Mládežnický program na poslední říjnový víkend

Mládežnický program na poslední říjnový víkend

(24.10.2014) Další podzimní měsíc se kvapem blíží ke konci a pomalu vrcholí i podzimní části mládežnických soutěží. V posledním říjnovém víkendu nastoupí k mistrovským zápasům opět všechna mládežnická družstva Třince. Nejstarší dorost se vydá v sobotu do Znojma, mladší dorostenci budou naproti tomu hostit Hodonín. V sobotu dopoledne rozehrají svá domácí utkání proti Bílovci také starší žáci, jejichž mladší kolegové se v tentýž den vydají bojovat o body do Přerova. Přijďte se na některý ze sobotních duelů podívat, jste zváni!

Kategorie: Dorostenci

Nejstarší devatenáctka hraje v posledních týdnech ve velké pohodě a už čtyřikrát v řadě nepoznala hořkost porážky. Zdá se, že si mužstvo kolem trenéra Sostřonka, tvořené dvěma ročníky, definitivně sedlo a sehrálo se. Na konci září Slezané doma rozdrtili Vyškov 6:0, pak přivezli z Líšně remízu 1:1 a v dalším domácím zápase znovu suverénně rozstříleli Břeclav 5:1. V dosud posledním utkání bojoval Třinec na hřišti Frýdku-Místku a nakonec dovedl souboj k vítěznému konci. Po brance Králíčka a vítězství 1:0 ovládl okresní derby a v tabulce mu náleží prostřední 7. pozice se ziskem sedmnácti bodů. Na šestý Šumperk ztrácí dva body, stejný odstup si udržují i od osmého týmu soutěže.

Osmým celkem je Znojmo, proti kterému právě Třinečtí v rámci jedenáctého kola nastoupí. Znojemští před týdnem prohráli v Kroměříži 2:5, ale v předešlé sezoně třineckou devatenáctku dvakrát porazili, v Třinci 5:0 a ve Znojmě 5:1. To sedmnáctka s Jihomoravany doma remizovala 0:0, venku prohrála 0:1. Tentokrát začne utkání bez favorita v sobotu od 11:00 na umělé trávě v Jevišovicích u Znojma.


Mladší dorostenci do 17 let si zřejmě podzimní fázi své moravskoslezské soutěže představovali trochu jinak. Je pravda, že svěřenci trenéra Hrazdílka nehrají špatně, ale ideální to rozhodně není. Třinečtí mají na kontě více porážek než výher, o čemž svědčí i forma z posledních zápasů. Po drtivé porážce se Slováckem na domácí půdě nezvládl Třinec ani zápas ve Frýdku-Místku a v okresní derby utkání padl 2:4. Zvítězit se mu sice podařilo v dohrávce šestého kola v Hlučíně 3:1, ale pak přišla před vlastním publikem proti Karviné další ztráta. Třinečtí prohráli celkem jednoznačně 0:4 a v pořadí je najdeme na 10. místě s patnácti body. Stejný počet bodů má i jedenácté Znojmo, dvanáctý Frýdek-Místek je o dva body zpět.

Na osmou a devátou příčku se Třinec bude chtít dotáhnout v zápase s Hodonínem. Ten je na 16. místě s devíti body, ale před týdnem si poradil s Frýdkem-Místkem 6:1. Také loňské vzájemné zápasy vyznívají lépe pro Jihomoravany, kteří v Třinci remizovali 1:1 a doma vyhráli 2:1. Utkání s nevyzpytatelným soupeřem odstartuje v sobotu od 10:15 v areálu Městského stadionu v Třinci.


Šestnáctka v říjnu opět bohužel upadla do výsledkové krize a body rozdává. Fotbalisté pod vedením kouče Procáka v září ve třech zápasech zvítězili, ale od té doby čekají na další vítězství již čtyři kola. Vše začala smolná domácí porážka 0:1 se Slováckem a těsná prohra 2:3 na půdě okresního rivala ve Frýdku-Místku. Potom dohrávali Třinečtí utkání šestého kola na půdě Hlučína, kde bohužel prohráli 0:2, a naposled doma podlehli favorizované Karviné 1:6. Po těchto nezdarech se Třinec propadl na 14. příčku, kde má k dispozici deset bodů. Pozor si však musí dávat na patnáctý HFK Olomouc a šestnácté Znojmo, oba tito soupeři ztrácejí pouze jediný bod.

Chytit by se šestnáctka měla v zápase s posledním Hodonínem. Ten se drží na chvostu tabulky, tedy na 18. místě, s pouhými třemi body a před týdnem doma podlehl Frýdku-Místku 0:4. V loňském ročníku se oba týmy kvůli rozdělení soutěže na sever a jih nepotkaly, nyní začne jejich první vzájemné střetnutí v dorostu v sobotu od 12:15 na Městském stadionu v Třinci.

Kategorie: Žáci

Starší žáci do 15 let rozjeli v říjnu povedenou sérii tří vyhraných zápasů po sobě, ale před týdnem se tato šňůra roztrhla. Svěřenci kouče Andrejka porazili na konci předešlého měsíce Uničov 4:2, pak přivezli jednoznačné vítězství 5:1 z Hranic na Moravě a poradili si i v domácím duelu s Hlučínem, který udolali 1:0. V dosud posledním zápase však na Moravě nestačili na Přerov, kterému podlehli 2:3, a tak mu nedokázali vrátit domácí porážku z před dvou měsíců. V devítičlenném pořadí najdeme Třinec na 6. příčce se ziskem dvanácti bodů. Páté mužstvo soutěže je lepší jen z hlediska skóre, naopak sedmé Valašské Meziříčí ztrácí již šest bodů.

Slezané se v příštím kole potkají s Bílovcem, jenž se nachází právě na 5. pozici s totožným počtem dvanácti bodů. Bílovečtí minule prohráli v Hlučíně 2:4, ale na konci srpna si s Třincem doma dokázali poradit v poměru 2:1. V minulé sezoně Třinečtí v Bílovci zvítězili 3:2, doma ovšem prohráli 1:2. Jistě velmi vyrovnaný souboj o pátou pozici nás čeká v sobotu od 10:00 na stadionu na Borku.


Čtrnáctka předvádí v podzimní polovině své soutěže skvělé výkony a v úvodních devíti kolech ani jednou neprohrála. Jenomže každá série jednou končí a svěřence kouče Martinčíka to potkalo o minulém víkendu. V předchozích třech kolech Třinec ani jednou neinkasoval, když porazil Uničov 2:0, v Hranicích na Moravě triumfoval 4:0 a Hlučín doma rozstřílel 5:0, ale v Přerově už to tak růžové nebylo. Obtížný soupeř byl tentokrát nad síly Třince a v domácím prostředí zvítězil těsně 3:2, přestože ještě o poločase o gól prohrával. Třinec je v pořadí na 3. příčce s jednadvaceti body, ale od vedoucí dvojice Přerov - Bílovec ho dělí pouhý bod.

Právě s Bílovcem se Třinečtí utkají v dalším kole. Bílovec je sice na 2. pozici s dvaadvaceti body, ale před týdnem v Hlučíně prohrál 0:3. Ve vzájemném utkání s Třincem pak v srpnu doma remizoval 2:2. Loňské souboje pak vyzněly lépe pro Slezany, kteří v Bílovci vyhráli 9:3 a doma ještě výrazněji 12:3. Nyní se bude bojovat o čelní příčky, zajímavý zápas bude mít svůj výkop v sobotu v 11:45 na Borku.


Mladší žáci do 13 let neprožívají na rozdíl od svých starších kolegů vydařenou sezonu. Mužstvo trenéra Hadravy bojuje i v letošní sezoně se špičkou v nejvyšší moravskoslezské soutěži a na většinu svých soupeřů bohužel nestačí. Třinec zatím dokázal ve dvanácti utkáních dvakrát zvítězit, a to v prvním kole na půdě HFK Olomouc a o pár týdnu později v Hranicích na Moravě. Aktuálně Třinečtí prohráli sedmkrát v řadě, v posledních třech zápasech doma podlehli Opavě, prohráli ve Frýdku-Místku a nestačili ani na silný Baník Ostrava. V tabulce patří Třinci 13. místo, které zastává se ziskem šesti bodů. Hůře je na tom čtrnáctý Šumperk se třemi body a poslední HFK Olomouc, jenž zatím pouze prohrává.

Ve dvanáctém kole se Třinec střetne s Přerovem. Přerovské fotbalisty najdeme v pořadí na 9. pozici se čtrnácti body a naposled přerovská Viktorie prohrála s Vítkovicemi 4:6. V minulé sezoně se Třinec s Přerovem nestřetl. Hrát se bude v Přerově, kde bude Třinec o další body bojovat s o něco hratelnějším soupeřem než v minulých kolech. Utkání začíná v sobotu v tradičních 10:00.


Dvanáctka zůstává v sezoně 2014/15 stále bez bodu a do konce podzimní části jí zbývá odehrát ještě dva kola, stejně jako mladším žákům do 13 let. Mladí fotbalisté se pod vedením trenéra Vranaye perou s přechodem do žákovské kategorie, ale zatím je to boj marný. V posledních třech zápasech s Opavou, Frýdkem-Místkem a Baníkem Ostrava vstřelili Třinečtí vždy jednu branku, ale obdrželi dvojciferný počet. Zcela logicky patří Třinci v tabulce poslední 15. příčka, jelikož ještě nezískal ani bod, ale stačí jednou vyhrát a Třinečtí by se bodově dotáhli na předposlední Valašské Meziříčí. Dvanácté Hranice a třináctý Hlučín jsou potom na šesti bodech.

V dalším kole se Třinec potká s Přerovem, tomu náleží se ziskem devatenácti bodů mnohem lepší 7. pozice. Před týdnem ovšem Viktorie na domácí půdě nestačila na Vítkovice 5:14. V předešlém ročníku na sebe Třinec s Přerovem nenarazili, nyní bude na domácím hřišti favoritem Přerov. Začíná se v sobotu od 11:30.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál