Pokud chceme hrát nahoře, musíme takové soupeře doma porážet, míní Gavlák

Pokud chceme hrát nahoře, musíme takové soupeře doma porážet, míní Gavlák

(07.10.2014) Střelec dvou branek Tomáš Gavlák se za čtyři utkání, do kterých nastoupil, prostřílel do čela klubových střelců. Bohužel z jeho práce vytěžil celý tým pouze dva body.

Poslední dvě branky proti Kolínu by nejraději vyměnil. „Klidně bych to vyměnil za jeden gól a tři body. Bohužel jsme pouze remizovali,“ řekl po utkání zklamaný útočník Tomáš Gavlák.

„Takové utkání akorát naštve. Je to těžké, když je soupeřpo celý zápas postaven před šestnáctkou. Těžko se tam dobývá. Sice jsme dali gól, ale vzápětí ho i dostali. Byl to hotový antifotbal. Ve druhém poločase jsme měli více prostoru, ale pořád jsme museli dobývat. Chyběl nám třetí pojišťovací gól. Nakonec hosté vyrovnali a měli i další šanci. Kdyby vyhráli, tak si to všichni můžeme hodit,“ popsal sobotní neúspěch jediný třinecký střelec proti Kolínu.

Kolín byl sice poslední, ale k podcenění podle slov devětadvacetiletého hráče nedošlo. „Měli jsme k soupeři respekt, protože bodovali v Mostě a vyhráli doma s Ústím nad Labem. Jestli chceme být nahoře, musíme takové týmy doma porážet.“

Třinec ovlivnil první vyrovnávací gól, který padl z pokutového kopu. „Jejich hráč tam v souboji s Čelůstkou zasáhl míč rukou a rozhodčí to písknul jako ruku našeho hráče. Také na druhé straně měl pískat penaltu za faul na Joukla,“ zlobil se na rozhodčího.

Třinečtí získali ze zápasu s Kolínem pouze bod za remízu 2:2. Už ve středu je čeká odveta pohárového utkání s Opavou, ve které budou obhajovat dvoubrankový náskok. „Chceme vyhrát, ale hlavně postoupit. Musíme dobře zregenerovat a pořádně se připravit na středu,“ je si vědom čtyřgólový Tomáš Gavlák.

Chcete i vy sledovat utkání v Opavě? Můžete využít nabídky našeho fanklubu. Ten pořádá na toto utkání vlakový výjezd. Sraz je ve středu 8. října ve 14:45 v restauraci Banketka vedle vlakové zastávky Třinec – Centrum. Více informací získáte na facebookovém profilu Fans Fotbal Třinec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál