Vyrovnaný souboj rozhodly pokutové kopy

Vyrovnaný souboj rozhodly pokutové kopy

(04.07.2014) Výborné odpoledne zorganizovali fanoušci třineckého fotbalu a hokeje. V areálu v Oldřichovicích se poprvé v historii utkali proti sobě. Z vítězství se po penaltovém rozstřelu radovali fotbaloví fanoušci, ale o to v této akci nešlo.

V teplém a slunném počasí se prali fotbaloví a hokejoví fanoušci o historicky první vítězství. Fotbaloví fans byli před utkáním mírným favoritem, ale první půlhodinu ovládli v poli milovníci hokeje, kteří si vytvořili několik šancí, ale ty pochytal brankář Orawski. Ani oba hokejoví gólmani nezaháleli a občas museli předvést vynikající zákroky, bohužel první dějství gól nepřineslo.

Jak se střílejí góly, to ukázaly přestávkové posily pro obě mužstva. Stali se jimi hráči fotbalové přípravky do devíti let. Hokejové fanoušky posílili tři, fotbalové dva. A právě zástupci fotbalu se dostali v utkání jako první do vedení. Vojtěch Broda vybojoval balón, utekl hokejové obraně a chladnokrevnou střelou k tyči otevřel účet utkání.

Z fotbalové střídačky se ozvalo: „A teď betonujeme!“ Nakonec se k betonu neuchýlili a zajímavý a vyrovnaný fotbal pokračoval. O pár minut později bylo vyrovnáno i skóre. Další člen kategorie U9 Patrik Pieter získal míč, obešel protihráče a střelou po zemi vyzrál na gólmana, který na jaře odchytal jeden zápas v třinecké juniorce.

Ještě jednou se fotbaloví fanoušci ocitli v lepší výsledkové pozici a to po brance Tomáše Zientka, ale nakonec šedesát minut vítěze neurčilo, protože v závěrečných minutách vyrovnal Tomáš Merta a poslal zápas do penaltového rozstřelu.

V těch byli o jeden gól úspěšnější fotbaloví vlajkonoši a připsali si první vítězství ve vzájemném duelu. Přesto důležité než vítězství bylo vzájemné sblížení, které může oběma klubům jen pomoct. Navíc, jeden z účastníků zaujal svým výkonem duo fotbalových trenérů Marka Kalivodu a Jakuba Kafku, kteří se přišli na tuto historickou událost podívat.

FOTO: Vojtěch Vladár.

Další fotografie naleznete v naší fotogalerii.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál