat minimálně třikrát v týdnu na tréninky, ale bohužel teď tomu tak nebylo,“ popsal důvody svého rozhodnutí.

Tato možnost už před začátkem letní přípravy připadala v úvahu. „My jsme se s Markem na toto téma bavili. Řekli jsme si, že uvidíme, jak to bude ze začátku vypadat a bude jen na mě, jak si to přehodnotím, zda to budu zvládat nebo ne. Po dvou týdnech jsem zjistil, že takto by to fungovat asi nemohlo. Já jsem tady přišel dělat především práci ředitele klubu,“ pokračoval.

„Loni jsem zaskočil po Pavlu Hajném, protože všechno bylo rozběhnuté, teď naopak přichází noví hráči, byly losovací aktivy, budou další akce ze strany FAČR a je třeba se tomu věnovat. Nechci, abych po týdnu přišel do kabiny a dělal s nimi něco jiného, než Marek. Teď se každý budeme starat o to, co máme. Krátkodobě zaskočit jde, ale z dlouhodobého hlediska a výhledu, že chceme ten klub někde posunout, tak to perspektivu nemá. Práce trenéra se mi v hlavě míchá s prací generálního manažera a nedokážu se pořádně soustředit,“ dokončil popis důvodů svého odchodu z trenérské pozice.

Jak již bylo napsáno, novým trenérem byl jmenován Marek Kalivoda. „Marka jsem v zimě do Třince bral, protože jsem chtěl, ať to tady pozná. On souhlasil, je tady spokojený, líbí se mu zde, kluky už zná, a navíc jsem s ním dlouho pracoval v Karviné. Je to schopný, zkušený, mladý a progresivní trenér, který trénoval kromě Karviné i Zlín, se kterými měl dobré výsledky. Myslím si, že on to mužstvo posune dál, protože se tomu bude věnovat stoprocentně, což by v mém případě nešlo.“

Generální manažer Karel Kula možnost opakování loňského ročníku a návratu na střídačku zavrhnul. „Myslím si, že teď je to trochu jiné, v klubu je daleko více práce. Kdyby to náhodou nešlo, tak bych to už nevzal. V minulé sezóně to bylo jednodušší, protože těch povinností tolik nebylo. Práce na obou pozicích by mě asi celého pohltila. Člověk už nemá moc času na rodinu, pořád je někde pryč a takto to dlouhodobě dělat nejde. Pro mě a pro klub bude důležitější, když budu ve funkci ředitele, protože je to velká zodpovědnost vůči akcionářům, členům a fanouškům a ten trenér se vždycky najde.“

Kromě pozice hlavního trenéra u A-mužstva došlo ke změnám i na mládežnických postech. Kamil Papuga se stane nejvyšším mužem třinecké mládeže, bude mít pod sebou celou mládež a zároveň bude trenérem juniorky. Devatenáctku povede Petr Sostřonek a sedmnáctku Petr Hrazdílek. U pozice trenéra v kategorii U16 je ještě otazník. „U šestnáctky se rozhodne podle toho, zda do poloviny července seženeme trenéra s profi licencí, nebo to povede Zdeněk Cieslar.“

Několika změn dozná i A-mužstvo. V týmu už nepokračují avizovaní Kyselý s Hašou, na zkoušku do Frýdku-Místku odchází Tomáš Gavlák. „Sice nám ve třetí lize pomohl k postupu, ale ve druhé se výrazněji neprosadil a svými výkony si neřekl o prodloužení smlouvy,“ okomentoval Kula jeho odchod. Z aktuálního kádru by už nikdo další odejít neměl.

Několik jmen čítá i seznam příchodů. „Lukáš by tady měl na podzim působit, ale ještě zítra se na něj v zápase s Baníkem Ostrava podíváme. Ľuboslava Lauru Liptovský Mikuláš moc neprověřil. Zápas s Baníkem by měl ukázat, jak na tom je. Co se týče Ondřeje Smetany, toho jsme si vyžádali z Elversbergu, je to nyní na FAČR a v nové sezóně by měl být hráčem Třince. Je to zkušený fotbalista, který by nám měl pomoct, ale musí být dobře fyzicky připravený, neboť poslední půlrok měl zdravotní problémy. Určitě ještě někdo na zkoušku přijde.“

Třinečtí fotbalisté zahájí druholigovou sezónu 2. srpna ve Zlíně. První domácí utkání odehrají svěřenci nového trenéra v sobotu 9. srpna od 10:15. Tradiční sobotní dopolední čas bude domácí zápasy Třince provázet po celou sezónu.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál