Mladší žáci přivítají Baník Ostrava, mladší dorostenci budou hostit Karvinou

Mladší žáci přivítají Baník Ostrava, mladší dorostenci budou hostit Karvinou

(16.10.2014) Třinecké mládežnické celky stojí před dalším soutěžním víkendem a také tentokrát se bude na co dívat. Nejstarší devatenáctka se v sobotu představí na hřišti Frýdku-Místku v okresním derby zápase. Hutnicko-hornické derby zase sehrají mladší dorostenci, kteří budou v sobotu Karvinou hostit. Starší žáci vyjedou v sobotu do k těžkým zápasům do Přerova a ještě těžší prověrka čeká na mladší žáky, ti se taktéž v sobotu střetnou se silným ostravským Baníkem. Rozhodně máte z čeho vybírat.

Kategorie: Dorostenci

Nejstarší dorostenci do 19 let se po nelichotivé zářijové sérii tří porážek v řadě vracejí do dobré pohody. Na domácí půdě rozstříleli Vyškov 6:0, následně sice ztratili dva body na hřišti Líšně za remízu 1:1, ale v domácím prostředí dokázali znovu suverénně zvítězit. Obětí debaklu Sostřonkovy družiny bylo mužstvo z Břeclavi, které v Třinci prohrálo 1:5. Slezanům vyšlo téměř vše, na co sáhli, naopak Jihomoravané byli hlavně ve hře dopředu takřka bezzubí. Třinci patří po další výhře v tabulce 7. pozice se čtrnácti body. Střed pořadí je hodně vyrovnaný, a tak má šesté Znojmo před Třincem náskok pouhého bodu, osmý Hodonín je na tom dokonce pouze o skóre hůře než Třinečtí. V rámci desátého kola se Třinec vydá do Frýdku-Místku. Valcíře najdeme na 2. místě se ziskem devatenácti bodů a naposled doma v klidu porazili Líšeň 3:0. Devatenáctka se v minulé sezoně s Frýdkem-Místkem nestřetla, sedmnáctka v okresním městě zvítězila 2:0 a doma remizovala 2:2. Nyní se bude hrát v sobotu od 11:45 ve frýdecko-místeckých Stovkách.

Sedmnáctka se v poslední době prezentuje nevyrovnanými výkony, střídavě vítězí a prohrává, ale svůj herní projev nemůže ustálit. Na konci září vybojovali hráči trenéra Hrazdílka důležité vítězství na hřišti HFK Olomouc, následně však doma zcela jasně podlehli Slovácku a prohráli i ve Frýdku-Místku. V rámci nabitého programu hráli Třinečtí také ve středu, a to v Hlučíně. Tam už se jim konečně znovu podařilo zvítězit, konkrétně poměrem 3:1. V pořadí okupují Slezané 12. místo se ziskem patnácti bodů, přičemž mají stejný počet bodů jako jedenáctý Hlučín a dvanácté Znojmo, mezi těmito třemi týmy tedy rozhoduje pouze skóre. V souboji jedenáctého kola změří Třinec síly s Karvinou. Horníci jsou v tabulce na 7. příčce díky zisku dvaceti bodů, ale naposledy pouze remizovali s Kroměříží 2:2. V loňské sezoně Třinečtí Karviné dvakrát těsně podlehli, doma skončilo utkání výsledkem 1:2 a v hornickém městě Třinec prohrál 0:1. Jak to bude teď? Zápas startuje v sobotu od 13:45 na Městském stadionu v Třinci.

Mladší dorostenci do 16 let začali v září konečně se sběrem bodů a střídali pravidelně porážky a vítězství, ale v současné době počítají opět šňůru tří prohraných zápasů v řadě. Fotbalisté vedení koučem Procákem bohužel nenavázali na vítězství s HFK Olomouc a doma následně nestačili na Slovácko. Smolně prohrála třinecká družina i ve Frýdku-Místku a bohužel nebodovala ani ve středu v Hlučíně. Tam se zrodilo vítězství žlutozelených v poměru 2:0. V osmnáctičlenné tabulce tak najdeme Slezany až na 14. příčce se ziskem deseti bodů. Třináctý Hlučín má o dva body více, dvanáctá Líšeň má před Třincem již šestibodový náskok. Naopak patnácté Znojmo ztrácí na Třinec pouhý bod. Příštím soupeřem hutníků bude Karviná. MFK OKD se v tabulce usídlil na 10. místě se šestnácti body a před týdnem rozstřílel Kroměříž 7:0. Z předešlé sezony má ale kladnější bilanci ze vzíjemných zápasů Třinec, který v Karviné zvítězil 2:1 a doma uhrál remízu 1:1. Bodovat se Třinečtí pokusí také v sobotu, kdy se bude hrát od 15:30 na Městském stadionu v Třinci.

Kategorie: Žáci

Patnáctka si v posledních týdnech vzala příklad ze svých o rok mladších kolegů a počala ve velkém vítězit. Dosud poslední porážku zaznamenali svěřenci trenéra Andrejka v září ve Valašském Meziříčí, od té doby třikrát po sobě svého soupeře zdolali. Na domácí půdě si poradili s Uničovem 4:2 a pak přivezli jednoznačné vítězství 5:1 z Hranic na Moravě. Před týdnem hráli starší žáci do 15 let vyrovnané utkání s Hlučínem, které rozhodla až v druhém poločase branka Novotného. Třinec nakonec těsně zvítězil 1:0 a v tabulce se posunul na 6. pozici, kde má dvanáct bodů. Ztráty na soupeře před sebou nejsou tak značné, jako je odstup Třince před posledními třemi mužstvy soutěže. V dalším kole se rozjetým Třineckým postaví tým Přerova. Moravanům patří 3. příčka se šestnáctibodovým ziskem, před týdnem si Přerov poradil s Hranicemi 2:0. Oba týmy proti sobě hrály již v prvním kole a Přerov si tehdy odvezl zpod Javorového vítězství 1:2. Doufejme, že mu Třinec úvodní porážku oplatí. Mužstva nastoupí k zápasu v Přerově v sobotu v 10:00.

Starší žáci do 14 let musejí dělat svou předvedenou hrou a výsledky radost nejen sobě, trenérovi a rodičům, ale také všem fanouškům třineckého fotbalu. Kouč Martinčík a jeho svěřenci nepoznali od začátku sezony hořkost porážky, v pěti zápasech odešli z trávníku jako vítězové, třikrát se body dělily. Momentálně drží Třinec sérii čtyř vítězství v řadě. Formu Slezanů odnesly celky Valašského Meziříčí, Uničova, Hranic na Moravě a naposled také Hlučína, jenž v Třinci utržil bolestivou prohru 0:5. V pořadí atakuje Třinec příčky nejvyšší, patří mu 2. pozice s jednadvaceti body. Pouze o bod lépe je na tom Bílovec. V dalším kole hrají Slezané proti Přerovu, ten najdeme o dva body zpět na 3. místě. Před sedmi dny pak Přerovští přehráli Hranice na Moravě 4:0. V srpnu Přerov ve vzájemném utkání v Třinci po poločase vedl, ale domácí dokázali zachránit alespoň remízu 1:1. Udrží Třinec svou skvělou sérii i ve vyrovnaném utkání v Přerově. To se na Moravě rozhodne v sobotu od 11:45.

Třináctka už ale v tak růžové situaci není a zatím se ve své soutěži spíše trápí. Mladší žáci pod vedením trenéra Hadravy odehráli doposud jedenáct zápasů, devětkrát prohráli a pouze dvakrát brali tři body. Pojďme si zrekapitulovat výsledky z posledních tří zápasů, ve kterých mladí Slezané prohráli 3:15 v Šumperku, doma nestačili poměrem 2:8 na Opavu a naposled prohráli dvojciferným rozdílem na hřišti Frýdku-Místku. Ostatní týmy moravskoslezské nejvyšší soutěže jsou na tom ve většině případů bohužel lépe, třinecká třináctka ještě větší kvalitu hledá. V tabulce jí patří 13. místo se šesti body, hůře je na tom ještě Šumperk a HFK Olomouc. V dalším kole nečeká na Třinecké nic lehkého, a sice Baník Ostrava. Baníkovci uzavírají elitní pětku pořadí se ziskem jednadvaceti body a před týdnem porazili Přerov 14:4. V obou zápasech v minulé sezoně suverénně zvítězil Baník a favoritem bude i tentokrát, ale Třinec může pouze překvapit. Hraje se v sobotu od 10:00 na Borku.

Mladší žáci do 12 let jsou na tom ze všech třineckých mládežnických mužstev nejhůře, co se týče výsledků. Svěřenci trenéra Vranaye sbírají v žákovské kategorii první zkušenosti, ale na body se jim zatím dosáhnout nepodařilo. Nejblíže k vítězství měli mladí hutníci v Hranicích na Moravě, kde v polovině září vedli již o tři branky, ale nakonec prohráli 7:8. V dosud posledních zápasech proti Opavě a ve Frýdku-Místku neměl Třinec bohužel nejmenší šanci a prohrál v obou případech rozdílem třídy. V pořadí najdeme Třinecké na samém chvostu, tedy na 15. místě, a to bez bodu. Ale ztráta na čtrnácté Valašské Meziříčí zůstává stále pouze tříbodová. V jedenáctém kole změří Třinec síly s Baníkem Ostrava. Ten je v tabulce na 2. příčce se sedmadvaceti body za olomouckou Sigmou a před týdnem si zastřílel proti Přerovu. Jednoznačným favoritem bude i v Třinci, ale domácí žáci budou určitě na sto procent bojovat a určitě získají další cenné zkušenosti. Obtížná prověrka pro ně začne v sobotu od 11:30 na stadionu na Borku.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál